Základní stupeň

Co je základní stupeň

Základní stupeň je minimální akceptovaný normal, který musí splnit dodávatelná komodita, aby mohla být použita jako skutečné aktivum futures kontraktu. Tato klasifikace je také známá jako par quality nebo deal quality.

Základní stupeň je zásadní professional obchodování s futures a professional udržení jednotnosti na trhu.

ROZDĚLENÍ Základní stupeň

Jak název napovídá, základní stupeň stanoví základní linii, ze které se srovnávají další varianty stejného produktu nebo materiálu. Výrobky, které nesplňují tuto stanovenou základní třídu, jsou nepřijatelné a je u nich riziko odmítnutí. Vzhledem k tomu, že základní stupeň je minimálně přijatelný přijatý conventional, v ideálním případě by směňovaná komodita překročila kritéria. Produkty vyšší kvality, které přesahují základní stupeň, mají vyšší hodnotu a ospravedlňují lepší podmínky výměny.

Komodity, jako je olej a obilí, se mohou drasticky lišit v kvalitě. Například stanovení základního stupně pro surové futures kontrakty je podle konkrétních úrovní vodíku a síry obsažených v ropě.

Klasifikační certifikát vydaný kvalifikovaným inspektorem nebo schváleným klasifikačním panelem vyhodnotí a zdokumentuje známku konkrétní komodity. Postačovat může také další oficiální dokumentace, která potvrzuje, že produkty splňují požadované specifikace.

Diferenciály a základní stupně

Významné odchylky od základní úrovně by vedly k rozdílům. Diferenciál je hodnota nebo stupeň přizpůsobení kategorii výstupů nebo jejich umístění, jak to umožňuje futures kontrakt. Diferenciály zahrnují jakékoli úpravy futures kontraktu.

Futures kontrakty mají standardizaci týkající se kvality a množství dané komodity. Z tohoto důvodu je cena futures reprezentativní pro typický rozsah podmínek dané komodity, a proto je průměrnou cenou. Pokud se u hodnoceného zboží zjistí, že má lepší kvalitu a sazby nad základní známkou, může požadovat prémiovou sazbu. Naopak produkty, které nesplňují alespoň standardy stanovené základní třídou, mohou být nepřijatelné.

Některé futures kontrakty umožňují rozdíly, zatímco jiné nikoli. Pokud je to povoleno, kontakty by obvykle umožňovaly krátké poloze zaujmout diferenciál. Podmínky smlouvy určují rozdíly, základní stupeň a další podmínky související s kvalitou, prémiemi nebo pokutami a jsou pevnými podmínkami na většině burz.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování