Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Zabezpečení spojené s hlavním směnným kurzem (PERL)

AkciePrůvodce.cz > Obchodování  > Forex a obchodování s měnami  > Zabezpečení spojené s hlavním směnným kurzem (PERL)

Zabezpečení spojené s hlavním směnným kurzem (PERL)

Co je hlavní zabezpečení spojené s směnným kurzem (PERL)?

Zabezpečení spojené s hlavním směnným kurzem (PERL) je druh dluhového cenného papíru, který platí úroky pololetně a má výnos, který je spojen s devizovými kurzy. PERL jsou denominovány v amerických dolarech, ale jejich splácení je určeno směnným kurzem mezi dolarem a konkrétní cizí měnou v určitém časovém rámci. Mnoho společností koupí PERL jako prostředek zajištění proti devizovému riziku.

Principy zabezpečení propojeného s hlavním směnným kurzem (PERL)

Hlavní cenné papíry spojené s směnným kurzem (PERL) jsou dluhové cenné papíry nebo dluhové nástroje nakupované nebo prodávané mezi dvěma stranami za stanovených podmínek, které provádějí platby úroků a mají výnos spojený s směnným kurzem měn. PERL je druh dluhopisu s dvojí měnou, který vyplácí kupón a jistinu v základní měně, ale variabilní platba jistiny je stanovena vzorcem zpětného odkupu. Podle tohoto vzorce je proměnná spojena s pohyby směnných kurzů měn. Platby jistiny se zvyšují s posilováním cizí měny ve srovnání se základní měnou. Platby klesají s poklesem cizí měny.

Nejčastěji má PERL své jistiny a úroky denominované v amerických dolarech. Splátka jistiny však závisí na směnném kurzu dolaru vůči cizí měně. Společnost, která si přeje expandovat do cizí měny, to může bezpečně učinit nákupem PERL, které umožňují měně zachovat si odkaz na dolar.

Reverzní PERL jsou denominovány v jedné měně, ale platí úroky v jiné měně. Při obráceném PERL se platby jistiny zvyšují, protože základní měna se v porovnání s cizí měnou zhodnocuje, a platby se snižují s oslabením základní měny. Příkladem reverzního PERL je dluhopis denominovaný v jenu, který platí úroky v dolarech. Výnos investora by se zvýšil, pokud by dolar posílil vůči jenu, ale výnos by se snížil, pokud by dolar poklesl na hodnotě.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: