Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Zabíjí kryptoměna Wall Street?

AkciePrůvodce.cz > Kryptoměny  > Kryptoměnová strategie a vzdělání  > Zabíjí kryptoměna Wall Street?

Zabíjí kryptoměna Wall Street?

Naděje na kryptoměnu již dlouho věřily, že klíčem k dalšímu běhu bitcoinů mohou být institucionální investoři. Chtějí věřit, že Wall Street je jen další dychtivý investor, připravený pumpovat peníze na mladý trh a těšit se ze stejných výnosů, jaké zaznamenali maloobchodní obchodníci v roce 2017. Tato projekce však chybí známce dvěma způsoby: zaprvé, Wall Road je již na krku hluboko na trhu kryptoměn a zadruhé, poslední věcí, kterou Wall Avenue hodlá udělat, je „napumpovat“ nejistý trh vlastním kapitálem.

Institucionální finance měly mnoho příležitostí vydělat peníze v prostoru kryptoměny – ale jak se jeho vliv šíří, trh s kryptoměnami se transformuje do něčeho nového. Ať už úmyslně nebo jako vedlejší produkt svých vlastních nedostatků, Wall Road pomalu zabíjí kryptoměnu.

Jak mohla Wall Avenue zabít Crpyta?

Krátká odpověď je hypothecation. Ušetříme vám cestu do našeho slovníku: hypotéka je, když firma, která vlastní majetkové podíly ve společnosti, podepíše tyto akcie věřiteli jako kolaterál. Řekněme, že fond A potřebuje 100 milionů dolarů. Broker B souhlasí s tím, že jim půjčí peníze výměnou za cenné papíry v hodnotě 100 milionů USD, které vlastní Fond A. To je hypotéka. K rehypotekaci dochází, když Broker B znovu použije aktiva, která získala z Fondu A, jako kolaterál ve svých vlastních obchodních operacích. V tradičním finančním světě je to snadné z několika důvodů.

První je, že akcie nejsou fyzicky vypořádány. Spíše jsou psány jako osvědčení o vlastnictví, takže je snadné je předat jako „IOU“. Dalším důvodem je, že účetní a daňové zákony umožňují přiřazení stejného aktiva různým stranám, pokud každá strana zaznamenává ve svých rozvahách jinou částku dluhu. Ačkoli se riziko protistrany s takovým systémem významně zvyšuje, je nutné poskytnout bankám a makléřům větší flexibilitu.

Proč na tom záleží na kryptoměně

Nyní zvažte, že mnoho hlavních kryptoměn, i když tvrdí, že spoléhají na pevně zakódovaný důkaz o práci nebo důkaz o podílu, se ve skutečnosti obchoduje na centralizovaných burzách. Pokud by bitcoin měl být rehypotekován šestkrát jako makléři a směňovat si obchodní dluh a kolaterál, kdo získá nárok na opatrovnictví v případě, že je to nutné? Kdo vlastně vlastní kryptoměnu na konci dne, pokud soukromý klíč zná více účastníků – nebo pokud nikdo ne?

Pokud se makléř rozpadne a někdo potřebuje zaplatit, nebo pokud dojde k tvrdé vidličce a někdo potřebuje hlasovat se svým „podílem“, není jasné, kdo vlastně vlastní bitcoin, protože kolaterální řetězec je tak dlouhý. Bez ohledu na to tento složitý product přechodného vlastnictví jednoduše nefunguje, pokud jde o aktiva založená na hlavní knize, a může vést k tomu, že více stran očekává odměnu současně. Šance na zhroucení v tomto scénáři může být zničující.

Jak může Wall Street zvýšit stabilitu bitcoinů

Před osmi lety se bitcoiny obchodovaly výhradně na burzách fiat, což znamená, že uživatelé mohli pouze nakupovat nebo prodávat. Neexistoval způsob, jak zkrátit bitcoin a neexistovaly žádné futures nebo deriváty založené na kryptoměně. Všechny nákupy byly vypořádány v bitcoinech, což znamená, že ti, kteří si koupili minci, ji efektivně odstranili z trhu. Omezená nabídka a deflační povaha bitcoinu usnadnily exponenciální růst ceny, protože více lidí nakupovalo a prodávalo méně lidí. Očekávali větší výnosy, čím déle se drželi měny.

To přirozeně přispělo k volatilitě, protože trh byl přímo vystaven silám nabídky a poptávky. Hromadný strach z toho, že o něco přijdete, by mohl poslat prudký vzestup ceny bitcoinů, zatímco stejný strach by jej mohl stejně rychle vrátit zpět. Zavedení bitcoinových futures na Wall Avenue svým vlastním makléřům a burzám výrazně snížilo volatilitu, jednoduše proto, že futures umožňují lidem spekulovat nad nevýhodou i nadhodnotou bitcoinů.

To vyvažuje trh a potlačování bitcoinů je stejně ziskové, jako je jeho čerpání. Navíc s nástroji, které pouze napodobují cenu bitcoinu a samy o sobě nejsou kryptoměnami, je faktor nabídky a poptávky méně relevantní. Hroty a výkyvy bitcoinů jsou mnohem méně výrazné. Vysokofrekvenční obchodní roboti nyní také naplňují kryptotrhy, což dále snižuje jejich kdysi působivou nestabilitu. Sofistikované programy pro roboty, jako jsou ty, které používá Wall Road, mohou být v prostředí s nízkou volatilitou stále extrémně ziskové. Volatilita je jedním z důvodů, proč jsou bitcoiny pro průměrného obchodníka tak populární a ziskové, a bez toho nemá aktivum ve skutečnosti žádnou zásadní nebo jedinečnou hodnotu professional masy.

Proč investoři chtějí bitcoinový ETF

Futures Marketplace Affiliation (FIA) je silný finanční obchodní subjekt s vlivem na tradičním trhu po celém světě. FIA, která se skládá z clearingových middle, burz, obchodních společností a dalších zúčastněných stran globálního finančního průmyslu, může být za postupným zpožděním a odmítnutím mnoha fondů obchodovaných na burze s bitcoiny (ETF), které byly navrženy v posledních letech.

Bitcoinový ETF představuje skutečný pipedream professional krypto nadšence ze dvou hlavních důvodů: zaprvé, ETF jsou vypořádány v podkladovém aktivu a za druhé, jsou zapojeni do tradičního finančního trhu prostřednictvím makléřů. S ETF by se bitcoiny staly přístupnější pro retailové investory, kteří stále nemají trpělivost nebo prostředky k nákupu bitcoinů na burzách kryptoměn nebo k provozování blockchainové peněženky. Jednoduše řečeno, je to tajná přísada pro masové přijetí.

Bitcoinové ETF od několika firem byly plošně zamítnuty – včetně raných bitcoinových investorů Cameron Winklevoss a Tyler Winklevoss, stejně jako od společností GraniteShares, Direxion, ProShares, VanEck a dalších. Je těžké nevidět posledních několik odmítnutí jako větší indikátor toho, že Wall Avenue může chtít, aby kryptoměna zemřela, než vstoupí do svého rozkvětu. I když v kryptoměně existují cesty k zisku, Wall Avenue nemůže ignorovat významnou hrozbu, kterou kryptotrh – a jeho velké ambice – představují.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: