Průvodce » Akcie » Akciové indexy » Zahraniční akciové indexy aktuální kurzy a grafy

Zahraniční akciové indexy aktuální kurzy a grafy

Akciové indexy S&P 500, Dow Jones, Nasdaq, DAX

Globální akciové indexy

Akciové indexy měří hodnotu portfolia podílů se specifickými tržními charakteristikami. Každý index má svou vlastní metodiku, kterou vypočítává a udržuje poskytovatel indexu. Metodiky indexu budou obvykle váženy cenou nebo tržním stropem. Široká škála investorů používá tržní indexy pro sledování finančních trhů a správu svých investičních portfolií. V oblasti správy investic jsou indexy hluboce propojeny s fondy, které je používají jako měřítka pro srovnání výkonnosti, a manažery, kteří je používají jako podklad pro vytváření investovatelných indexových fondů.

S&P 500 akciový index

Index S&P 500 nebo Index Standard & Poor’s 500 je tržně vážený index 500 největších amerických veřejně obchodovaných společností. S&P je “float-weighted index”, což znamená, že kapitalizace na firemním trhu jsou upraveny o počet akcií dostupných pro veřejné obchodování. Index je široce považován za nejlepší měřítko amerických akcií s velkým kapitálem. Výsledkem je, že existuje mnoho fondů určených ke sledování výkonu S&P.

Nasdaq 100 akciový index

Index Nasdaq 100 je košem 100 největších, nejaktivněji obchodovaných společností U.S kótovaných na burze Nasdaq. Index zahrnuje společnosti z různých průmyslových odvětví, s výjimkou finančního průmyslu, jako jsou komerční a investiční banky. Mezi tyto nefinanční odvětví patří maloobchod, biotechnologie, průmysl, technologie, zdravotnictví a další.

Dow Jones akciový index

Dow Jones Industrial Average (DJIA) je široce sledovaný benchmarkový index v USA pro akcie s “blue chip”  akciemi. DJIA je cenově vážený index, který sleduje 30 velkých, veřejně vlastněných společností obchodujících na newyorské burze a NASDAQ. Index byl vytvořen Charlesem Dowem v roce 1896, aby sloužil jako proxy pro širší ekonomiku USA.

DAX akciový index

DAX neboli  je německý index akciového trhu s modrými čipy, který sleduje výkon 30 největších společností obchodovaných na frankfurtské burze. Xetra je elektronický obchodní systém, který poskytuje ceny pro výpočet indexu DAX. DAX je prominentním měřítkem německých a evropských akcií. Seznam hlavních společností je veden podle likvidity a tržní kapitalizace. Některé z globálně uznávaných společností na DAX zahrnují Volkswagen, Bayer, BMW a Adidas.

Získejte profesionální nástrojna technickou analýzu aj. s Tradingview

TradingView je společnost poskytující obchodníkům online nástoj pro technickou analýzu online měn a cenných papírů. TradingView má k dispozici mnoho nástrojů, grafy profesionálních analytiků jako Supply Demand, Elliott, Harmonics, Patterns, aj. navrženo velmi intuitivně a snadno použitelné, aby poskytlo neocenitelnou podporu obchodníkovi v transakčním procesu a přístup k volatilitě trhu. Kromě toho může TradingView rozdělit trhy v čase od nejmenšího časového období po časový rámec 3 měsíce / 6 měsíců / 1 rok, což je pro vás velmi vhodné použít pro dlouhodobou analýzu. Ideální nástroj pro dlouhodobou investici do virtuální měny nebo akcie.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 1 Průměrné hodnocení: 5]
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Mohlo by vás také zajímat:

Akcie Průvodce

Akcie Průvodce

Tým nadšenců a zkušených investorů na téma - investování a obchodování, akcie, recenze, komodity, kryptoměny aj. Máte rádi investování a rádi píšete nebo si to chcete vyzkoušet?

Napište nám

Komentáře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

  • Obsah článku

  • Přihlásit se k odběru novinek o investování