31.12.2020 15:19:00 -05: 00
  • Technologický sektor překonal v roce 2020 lepší výkon, protože řada společností zachytila ​​zadní vítr z posunů souvisejících s pandemií na práci a učení se z domova. Akcie WFH se po schválení vakcín staly volatilnějšími, ale názvy stále rok zakončují silně zeleně.
  • Akcie WFH na prvním místě v grafech roku 2020 zahrnují Zoom Video (NASDAQ:ZM) + 419%, Cloudflare (NYSE:SÍŤ) + 355%, Fastly (NYSE:FSLY) + 351%a CrowdStrike (NASDAQ:CRWD) + 322%.
  • Názvy WFH související s kybernetickou bezpečností se připojily k FireEye (NASDAQ:FEYE) (+ 53% v prosinci) při chytání zadního větru z nedávno odhaleného porušení SolarWinds, které umožnilo hackerům spojeným s Ruskem přístup k sítím amerických federálních a státních agentur a velkých podniků, počítaje v to Microsoft.
  • Microsoft (NASDAQ:MSFT) neviděl žádný dopad porušení SolarWinds. Technologický gigant končí rok až 41% protože pandemie vyvolala poptávku po jejích hrách, notebookech a cloudových produktech. Microsoft také oznámil získání významného studia vývoje her Bethesda Softworks za 7,5 miliardy USD.
  • Apple (NASDAQ:AAPL) byl schopen setřást časné narušení dodavatelského řetězce pandemie a během roku se shromáždil na optimismu před spuštěním 5G iPhone, blížící se cíli až 82% YTD. Telefony byly mírně zpožděny, což vedlo k nižšímu prodeji iPhonů FQ4, než se očekávalo. Dříve dnes JP Morgan a Wedbush vydali býčí poznámky k Poptávka iPhone 12 míří do roku 2021.