Průvodce » Brokeři » Zvláštní obchodování na vzestupu

Zvláštní obchodování na vzestupu

Podle statistik zveřejněných Komisí professional cenné papíry a burzy se obchodování s lichými loty, které zahrnují méně než 100 akcií akcií na transakci, dostává na historická maxima. Předběžné statistiky professional říjen 2019 ukazují, že liché obchody, jako procento z celkových obchodů, jsou téměř polovinou trhu. Nyní, když většina on the net makléřů snížila své standardní kapitálové provize na nulu a umožňuje obchodování s dílčími akciemi, očekává se, že toto číslo poroste.

Jak ovlivňuje obchodování s lichými partiemi maloobchodníky? Zprostředkovatelé jsou povinni na základě různých předpisů, ale zejména nařízení NMS, provést vaši objednávku na národní nejlepší nabídce nebo nabídce (NBBO). NBBO je nejlepší dostupná (nejnižší) požadovaná cena při nákupu produktu uvedeného na burze a nejlepší dostupná (nejvyšší) nabídková cena při prodeji. Úlovek? Zvláštní obchody se nevykazují u většiny veřejných datových zdrojů, takže obchodníci nemají úplný obraz o aktuální likviditě a nevztahují se na ně předpisy, které vyžadují, aby byl obchod prováděn u NBBO – ale co je horší, ne vědět, jestli dostávají nejlepší cenu nebo ne.

Vyšší ceny akcií vedou k více lichému obchodování

Níže uvedený graf, který lze vytvořit pomocí nástroje pro vizualizaci dat SEC, ukazuje procento lichých obchodů seřazených podle ceny podkladové akcie. Horní řádek v purpurové barvě ukazuje, že obchodování s lichými losy dosáhlo v červnu 2019 rozmezí 65%, což představuje 10 nejlepších procent akcií podle ceny za akcii. Dolní červená čára představuje nejméně nákladných 10 procent. Zelená linka je 50th percentil nebo průměrná cena akcií.

Zdroj: Komise pro cenné papíry.

I když v červnu 2019 došlo k prudkému nárůstu u levnějších akcií, od roku 2014 se tato skupina pohybuje na 10–15% akcií obchodovaných v lichých lotech. Akcie středního rozsahu se zvýšily z 24% v červenci 2014 na více než 40% v roce 2019, zatímco nejdražší akcie vyskočily ze středních 30% v roce 2015 na 65% v roce 2019.

Nulové provizní obchody posílí zvláštní obchody

S rozšířením obchodování s nulovou provizí professional maloobchodní obchody očekáváme, že se tato procenta do roku 2020 a dalších allow ještě zvýší. Je však znepokojující, že se nepožaduje, aby účastníci trhu viděli obchody s lichými partiemi, protože to zvyšuje další nejistotu v údajích dostupných professional tyto obchodování. U akcií v horních 10% cenového rozpětí to znamená, že se nezobrazí až 2/3 obchodovaných akcií. Určitě nevíte, že dostáváte nejlepší cenu.

Klíčovým faktorem pro maloobchodníky, kteří provádějí liché objednávky, je cena nejaktivnějších akcií. Apple (AAPL), který se téměř vždy objevuje na denních „nejaktivnějších“ seznamech, se od konce léta obchoduje za více než 200 $ za akcii a blíže 250 $. To znamená, že jedna kulatá šarže nebo objednávka 100 akcií by stála 20 000–25 000 $, což je číslo, které mnoho malých retailových investorů nemá po ruce, aby se dostali do jediné pozice. Pokud však koupí několik akcií, řekněme 5 nebo 10, tento obchod nevyhodí jejich portfolia úplně z rovnováhy. Pokud obchodujete pouze s několika akciemi najednou, nebude to mít velký rozdíl v tom, že za tuto konkrétní transakci nedostanete nejlepší možnou cenu, ale pokud často obchodujete s podivnými loty, špatné výplně může přidat.

Jak se to může sčítat

Řekněme, že zadáváte liché objednávky dvakrát za měsíc a kupujete 2 akcie Amazonu nebo 5 akcií Apple najednou. Pokud jde o jediný obchod, pokud cena, kterou získáte, je, řekněme, ,02 $ z NBBO, nezní to moc. Za desetileté období jste však ztratili 168 $.

2měsíční graf AMZN.

Před býčím trhem, který začal v roce 2008, mnoho veřejně obchodovaných společností rozdělilo své akcie, když se přiblížilo 100 nebo dokonce 50 $. Rozdělení akcií je podniková akce, při které společnost rozděluje své stávající akcie na více akcií, aby zvýšila likviditu akcií. Nepřispívá k celkové tržní kapitalizaci veřejně obchodované firmy, ale snižuje cenu za akcii a usnadňuje obchodování. Pokud společnost, ve které vlastníte akcie, oznámila rozdělení akcií 2 na 1 a vlastníte 100 akcií, pak ke dni účinnosti rozdělení budete vlastnit 200 akcií. Historicky by se po rozdělení akcií cena za akcii zvýšila, jak se obchodování zrychlilo.

Nyní však vidíme, že se více společností vyhýbá rozkolům a nechávají své ceny akcií přesunout do dříve neviditelných rozmezí. Amazon (AMZN) přes léto překonal 2 000 USD na akcii a měsíc říjen flirtoval se známkou 1 800 USD. Pokud byste chtěli vlastnit 100 akcií Amazonu, dívali byste se na obchod v hodnotě téměř 180 000 $. Amazon obchoduje v průměru 3,1 milionu akcií denně, zatímco akcie, jako je Innovative Micro Devices (AMD), které se v poslední době obchodují mezi 30 a 35 dolary, vidí, že téměř 50 milionů akcií denně mění majitele. Retailoví investoři, kteří chtějí ve svých portfoliích Amazon, jsou v zásadě nuceni nakupovat v lichých partiích a nemusí dostávat nejlepší dostupnou cenu.

Kromě toho, pokud chcete napsat krytý hovor, populární strategii opcí používanou ke generování příjmu ve formě opčních prémií, musíte mít po ruce kulatou dávku, protože každá opční smlouva představuje 100 akcií podkladové akcie.

Jak HFT používají zvláštní množství

Profesionální a vysokofrekvenční obchodníci používají k testování tržní ceny liché šarže, nebo sekají velkou objednávku do menších velikostí, aby skryli svou aktivitu, protože burzy musí zobrazovat pouze kulaté šarže. Například Interactive Brokers umožňuje svým klientům používat několik obchodních algoritmů, které mohou posílat velké objednávky ve velmi malých segmentech, čímž skryjí celkovou velikost obchodu, aby se zabránilo pohybu ceny za akcii.

Tehdejší generální ředitel FINRA Richard Ketchum hovořil v roce 2014 o lichých obchodech s tím, že takové obchody, které byly z důvodu své velikosti vyloučeny z konsolidované pásky, hrají na trhu důležitou roli v reakci na studii výzkumné pracovnice Cornell Maureen O’Hara. “Když liché obchody představovaly triviální zlomek tržní aktivity, jejich vynechání z konsolidované pásky mělo malý dopad.” Nové tržní praktiky však znamenají, že tyto chybějící obchody se staly četnými a důležitými, “uvedl Ketchum. I když tyto obchody byly na konsolidovaném pásku neviditelné, nebyly neviditelné pro všechny účastníky trhu. FINRA začala šířit liché transakce na mimoburzovních trzích prostřednictvím své služby šíření obchodních údajů.

V červenci 2019 společnost NASDAQ přidala liché objednávky k jednomu ze svých dostupných typů objednávek, Midpoint Extended Daily life Purchase (MELO), který byl dříve přístupný pouze těm, kteří zadávají objednávky s kulatým losem. Tento typ pokynu přidal do transakce krátkou pauzu ½ sekundy ve snaze odvrátit pokyny professional okamžité nebo zrušení, které obvykle používají vysokofrekvenční obchodníci k testování pohyblivého trhu. Pokyny MELO může dokončit pouze protistrana, která rovněž používá stejný typ pokynu, a používají je obchodníci s dlouhodobějším investičním horizontem. Tvůrci pravidel NASDAQ si uvědomili, že počet cenných papírů s vysokou cenou se za posledních několik let zvýšil a že u těchto akcií existuje značně velké procento lichých obchodů. Návrh společnosti NASDAQ povolit zvláštní MELO velké velikosti za účelem poskytnutí dalších obchodních příležitostí pro typ pokynu, zejména u cenných papírů s vysokou cenou, je potvrzením vzestupu těchto typů obchodů.

Může pomoci hlášení ve stylu fóra finančních informací

Zprostředkovatelé, kteří odpovídají zprávám navrženým Finančním informačním fórem (FIF), ukazují, že jejich liché popravy jsou téměř vždy prováděny na NBBO nebo lepší, ale existují pouze dva. Fidelity uvádí, že ve 2. čtvrtletí roku 2019 činily transakce lichých dávek v průměru 27 akcií na objednávku u akcií S&P 500 a téměř všechny byly provedeny v NBBO. Statistiky společnosti Schwab jsou podobné. Žádný z ostatních makléřů však tyto statistiky nehlásí, takže professional průměrného on line makléřského zákazníka neexistuje žádný způsob, jak to zjistit.

Dalším krokem k zajištění další transparentnosti pro obchodníky s lichými partiemi je požadavek, aby tyto příkazy byly zobrazeny a použity při výpočtu NBBO. Jak se ceny akcií zvyšují, budou maloobchodní obchodníci zadávat další liché objednávky. Řešením je buď vyvíjet tlak na veřejně obchodované společnosti, aby rozdělily své akcie, aby snížily své ceny ze stratosféry, nebo aby předpisy dohnaly současnou praxi.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování