[vc_empty_space height="10px"]

Kalendář

[vc_empty_space height="10px"] Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším. [vc_empty_space height="10px"]

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Zapomeňte na bitcoin: Blockchain je budoucnost

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Blockchain  > Zapomeňte na bitcoin: Blockchain je budoucnost

Zapomeňte na bitcoin: Blockchain je budoucnost

Kryptoměny všech typů využívají technologii distribuované účetní knihy známou jako blockchain. Blockchainy fungují jako decentralizované systémy pro zaznamenávání a dokumentování transakcí, ke kterým dochází s konkrétní digitální měnou. Jednoduše řečeno, blockchain je kniha transakcí, která udržuje identické kopie napříč všemi členskými počítači v síti. Skutečnost, že účetní kniha je distribuována napříč každou částí sítě, pomáhá usnadnit zabezpečení blockchainu.

Zatímco na konci roku 2017 a počátkem roku 2018 se bitcoiny a další kryptoměny mezi obecnými finančními a investičními světy staly intenzivně populárními, od té doby se staly více specializovanou oblastí pro nadšence kryptoměn. Technologie blockchain však zůstává rychle rostoucí oblastí růstu professional společnosti napříč řadou průmyslových odvětví. Je možné, že technologie blockchain bude nakonec považována za nejdůležitější inovaci, která vychází z boomu kryptoměny. Níže se blíže podíváme na blockchain a uvidíme, proč by tato technologie mohla být cenná pro podniky všeho druhu.

Základy blockchainu

V závislosti na blockchainu mohou být strany schopny zobrazit předchozí položky hlavní knihy a zaznamenávat nové položky, ačkoli většina blockchainových sítí má složitá pravidla professional přidávání nových skupin záznamů, „bloků“, do řetězce předchozích záznamů. Bloky a obsah v nich jsou chráněny výkonnou kryptografií, která zajišťuje, že předchozí transakce v síti nelze falšovat ani ničit. Tímto způsobem technologie blockchain umožňuje digitální měně udržovat síť důvěryhodných transakcí, aniž by se spoléhala na ústřední orgán. Z tohoto důvodu jsou digitální měny považovány za „decentralizované“.

Zatímco blockchain je nejznámější svou rolí při usnadňování růstu digitálních měn za posledních několik enable, existuje professional tuto technologii také mnoho dalších použití mimo kryptoměny. Někteří zastánci blockchainu se skutečně domnívají, že tato technologie by mohla daleko předstihnout samotné kryptoměny, pokud jde o její celkový dopad, a že skutečný potenciál blockchainu je teprve objevován. Je tedy pravděpodobné, že finanční poradci a mnoho dalších ve světě investování se v příštích letech setká s blockchainovou technologií mnohem více, ať už je spojena se specifickou kryptoměnou nebo je využívána v mnoha dalších aplikacích.

Přeshraniční platby

Převod hodnoty byl tradičně jak nákladný, tak pomalý, zejména u plateb prováděných přes mezinárodní hranice. Jedním z důvodů je to, že pokud se jedná o více měn, proces převodu obvykle vyžaduje účast více financial institution na více místech, než může zamýšlený příjemce skutečně vyzvednout své peníze. Existují služby, které tento proces usnadňují rychleji, ale bývají poměrně drahé.

Technologie blockchain má potenciál poskytnout mnohem rychlejší a levnější alternativu k tradičním metodám přeshraničních plateb. Zatímco typické náklady na převod peněz mohou být až 20% z částky převodu, blockchain může umožnit náklady jen na zlomek z nich, stejně jako garantované rychlosti zpracování transakcí v reálném čase. Je třeba překonat překážky, včetně regulace kryptoměn v různých částech světa a bezpečnostních problémů. Jedná se nicméně o jednu z nejslibnějších a mluvených oblastí aplikací blockchainové technologie.

Shrnutí

  • Technologie blockchain má dalekosáhlé aplikace v mnoha průmyslových odvětvích.
  • Blockchain se již používá k usnadnění správy identit, inteligentních kontraktů, analýzy dodavatelského řetězce a mnoho dalšího.
  • Celý potenciál blockchainové technologie pravděpodobně zbývá objevit.

Chytré smlouvy

Inteligentní smlouvy jsou často považovány za vysoce výkonnou aplikaci technologie blockchain. Tyto smlouvy jsou ve skutečnosti počítačové programy, které mohou dohlížet na všechny aspekty dohody, od usnadnění po provedení. Pokud jsou splněny podmínky, inteligentní smlouvy mohou být zcela samy provádějící a samy vymahatelné. Professional navrhovatele inteligentních smluv poskytují tyto nástroje bezpečnější a automatizovanější alternativu k tradičnímu smluvnímu právu a také aplikaci, která je rychlejší a levnější než tradiční metody.

Potenciální aplikace technologie inteligentních smluv jsou v zásadě neomezené a mohly by se rozšířit téměř do jakékoli oblasti podnikání, na kterou by se smluvní právo normálně vztahovalo. Samozřejmě, i když jsou vysoce ceněné, inteligentní smlouvy nejsou kouzelnou náhražkou staromódní péče. Ve skutečnosti je případ decentralizované autonomní organizace (DAO) varovným příběhem a varováním pro investory, aby nepředpokládali, že chytré smlouvy jsou o něco lepší než informace a organizace, které do nich vkládá uživatel. Inteligentní smlouvy však zůstávají jedním z nejzajímavějších způsobů, jak se technologie blockchain již rozšířila za prostor kryptoměny a do širšího obchodního světa.

Správa identit

Jedním z nejproblematičtějších výsledků doby internetu bylo zabezpečení id. Stejně pečlivě jako mnoho jednotlivců a organizací udržuje svoji on the net identitu a chrání soukromé informace, vždy existují hanební aktéři, kteří chtějí tyto digitální položky ukrást a profitovat z nich. Technologie blockchain již prokázala potenciál transformace způsobu, jakým probíhá on the web správa identit.

Blockchain nabízí obrovskou úroveň zabezpečení díky nezávislým procesům ověřování, které probíhají ve všech členských počítačích v síti blockchain. V případech digitální měny se toto ověření používá ke schválení bloků transakcí před jejich přidáním do řetězce. Tento mechanismus lze stejně snadno použít i na jiné typy ověřovacích postupů, včetně ověřování totožnosti a mnoha dalších aplikací.

Aplikace pro blockchain a správu identit jsou široké. Například blockchain by mohl být potenciálně použit na pomoc při udržování informací o voličích a zajišťování řádného fungování volebního procesu. Blockchain lze použít k bezpečnému a efektivnímu přenosu uživatelských dat mezi platformami a systémy. Tuto technologii lze také použít k udržování a ochraně záznamů o vlastnictví nemovitostí, titulech a dalších.

Použití dodavatelského řetězce

Professional mnoho podniků v různých průmyslových odvětvích je klíčem k úspěchu dobře fungující a efektivní dodavatelský řetězec. Technologie blockchain již byla použita v různých průmyslových odvětvích jako prostředek udržování přehledu o dodavatelských řetězcích a zajištění jejich efektivity. To by mohlo eliminovat lidskou práci a potenciál chyb ze složitého a zásadního procesu.

V tomto okamžiku je blockchain technologie s mimořádně širokou sadou potenciálních využití. Ačkoli je blockchain nejznámější professional své spojení s rozkvetlým světem kryptoměn, již bylo prozkoumáno několik dalších aplikací. Možná ještě více vzrušující je, že každý den se objevují nové způsoby využití blockchainu. Bez ohledu na to, zda jste přímo zapojeni do prostoru digitální měny, nebo ne, je nezbytné rozvíjet porozumění blockchainu a jeho použití k transformaci obchodního a investičního světa. (Další čtení najdete na: Vše o nové službě Blockchain od Amazonu.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: