Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Williams% R definice a použití

Williams% R definice a použití

Co je Williams% R?

Williams% R, také známý jako Williams Percent Range, je typ indikátoru hybnosti, který se pohybuje mezi 0 a -100 a měří překoupené a přeprodané úrovně. Williams% R lze použít k vyhledání vstupních a výstupních bodů na trhu. Indikátor je velmi podobný Stochastickému oscilátoru a používá se stejným způsobem. Byl vyvinut Larrym Williamsem a porovnává závěrečnou cenu akcií s rozsahem vysokých a nízkých hodnot za určité období, obvykle 14 dní nebo období.

TradingView.

Shrnutí

  • Williams% R se pohybuje mezi nulou a -100.
  • Čtení nad -20 je překoupeno.
  • Čtení pod -80 je přeprodáno.
  • Překoupené nebo přeprodané čtení neznamená, že se cena obrátí. Překoupeno jednoduše znamená, že se cena blíží maximům svého nedávného rozsahu, a přeprodané znamená, že cena je na dolním konci svého nedávného rozsahu.
  • Lze použít ke generování obchodních signálů, když se cena a indikátor pohybují mimo překoupené nebo přeprodané území.

Vzorec pro Williams% R je:

.

Wiliams%R=Nejvyšší NejvyššíZavřítNejvyšší NejvyššíNejnižší NízkákdeNejvyšší Nejvyšší=Nejvyšší cena v hloubce pohleduobdobí, obvykle 14 dní.Zavřít=Poslední závěrečná cena.Nejnižší Nízká=Nejnižší cena v hloubce pohledu begin zarovnáno & text Wiliams % R = frac text nejvyšší nejvyšší – text zavřít text nejvyšší nejvyšší – text nejnižší nejnižší \ & textbf kde \ & text Nejvyšší Nejvyšší = text Nejvyšší cena v hloubce pohledu \ & text období, obvykle 14 dní. \ & text Zavřít = text Nejnovější závěrečná cena. \ & text Nejnižší nejnižší = text Nejnižší cena v hloubce pohledu \ & text období, obvykle 14 dní. end zarovnáno

.Wiliams%R=Nejvyšší NejvyššíNejnižší NízkáNejvyšší NejvyššíZavřít.kdeNejvyšší Nejvyšší=Nejvyšší cena v hloubce pohleduobdobí, obvykle 14 dní.Zavřít=Poslední závěrečná cena.Nejnižší Nízká=Nejnižší cena v hloubce pohledu..

Jak vypočítat Williams% R

Williams% R se počítá na základě ceny, obvykle za posledních 14 období.

  1. Zaznamenejte horní a dolní hranici pro každé období po dobu 14 období.
  2. Ve 14. období si všimněte aktuální ceny, nejvyšší ceny a nejnižší ceny. Nyní je možné vyplnit všechny proměnné vzorce pro Williams% R.
  3. V 15. období si všimněte aktuální ceny, nejvyšší ceny a nejnižší ceny, ale pouze za posledních 14 období (ne za posledních 15). Vypočítejte novou hodnotu% R Williams.
  4. Jak každé období končí, vypočítejte nové Williams% R, pouze s použitím posledních 14 období dat.

Co vám říká Williams% R?

Indikátor říká obchodníkovi, kde je aktuální cena relativní k nejvyšší hodnotě za posledních 14 období (nebo bez ohledu na počet zvolených období hloubky pohledu).

Když je indikátor mezi -20 a nula, cena je překoupena nebo blízko vrcholu svého nedávného cenového rozpětí. Když je indikátor mezi -80 a -100, cena je přeprodaná nebo daleko od maxima svého nedávného rozsahu.

Během uptrendu mohou obchodníci sledovat pohyb indikátoru pod -80. Když se cena začne pohybovat nahoru, a indikátor se posune zpět nad -80, mohl by signalizovat, že vzestupný trend ceny začíná znovu.

Stejný koncept lze použít k vyhledání krátkých obchodů s klesajícím trendem. Když je indikátor nad -20, dávejte pozor na to, aby cena začala klesat spolu s Williams% R pohybující se zpět pod -20, aby signalizovala potenciální pokračování klesajícího trendu.

Obchodníci mohou také sledovat selhání hybnosti. Během silného vzestupného trendu cena často dosáhne -20 nebo vyšší. Pokud indikátor klesne a poté se nemůže znovu dostat nad -20, než znovu poklesne, signalizuje to, že hybná síla ceny je v potížích a může následovat větší pokles ceny.

Stejný koncept platí pro klesající trend. Často jsou dosaženy hodnoty -80 nebo nižší. Když indikátor již nemůže dosáhnout těchto nízkých úrovní, než se posune výše, mohlo by to znamenat, že cena bude směřovat výše.

Rozdíl mezi Williams% R a Fast Stochastic Oscillator

Williams% R představuje uzavírací úroveň trhu versus nejvyšší maximum pro období hloubky pohledu. Naopak Fast Stochastic Oscillator, který se pohybuje mezi 0 a 100, ilustruje uzavření trhu ve vztahu k nejnižšímu minimu. Williams% R to napraví vynásobením -100. Williams% R a Fast Stochastic Oscillator jsou téměř přesně stejný indikátor. Jediný rozdíl mezi nimi je v tom, jak jsou měřítka indikátorů.

Omezení použití Williams% R

Překoupené a přeprodané hodnoty na indikátoru neznamená, že dojde k obrácení. Překoupené hodnoty ve skutečnosti pomáhají potvrdit vzestupný trend, protože silný vzestupný trend by měl pravidelně vidět ceny, které tlačí na nebo překračují předchozí maxima (co indikátor počítá).

Indikátor může být také příliš citlivý, což znamená, že vydává mnoho falešných signálů. Například indikátor může být na přeprodaném území a začíná se pohybovat výše, ale cena to nedokáže. Důvodem je, že indikátor sleduje pouze posledních 14 období. Jak plynou období, aktuální cena ve vztahu k maximům a minimům v období hloubky pohledu se mění, i když se cena opravdu nepohnula.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web