Kalendář

Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Ztratili jste kryptocoiny nebo klíče od peněženky? Volejte lovce kryptoměn

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Ztratili jste kryptocoiny nebo klíče od peněženky? Volejte lovce kryptoměn

Ztratili jste kryptocoiny nebo klíče od peněženky? Volejte lovce kryptoměn

Uprostřed narůstajících případů krádeží a podvodů, ztracených mincí a ztracených soukromých klíčů se ve světě virtuálních kryptoměn formuje nový druh podnikání. Jednotlivci i společnosti loví takové ztracené mince, soukromé klíče a zapomenutá hesla. Vítejte ve světě lovců kryptoměn.

Kam se poděla moje digitální aktiva?

Wall Avenue Journal cituje zprávu společnosti Chainalysis – společnosti zabývající se analýzou blockchainu se sídlem v New Yorku -, že nyní chybí asi 20 procent (3,7 milionu) všech bitcoinů. Odhaduje se, že tyto ztracené mince mají hodnotu 20 až 25 miliard dolarů.

Nejběžnějším problémem, který vede ke ztraceným kryptocoinům, je ztráta přístupu jednotlivých držitelů kryptoměn k jejich peněženkám nebo trezorům. Digitální aktiva v těchto peněženkách jsou zabezpečena pomocí jedinečného soukromého klíče, což je dlouhý řetězec alfanumerických znaků, který je podobný bankovnímu PIN nebo heslu professional přístup k účtu internetového bankovnictví. Vzhledem k tomu, že kryptoměny a peněženky fungují v decentralizovaném ekosystému, neexistuje žádný ústřední orgán ani poskytovatel služeb, kteří by klíč k původním držitelům kryptoměn resetovali nebo znovu vydali. Výhradní odpovědnost jednotlivce zůstává, aby byl soukromý klíč v bezpečí a přístupný pouze jemu. Většina jednotlivců tento soukromý klíč zapomene nebo ztratí, což znemožňuje přístup k digitální peněžence. Odhaduje se, že přibližně 300 takových peněženek se ztraceným přístupem obsahuje kdekoli mezi 1 000 a 10 000 bitcoinů, odhaduje Chainalysis.

Další případy ztracených digitálních mincí se připisují rostoucímu počtu podvodů, hackerství a krádeží. (Viz také Chraňte své bitcoiny před krádeží a hackery.)

Kdo jsou lovci kryptoměn?

Vzhledem k tomu, že ztracená bitcoinová odměna přesahuje 20 miliard dolarů, objevuje se nové plemeno digitálních subjektů a jednotlivců, zvané lovci kryptoměn, které mají pomoci se složitým úkolem získat tento digitální poklad. Tito lovci kryptoměn spolupracují jak s držiteli kryptoměny, tak s donucovacími orgány při hledání a obnově ztracených nebo nepřístupných aktiv.

Lovci kryptoměn, kteří prohlašují, že jsou odborníky na „vloupání“ do digitálních peněženek, používají ke splnění úkolu cokoli. To zahrnuje použití moderních superpočítačů k rozbití soukromých klíčů a dokonce i používání mentálních praktik, jako je hypnoterapie, na držitele peněženky, které jim pomohou znovu se spojit se ztracenou kryptoměnou.

Lovci kryptoměn, kteří nabízejí své služby on the net, obvykle hledají základní podrobnosti, jako je poslední zapamatovaný soukromý klíč a další možné podrobnosti, které mohou jednotlivci použít při vytváření svých soukromých klíčů (jako je datum narození, jméno domácího mazlíčka a oblíbený autor). Lovci kryptoměn poté spouští tyto základní datové human body prostřednictvím svých vlastních počítačových programů a pokoušejí se vytvořit stovky a tisíce možných kombinací, které se pak postupně používají ve snaze rozbít zabezpečené klíče peněženek.

Jen málo technologických nadšenců se také pokouší o přístup kutilství. Monetary Periods cituje případ irského podnikatele Youssefa Sarhana, který se naučil kódovat, aby vytvořil program pro testování desítek milionů kombinací hesel. Přibližně 10 000 $ jeho výnosy „nemění život – ale určitě mění rok“.

Ve hře nejsou jen technicky zdatní počítačoví programátoři. Na trhu je také významná přítomnost takzvaných „kryptohypnotiků“, kteří nabízejí své služby správy mysli s nároky na obnovení hesel odemykáním podvědomých myslí jednotlivce pomocí technik, jako je hypnoterapie. V zásadě se pokoušejí pomoci držiteli duševně se zotavit, kde a co si mohli zapsat jako svůj soukromý klíč.

Lovci kryptoměn také nabízejí své služby ke sledování prevent krádeží a podvodů s kryptoměnou. Spolupracují s právními agenturami a účastníky kryptoměny, aby zjistili, kam mohly být ukradené mince přeneseny, a tyto informace mohou být zásadní pro zrušení transakcí spojených s krádeží nebo úplné zablokování těchto peněženek.

Ačkoli mnoho kryptoměnových burz nabízí „zabezpečené“ služby depozitáře, hackeři se na ně často zaměřují, aby sifonovali digitální mince. Tím se otevřel nový trh s vysokou poptávkou po bezpečných krypto trezorech, které fungují jako správci digitálních holdingů třetích stran, jakož i professional zabezpečení soukromých klíčů Wallett. (Viz také Cena bitcoinu klesá uprostřed pokusu o hackování na směnárně kryptoměny.)

Kolik to bude stát?

Většina těchto krypto loveckých služeb se účtuje v kryptoměnách. Ceny se liší a závisí na úspěšnosti obnovy. Jak poskytovatelé služeb professional obnovení založené na počítači, tak kryptohypnotici účtují předem stanovené náklady in addition procento zpětně získané částky, obvykle v rozmezí od 5 do 10 procent. Krypto-hypnotizéři také účtují pevnou částku na relaci, v závislosti na tom, kolik hodin / relací jednotlivec zabere, aby získal ztracené podrobnosti.

Zatímco mnoho online služeb tvrdí, že nabízí pomoc za poplatek, je třeba dbát na to, aby se jednalo o autentické lovce kryptoměn. Tento proces vyžaduje odhalení několika klíčových podrobností poskytovatelům služeb, kteří mohou být náchylní ke zneužití. Je vhodné jednat pouze s těmi, kteří působí ve skutečném světě s ověřenou identitou, spíše než důvěřovat blikajícím reklamám ve virtuálním světě, které nemusí mít žádnou pouliční přítomnost.

Investice do kryptoměn a First Coin Offerings („ICO“) jsou velmi riskantní a spekulativní a tento článek není doporučením Investopedie nebo pisatele investovat do kryptoměn nebo ICO. Vzhledem k tomu, že situace každého jednotlivce je jedinečná, měli byste před finančními rozhodnutími vždy konzultovat kvalifikovaného odborníka. Investopedia neposkytuje žádná prohlášení ani záruky ohledně přesnosti nebo včasnosti zde obsažených informací. K datu vzniku tohoto článku autor nevlastní žádné kryptoměny.

0/5 (0 Reviews)
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: