Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Základy zajištění: Co je to živý plot?

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Obchodní strategie  > Pokročilé trading strategie a nástroje  > Základy zajištění: Co je to živý plot?

Základy zajištění: Co je to živý plot?

Zajištění je často považováno za pokročilou investiční strategii, ale principy zajištění jsou poměrně jednoduché. S popularitou – a doprovodnou kritikou – zajišťovacích fondů se rozšířila praxe zajišťování. Navzdory tomu stále není široce chápán jako fráze ani strategie. Lidé si možná neuvědomují, že ve svém každodenním životě zajišťují mnoho věcí, často nemají nic společného s akciovým trhem.

Stejně jako u každého kompromisu mezi rizikem a odměnou má zajištění za následek nižší výnosy, než kdybyste „vsadili na farmu“ na nestabilní investici, ale také snižuje riziko ztráty trička. Mnoho hedgeových fondů naopak přebírá riziko, které lidé chtějí převést pryč. Přijetím tohoto dalšího rizika doufají, že budou těžit z doprovodných odměn.

Každodenní živé ploty

Většina lidí se zabývala zajišťováním, ať už o tom ví, nebo ne. Například když si koupíte životní pojištění na podporu rodiny v případě smrti, jedná se o zajištění. Za krytí poskytované pojišťovnou platíte peníze v měsíčních částkách. Ačkoli učebnicová definice zajištění je investicí uzavřenou za účelem omezení rizika další investice, pojištění je příkladem zajištění v reálném světě.

Jak se futures používají k zajištění pozice?

Příklad typické zajišťovací strategie

Zajištění ve smyslu slova na Wall Avenue nejlépe ilustruje příklad. Představte si, že chcete investovat do začínajícího odvětví výroby bungee cordů. Znáte společnost s názvem Plummet, která přináší revoluci v materiálech a designech, aby vyráběla šňůry, které jsou dvakrát tak dobré jako její nejbližší konkurent, společnost Drop, takže si myslíte, že hodnota akcií společnosti Plummet v příštím měsíci poroste.

Bohužel je průmysl výroby bungee wire vždy náchylný k náhlým změnám v předpisech a bezpečnostních normách, což znamená, že je poměrně nestálý. Tomu se říká průmyslové riziko. Přesto věříte v tuto společnost chcete jen najít způsob, jak snížit průmyslová rizika. V takovém případě se budete zajišťovat tak, že budete dlouho chodit na Plummet a zároveň zkrátíte jeho konkurenta Fall. Hodnota příslušných akcií bude professional každou společnost 1 000 $.

Pokud průmysl jako celek vzroste, vyděláte na Plummet zisk, ale propadnete na Drop – doufejme, že pro skromný celkový zisk. Pokud průmysl zasáhne, například když někdo zemře na bungee jumping, ztratíte peníze na Plummet, ale vyděláte na Fall.

V zásadě je váš celkový zisk – zisk z dlouhodobého používání Plummet – minimalizován ve prospěch menšího průmyslového rizika. Toto se někdy nazývá párový obchod a pomáhá investorům uchytit se v těkavých průmyslových odvětvích nebo najít společnosti v odvětvích, která mají určité systematické riziko.

Shrnutí

  • Zajištění, ať už ve vašem portfoliu, ve vašem podnikání nebo kdekoli jinde, je o snížení nebo přenosu rizika.
  • Zajištění je platná strategie, která může pomoci chránit vaše portfolio, domácnost a podnikání před nejistotou.
  • Kromě ochrany investora před různými typy rizik se věří, že díky zajištění je trh efektivnější.

Expanze

Zajištění se rozrostlo a zahrnuje všechny oblasti financí a podnikání. Společnost se například může rozhodnout postavit továrnu v jiné zemi, do které exportuje svůj produkt, aby se zajistila proti měnovému riziku. Investor může zajistit svou dlouhou pozici prodejními opcemi, nebo krátký prodejce může zajistit pozici prostřednictvím kupních opcí. Futures kontrakty a další deriváty lze zajistit syntetickými nástroji.

Jedním z jasných příkladů je to, když trader nakupuje opce na akcie, aby minimalizoval riziko poklesu. Předpokládejme, že investor má ve společnosti 100 akcií a že akcie společnosti se za poslední rok výrazně posunuly z 25 na 50 dolarů. Trader má stále rád akcie a jejich vyhlídky do budoucna, ale je znepokojen korekcí, která by mohla doprovázet takový silný tah.

Místo prodeje akcií může trader koupit opci s jedním prodejem, která jim dává právo prodat 100 akcií společnosti za realizační cenu před datem vypršení platnosti. Pokud trader koupí prodejní opci s realizační cenou 50 $ a expiračním dnem tři měsíce v budoucnu, bude schopen garantovat prodejní cenu 50 $ bez ohledu na to, co se s akciemi stane během následujících tří měsíců. Investor jednoduše zaplatí opční prémii, která v zásadě poskytuje určité pojištění proti riziku poklesu.

[When trading options, investors leverage puts as an insurance policy to protect themselves from losses if the instrument they purchased decreases in value. To learn how successful traders use options to curb risk and increase earnings, as well as other basic options trading strategies, check out Investopedia Academy’s Options for Beginners course.]

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: