Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Zlatý kříž vs. Kříž smrti: Jaký je rozdíl?

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Technická analýza  > Pokročilá technická analýza finančních trhů  > Zlatý kříž vs. Kříž smrti: Jaký je rozdíl?

Zlatý kříž vs. Kříž smrti: Jaký je rozdíl?

Zlatý kříž vs. Kříž smrti: Přehled

Technická analýza zahrnuje použití statistické analýzy k provádění obchodních rozhodnutí. Techničtí analytici používají k analýze akcií a trhů spoustu dat, často ve formě grafů. Trendové čáry na těchto grafech se občas křiví a protínají způsoby, které vytvářejí tvary, často pojmenované vtipně jako „šálek s rukojetí“, „hlava a ramena“ a „dvojitý vrchol“. Technické obchodníky se učí rozpoznávat tyto běžné vzorce a to, co by mohly předzvěst professional budoucí výkonnost akcií nebo trhů.

Zlatý kříž a kříž smrti jsou přesné protiklady. Zlatý kříž označuje dlouhodobý býčí trh do budoucna, zatímco kříž smrti signalizuje dlouhodobý medvědí trh. Oba odkazují na pevné potvrzení dlouhodobého trendu výskytem krátkodobého klouzavého průměru překračujícího hlavní dlouhodobý klouzavý průměr.

Shrnutí

  • Zlatý kříž naznačuje dlouhodobý býčí trh do budoucna, zatímco kříž smrti naznačuje dlouhodobý medvědí trh.
  • Oba přechody jsou považovány za významnější, pokud jsou doprovázeny velkým objemem obchodování.
  • Jakmile dojde k přechodu, je dlouhodobý klouzavý průměr považován za hlavní úroveň podpory (v případě zlatého kříže) nebo úroveň odporu (v případě křížení smrti) professional trh od tohoto okamžiku.
  • Buď křížení může nastat jako signál změny trendu, ale častěji se vyskytuje jako silné potvrzení změny trendu, která již proběhla.

Zlatý kříž

Zlatý kříž nastává, když krátkodobý klouzavý průměr překročí hlavní dlouhodobý klouzavý průměr vzhůru a analytici a obchodníci jej interpretují jako signál definitivního obratu trhu směrem vzhůru. Krátkodobý průměr v zásadě roste rychleji než dlouhodobý průměr, dokud se nepřekročí.

Zlatý kříž má tři etapy:

  • Sestupný craze, který nakonec končí prodejem, je vyčerpán
  • Druhá fáze, kdy kratší klouzavý průměr protíná delší klouzavý průměr
  • Nakonec pokračující vzestupný pattern, doufejme, že povede k vyšším cenám
Zlatý kříž.

Kříž smrti

Naopak podobný crossover s klouzavým průměrem představuje kříž smrti a rozumí se, že signalizuje rozhodující pokles na trhu. Kříž smrti nastává, když krátkodobý průměr směřuje dolů a překračuje dlouhodobý průměr, v podstatě jde opačným směrem než zlatý kříž.

Kříž smrti předcházel hospodářským poklesům v letech 1929, 1938, 1974 a 2008. Mnohokrát se objevil kříž smrti, například v létě 2016, kdy se ukázal jako falešný ukazatel.

Kříž smrti.

Zvláštní úvahy

Existuje určitá variace názorů na to, co přesně představuje tento smysluplný crossover s klouzavým průměrem. Někteří analytici to definují jako křížení 100denního klouzavého průměru s 50denním klouzavým průměrem jiní to definují jako křížení 200denního průměru s 50denním průměrem.

Analytici také sledují přechod na grafech s nižším časovým rámcem jako potvrzení silného a pokračujícího trendu. Bez ohledu na odchylky v přesné definici nebo použitém časovém rámci se termín vždy vztahuje k překročení krátkodobého klouzavého průměru nad velkým dlouhodobým klouzavým průměrem.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web