[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Ztráty blockchainu v hodnotě miliard ohrožují růst technologie

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Ztráty blockchainu v hodnotě miliard ohrožují růst technologie

Ztráty blockchainu v hodnotě miliard ohrožují růst technologie

Blockchain, základní technologie kryptoměn, má obrovské sliby, ale také hlavní bezpečnostní chyby, které by mohly vést ke ztrátám miliard dolarů. Mezi těmito zranitelnostmi jsou hlavní výhody nabízené mezi zastánci blockchainu: transparentnost, distribuovaná kontrola a anonymita.

Stuart Madnick, profesor informačních technologií na MIT Sloan School of Administration, studoval v letech 2011 až 2018 72 případů narušení bezpečnosti blockchainového systému v celkové hodnotě 1 miliardy USD. V některých případech šlo o malé ztráty ve výši přibližně 12 000 USD, jiné však společnosti stály až 600 milionů USD...

Mezi případy byly běžné útokové vektory. Zločinci využili funkce blockchainu, jako je transparentnost, distribuovaná kontrola a anonymita, aby ukradli miliony.

„Závěrem je, že zatímco blockchainový systém představuje pokrok v šifrování a zabezpečení, je zranitelný některými stejnými způsoby jako jiné technologie a má nové zranitelnosti jedinečné pro blockchain,“ říká Madnick...

Distribuovaná technologie hlavní knihy zdaleka „nerozbitná“

Zastánci technologie distribuované účetní knihy poukazují na svou transparentnost, distribuovanou kontrolu a anonymitu. Jak již bylo řečeno, zatímco blockchain nabízí pokrok v šifrování a zabezpečení, s touto technologií existuje mnoho problémů, které zdaleka nejsou „nerozbitné“.

Zatímco Madnick zkoumal 72 veřejně oznámených narušení bezpečnosti, říká, že jich je pravděpodobně více, protože mnoho kybernetických útoků není veřejně hlášeno.

„Blockchain může být jeho nejhorším nepřítelem, protože mnoho věcí, díky nimž je tak velký, také zvyšuje jeho zranitelnost, pokud jde o bezpečnost,“ říká Madnick. „Tři příklady zahrnují transparentnost, distribuovanou kontrolu a anonymitu.“..

Pokud jde o transparentnost, vzhledem k tomu, že kniha blockchainu a softwarový kód jsou kopírovány na mnoha serverech a jsou viditelné pro mnoho, ponechává zločinci prostor professional přístup a studium kódu professional slabiny. Distribuovaná povaha technologie, pro kterou neexistuje vypínač zapnutí / vypnutí z centrálního počítače, znamená, že je obtížné zabránit vetřelci v nasávání peněz, pokud se zjistí zranitelnost.

Kromě toho představuje anonymita nabízená uživatelům blockchainu, kteří obdrží „blockchainový klíč“ složený z dlouhých čísel, hrozbu. Ačkoli číslo nelze uhodnout, a proto má bezpečnostní výhody, Madnick poznamenal, že na vašem účtu blockchain není žádná možnost přepsání. Pokud tedy ztratíte klíč, přijdete o své prostředky. Madnick poukázal na případ generálního ředitele směnárny kryptoměn, který záhadně zemřel a vzal s sebou miliony finančních prostředků zákazníků do hrobu...

Dívat se dopředu

Ačkoli Madnick zdůrazňuje známé problémy s blockchainem, šampioni této technologie zůstávají přesvědčeni, že blockchain se v dlouhodobém horizontu osvědčí a způsobí revoluci v technologickém světě, podobně jako online začal v 90. letech. A jak se potenciální zranitelnosti stávají běžněji známými, lze podniknout kroky k jejich zmírnění.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: