Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Zásoby hrnce se v polovině volebních výsledků zvyšují

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Alternativní investice  > Investice do marihuany  > Zásoby hrnce se v polovině volebních výsledků zvyšují

Zásoby hrnce se v polovině volebních výsledků zvyšují

Akcie konopí dosáhly nových maxim v obchodování před uvedením na trh ve středu ráno poté, co voliči v Michiganu legalizovali rekreační užívání marihuany. Michigan je nejnovějším přírůstkem do rostoucího seznamu států, které v posledních letech hlasovaly o legalizaci rekreačního užívání marihuany, čímž se celkový počet zvýšil na 10 států.

Severní Dakota také zvážila opatření, které by legalizovalo užívání marihuany pro osoby starší 21 allow, voliči však návrh drtivě odmítli s náskokem 59,5% až 40,5%. Ačkoli Severní Dakota nebude v polovině volební sezóny legalizovat rekreační marihuanu, konopné společnosti ve Spojených státech a Kanadě shromáždily nové tržní příležitosti v Michiganu a to, co se zdá být posunem ve vnímání této drogy ze strany veřejnosti.

Akcie konopí se shromažďují na Propositions v Michiganu, Utahu a Missouri

ETF Alternativní sklizeň ETFMG (MJ), která investuje především do konopných společností, vzrostla o 2,2% před otevřením trhu ve středu ráno po 17% nárůstu v týdnu před volbami v polovině období.

(Podrobnosti zobrazíte podržením myši nad stavem)

V Kanadě Aurora Hashish Inc. (OTC: ACBFF) vzrostla o 3,8% v předobchodním obchodování, Canopy Progress Corp. (NYSE: CGC) vzrostla o 3,8%, Cronos Group Inc. (CRON) vyskočila o 5,5%, Tilray Inc. (TLRY) ) vzrostl o 8,2% a New Age Drinks Corp. (NBEV) získal 4,5%. Ve středu ráno otevřel trh kanadský index marihuany, který za poslední rok získal 83,24%, ve srovnání se ziskem 7,88% zaznamenaným indexem S&P 500 za stejné období.

Přestože je americký trh s konopím výrazně menší než kanadský, rozvíjející se společnosti reagovaly na úterní výsledky v polovině období pozitivně. Scotts Miracle-Gro (SMG) zaznamenal marginální zisky, společnosti MedMen Enterprises (MMNFF) vzrostly o 4,67% a MariMed (MRMD) vzrostly o 1,28%. Americký index marihuany za poslední rok získal 72,27%, ve srovnání se ziskem 7,88% zaznamenaným indexem S&P 500 za stejné období.

Změna názoru na legalizaci marihuany

Michiganští voliči schválili zákon, který legalizuje držení, užívání a pěstování marihuanových produktů těmi, kterým je nejméně 21 allow. Návrh rovněž legalizoval komerční prodej marihuany prostřednictvím státem licencovaných maloobchodníků s 10% daní.

Zatímco Michigan je desátým státem, který legalizuje rekreační užívání marihuany, přijetí takového návrhu by bylo před půl stoletím nemyslitelné. Když v roce 1969 Gallup začal volit Američany ohledně legalizace marihuany, podpořilo tento problém pouze 12% respondentů.

Podle nedávného průzkumu veřejného mínění od Gallupové nyní 66% Američanů podporuje legalizaci marihuany. Poslední údaj označuje třetí rok po sobě, kdy se podpora opatření zvýšila, a dosud nejvyšší hodnocení schválení.

Voliči v Missouri a Utahu rovněž zvážili návrhy týkající se legalizace marihuany, ale jejich hlasovací poměry se týkaly léčebného použití drogy. Oba státy schválily pozměňovací návrhy, které legalizují marihuanu pro lidi s kvalifikačními nemocemi, čímž se celkový počet ve Spojených státech zvýšil na 30 států.

Missouri i Utah vyhrál prezident Donald Trump ve všeobecných volbách v roce 2016, ale analytička Cowen Vivien Azer říká, že podpora marihuany je čím dál víc bipartisanská.

„Povzbuzující je, že podpora konopí dosáhla v loňském roce bipartisanské podpory a podpora republikánů vzrostla v roce 2018 o 2 procentní body na 53 procent,“ řekl Azer minulý týden CNBC.

Ve Spojených státech voliči v Oklahomě na konci června drtivou většinou schválili lékařskou marihuanu, zatímco Vermont legalizoval rekreační užívání krátce po 1. červenci. New York může být dalším státem, který schválí užívání marihuany pro léčivé nebo rekreační účely, přičemž zdravotní úředníci státu New York uvedli, že “ pozitivní účinky regulace trhu s marihuanou pro dospělé v NYS převažují nad možnými negativními dopady. “

Mezinárodně je severoamerický kontinent světovým lídrem v odvětví léčivých a rekreačních marihuan.

Právě včera senátorka Olga Sanchezová, zvolený mexický prezident Andrew Handbook Lopez Obrador professional ministra vnitra, oznámila plány předložit Kongresu návrh zákona o rekreační marihuaně. Pokud zákon projde, Mexiko se stane jednou z nejlidnatějších zemí na světě, která legalizuje marihuanu po boku Kanady, která otevřela své brány pro podnikání 17. října 2018.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: