Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Zabalit definici účtu

AkciePrůvodce.cz > Investování  > Portfolio management  > Zabalit definici účtu

Zabalit definici účtu

Co je to zalomení účtu?

Zavinovací účet je investiční portfolio, které profesionálně spravuje makléřská společnost za paušální poplatek, který je účtován čtvrtletně nebo ročně. Poplatek je založen na celkových spravovaných aktivech (AUM). Je komplexní a pokrývá veškeré administrativní výdaje, provize a náklady na správu účtu.

Poplatky za zabalení se pohybují od 1% do 3% AUM.

Professional mnoho investorů se obalový účet v průběhu času ukazuje jako levnější než účet zprostředkovatele, který účtuje provize za obchodní činnost. Investor typu invest in-and-hold, který málokdy prodává podíly, by však mohl být na tom se strukturou poplatků za provizi lépe.

Porozumění zalomení účtu

Zavinovací účet má tu výhodu, že chrání investora před nadměrným obchodováním, ke kterému může dojít, pokud makléř nadměrně nakupuje a prodává aktiva na účtu, aby generoval větší příjem z provize. Toto se nazývá „chrlení“.

Na zábalovém účtu je makléři placen procentní poplatek na základě celkových aktiv na účtu, a proto je motivován k dosažení nejvyšší možné návratnosti investované částky.

Shrnutí

  • Zavinovací účet je paušální poplatek za zprostředkovatelské služby na základě celkového spravovaného majetku.
  • Professional aktivní investory může být zábalový účet levnější než účet, který si za každý obchod účtuje provizi.
  • Na zábalovém účtu je motivací makléře spíše maximalizovat zisky než generovat obchodní poplatky.

Zabalit účty vs. Tradiční účty

Zavinovací účet nabízí individuální přístup investorů k profesionálním správcům peněz, kteří pracují primárně s institucemi a jednotlivci s vysokou čistou hodnotou. Společnosti podílových fondů také nabízejí obalové účty s přístupem k velkému výběru podílových fondů.

Zavinovací účet může vyžadovat minimální investici od 25 000 do 50 000 $. Účet podílového fondu s obalovým poplatkem má obecně mnohem nižší požadavek na počáteční investici.

Investoři, kteří dlouhodobě nakupují a drží akcie, mohou být na tom lépe s tradiční strukturou poplatků.

Poplatky platí za náklady na marketing a distribuci i platby makléřům, kteří prodávají finanční prostředky a pracují s klienty. Tento poplatek je dodatečným poplatkem investorovi podílového fondu professional zalomení účtu.

Zvláštní úvahy

Zavinovací účet funguje nejlépe professional investora, který chce určitou míru praktické správy a poradenství. Investoři, kteří používají strategii nákupu a držení professional akciové portfolio, mohou být lépe placeni za příležitostné obchodní poplatky, které účtu vzniknou.

Například trader orientovaný na příjmy může držet portfolio akcií a dluhopisů vyplácejících dividendy a po celé roky provádět jen malé, pokud nějaké změny. Pokud by pak trader akcie prodal, mohlo by se dlužit značné daně z kapitálových výnosů, protože nákladová základna každé akcie může být hluboko pod aktuální tržní cenou.

Trader se může lépe držet v portfoliu, aby získal dividendový příjem. Nevznikají žádné daně z kapitálových výnosů a neplatí žádné provize ani poplatky za zabalení.

V takovém případě by přesunutí aktiv na souhrnný účet přineslo více nákladů a snížilo celkovou návratnost investora.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: