Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Zelený fond

Co je zelený fond?

Zelený fond je podílový fond nebo jiný investiční nástroj, který bude investovat pouze do společností, které jsou při svých obchodních jednáních považovány za sociálně uvědomělé nebo přímo podporují odpovědnost za životní prostředí. Zelený fond může mít formu cíleného investičního nástroje pro společnosti zabývající se environmentálně podporujícími podniky, jako je alternativní energie, ekologická doprava, nakládání s vodou a odpady a udržitelný život.

Porozumění Zelenému fondu

Strategie zeleného fondu může být založena na některých z následujících charakteristik: vyhýbání se negativním kritériím společnosti (podniky jako zbraně, alkohol, hazardní hry, pornografie, testování na zvířatech atd.) výběr pozitivních kritérií společnosti (environmentální programy, úspora energie, spravedlivý obchod atd.) nebo kombinace obou strategií. Na základě výkonu zatím není jasné, zda zelené fondy a sociálně odpovědné investování (SRI) mohou trvale vytvářet lepší výnosy professional investory, ale představují proaktivní krok k povědomí o životním prostředí, což mnozí investoři považují za cenné.

Začátek „zelených fondů“

Někteří uvedli, že ekologické investování začalo vážně v 90. letech, tedy v období, kdy investoři vážněji zohledňovali škody na podnicích nebo tlak, který celý průmysl vyvíjí na životní prostředí. V návaznosti na hlavní události, jako je ropná skvrna Exxon Valdez, a rozsáhlé a zdlouhavé boje o těžební práva na severozápadním Pacifiku, se skupina investorů začala dívat na podniky, které lépe zvládají dopad na životní prostředí, na hodnotnější než na ty, kteří nemohl. Tyto typy podniků v očích některých investorů fungovaly nejen etičtějším způsobem, ale měly konkurenční výhodu oproti společnostem, které byly špatně vybaveny, aby snížily svůj dopad na životní prostředí. Jiní investoři přesto viděli etickou povinnost investovat do technologií a podniků, které se snaží vybudovat udržitelnou společnost prostřednictvím obnovitelných zdrojů energie.

Odvětví „Zeleného fondu“

Některá odvětví, ve kterých k této investici dochází, zahrnují sektor obnovitelné energie a budovy a účinnost. Odvětví obnovitelné energie je široké odvětví, včetně solární energie, větrné energie, baterií a technologií akcieování energie, jakož i materiálů, které tyto technologie umožňují. Sektor budov zahrnuje stavitele, kteří používají energeticky účinné materiály, čímž snižují uhlíkovou stopu každé budovy – ať už se používají pro komerční, rezidenční nebo kancelářské účely.

Sociálně uvědomělé investice si nadále získávají popularitu, což je do značné míry způsobeno zvýšenou celosvětovou expozicí problematice změny klimatu a zvýšeným federálním financováním alternativních zdrojů energie a dalších programů. Od roku 2007 hodnotící zpráva Environmentally friendly Changeover Scoreboard, projekt provozovaný společnostmi Ethical Markets Media a The Climate Prosperity Alliance, sledoval do konce roku 2016 8,1 bilionů dolarů investovaných do zelené ekonomiky, což je více než v polovině cíle k cíli 10 bilionů dolarů investovaných do roku 2020.

Mezi dostupné zelené podílové fondy patří TIAA-CREF Social Option Equity Fund (TICRX) Portfolio 21 International Fairness Fund Class R (PORTX) 21 a vyvážené zelené století (GCBLX).

Výkonnost zelených fondů

Peníze se nalily do zelených fondů, protože investoři hledají společensky odpovědné investice a výnosy z nárůstu zelených technologií, jako je větrná a solární energie. Příliv do sociálně uvědomělých fondů se od roku 2012 do roku 2014 zvýšil čtyřnásobně na více než 4,3 bilionu USD, přičemž počet fondů vzrostl o 28%. Navzdory někdy vysokým poplatkům si fondy také získaly relativně solidní výkon. Společensky odpovědné fondy vrátily 8,1% oproti 8,4% u nesociálně odpovědných fondů za tři roky končící 31. března 2018. Za 10 permit končících 31. března 2018 se fondy změnily na 8,91% oproti 9,1% u jejich nesociálně odpovědní kolegové.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: