Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Zásadní význam definování vaší obchodní hrany (IYR)

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Obchodní strategie pro začínající tradery  > Zásadní význam definování vaší obchodní hrany (IYR)

Zásadní význam definování vaší obchodní hrany (IYR)

Obchodní hrana je technika, pozorování nebo přístup, který vytváří peněžní výhodu oproti ostatním hráčům na trhu. Pro splnění svého účelu to nemusí být komplikované cokoli, co přidá pár bodů k vítězné straně rovnice, vytvoří hranu, která vydrží po celý život. Nebuďte frustrovaní, pokud jste žádný ještě nenašli, protože většina obchodníků ani neví, že existuje. To je hlavní důvod, proč několik knih má vynikající zisky, zatímco všichni ostatní bojují se slabými nebo negativními výnosy.

Existuje mnoho způsobů, jak budovat obchodní hrany, ale zaměříme se na jeden přístup, který vydělává na technických dovednostech, které jste se již naučili. Jedná se o jednoduchý proces, který vyžaduje zavedenou strategii a přidává podrobná pravidla k odfiltrování většiny potenciálních kandidátů se zaměřením na nejslibnější příležitosti. Poté zavádí do vaší správy obchodu druhé pravidlo, které usiluje o největší zisk z každé vítězné pozice.

Strategie bez hran

Rychlá kontrola actuality vám řekne, zda má vaše obchodní strategie definovatelnou výhodu. Seznam nejběžnějších metod, které používáte k hledání nových příležitostí, vstupních a výstupních pozic a řízení rizik. Pak si zkuste vzpomenout, kde jste se tyto konkrétní koncepty naučili, ať už z knihy, webu nebo od jiného obchodníka. Nakonec zvažte, kolik dalších účastníků trhu hraje přesně stejné strategie, často ve stejnou dobu.

Díky této sebereflexi si většina obchodníků rychle uvědomí, že se stali lumíci, otevírají pozice a řídí rizika pomocí stejných strategií jako většina hráčů na trhu. Existují dva důvody, proč je nemožné rezervovat spolehlivé zisky, když jste součástí tohoto davu. Nejprve soutěžíte se všemi těmi lidmi o stejný hrnec zlata. Zadruhé, davy přitahují nechtěnou pozornost od ostatních obchodníků, kteří si všimnou rezervy likvidity a provádějí dravé strategie, aby si podali slabé ruce.

Pouhý počet účastníků, kteří jednají stejným způsobem, eliminuje výhodu, díky níž tyto strategie fungovaly. Ale to neznamená, že musíte opustit obchodní a technické analytické dovednosti, které jste se tak dlouho učili a zvládli. Ve skutečnosti strategie bez okrajů popularizované v knihách a na webových stránkách fungují opravdu dobře jako stavební kameny professional výkonnější techniky, které si udrží své hrany po celý život.

Časové hrany

Trhy se neustále mění a vytvářejí a ničí obchodní hrany, které pronikají do složitosti současného cyklu. Trik s těmito dočasnými hranami spočívá v agresivní práci s nimi, dokud se dav neobjeví, a pak zpět, s využitím pouze tehdy, když se ostatní lidé opírají špatně. “Kupte si dipy „strategie, které byly na přelomu tisíciletí velmi populární a po krachu z roku 2008 jsou klasickými časovými hranami, které v náročnějších tržních podmínkách selhaly … pokud nebudou použita speciální pravidla.

Předpisy a technologie také ustupují dočasným hranicím, přičemž silným příkladem je nárůst vysokofrekvenčního obchodování (HFT). Předchozí generace si užily podobných hran s obchodováním s kulkami a skalpováním úrovně II. Systémoví obchodníci mají s těmito vysoce technickými strategiemi výhodu oproti diskrečním obchodníkům, ale ničí jejich výhody tím, že se spoléhají na zpětně testované výsledky, které nezohledňují dynamiku trhu.

Vytvoření vlastního okraje

Stejně jako koncepty bez hran, které se nacházejí v knihách a na webových stránkách, poskytují časové okraje základ professional výkonnější strategie. Abychom ukázali, jak to funguje, použijeme strategii „buy the dips“ a použijeme speciální pravidla, která identifikují vstupní ceny tam, kde je nepravděpodobné, že by se k nám přidal dav. Je snadné se otřást, pokud vstoupíme příliš brzy, takže naším hlavním úkolem je identifikovat úzké úrovně, kde jsou šance na obrácení tak velké, že můžeme s jistotou využívat těsné zastávky. Pak, pokud dokážeme replikovat výsledky u více cenných papírů na odlišných trzích, překonali jsme dočasnou nevýhodu a identifikovali jsme obchodní výhodu, která může trvat celý život.

Na náš scénář „buy the dips“ použijeme koncept křížového ověření, přičemž budeme hledat co nejvíce technických důvodů, aby se naše zabezpečení změnilo na úzkou cenovou hladinu. Čím více bodů křížového ověření odhalíme, tím vyšší je pravděpodobnost, že úroveň bude působit tak, jak bylo zamýšleno, při zastavení poklesu a spuštění odrazu. Tuto příležitost předáme, pokud nenajdeme alespoň čtyři entire body křížového ověření. Nakonec použijeme oportunistická pravidla řízení, abychom si rezervovali největší zisk, což obvykle znamená využít výhody davu poté, co uvidí odraz a bezmyšlenkovitě skočí dovnitř.

Obrázek Sabrina Jiang © Investopedia 2020

Americký indexový fond nemovitostí iShares Dow Jones ETF (IYR) v listopadu vypukl z tříměsíčního modelu pohárů a manipulace, čímž dokončil dlouhodobější útěk. Rally se zastavila na šestiletém maximu poblíž 78 a usadila se do obdélníkového vzoru nad novou podporou. Fond se rozpadl téměř o tři týdny později, pronikl do nové podpory, ale neporušil ji a poskytl první ověřovací bod professional naši strategii. Úniková propast z 21. listopadu (červený kruh) se zaplnila, přistávací cena za podporu na 50denní EMA, přidání druhého a třetího bodu křížového ověření. Tato úroveň také označuje ,786 retracement únikového švihu a přidává čtvrtý bod, zatímco Stochastics se vrhá do hluboce přeprodané úrovně a označuje pátou stopu, že obnova začne mezi 75 a 75,50.

Nakonec se pokles vyrovná poblíž 60minutového EMA s 200 bary, což je klasický bod obratu professional zpětné získávání trendů.

Cenová struktura a sezónnost ještě více zvyšují šance na náš specializovaný dip obchod. Dav, kterému chyběl únik, vstoupil do pozic v obdélníku, které byly následně terčem rozpadu, ale provádíme strategii, která těží z jejich bolesti a poskytuje nám nižší vstupní cenu. A protože prodávají, zatímco my kupujeme, je méně pravděpodobné, že se na ně zaměříme predátory. Do hry vstupuje sezónnost, protože k rozpadu dojde během vypršení platnosti opcí, čímž se fond dostane do populární stávky 75, což nutí fond otevřeného zájmu na bezcenné pozice.

Nyní použijeme naši výhodu při hledání plodného východu, doufejme, že znovu využijeme dav ve svůj prospěch. Objeví se dva potenciální výstupní human body, jeden na předchozím maximu blízko 79 a druhý na stoupající trendové linii maxim blízko 80. Výstup do předchozího maxima nabízí nejbezpečnější cestu, protože je to místo, kde by prodejci mohli spustit další obrácení. Naše dovednosti čtení pásky nyní vstupují do hry, protože cena se vyrovná na vzestupnou 60minutovou konsolidaci, která trvá 8 hodin (černý obdélník na 60minutovém grafu).

Nedostatečný prodejní tlak nás povzbuzuje k tomu, abychom hráli za vyšší odchod, což má tři výhody. Nejprve zasáhne 80, což je přirozený cíl otevřeného zájmu během expirace. Zadruhé vytlačí horní Bollingerovo pásmo a vydá společný prodejní signál. Zatřetí, dosáhne odporu poté, co útěk malého rozsahu povzbudí nový dav, aby riskoval. Projíždíme jejich chamtivostí do magického čísla, přičemž máme značný zisk, zatímco se dravci seřadí, aby se živili nově raženými býky.

Sečteno a podtrženo

Obchodní hrana definuje vaši technickou nebo strategickou výhodu ve vysoce konkurenčním tržním prostředí. Obchodníci mohou vytvořit více hranic tím, že začnou s populárními strategiemi a přizpůsobením pravidel, aby snížili riziko uvíznutí v emocionálním davu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: