Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je zlatý certifikát?

Co je zlatý certifikát?

Zlatý certifikát je papírový dokument, který představuje nárok na určité množství nebo hodnotu zlata. Když byl americký dolar vázán na zlatý common, měly zlaté certifikáty svou nominální hodnotu v amerických dolarech a mohly být použity jako zákonné platidlo. Zlaté certifikáty se stále vydávají investorům jako doklad o vlastnictví zlata uloženého v bance.

Usa opustily zlatý normal v roce 1933. Zlaté certifikáty vydané americkou mincovnou jsou nyní sběratelskými předměty. Zlatý certifikát lze na eBay zakoupit za přibližně 10–200 $ nebo více v závislosti na jeho věku, vzácnosti a stavu.

Porozumění zlatému certifikátu

Zlaté certifikáty představují vlastnictví určitého množství zlata, podobně jako akciové certifikáty představují vlastnický podíl ve společnosti. Stejný účel sloužily americké zlaté certifikáty. Kromě toho, přibližně od roku 1879, dokud nebyly vyřazeny, byly certifikáty shodné co do hodnoty se stejnou nominální hodnotou v americké měně.

Shrnutí

  • United states of america vydávaly zlaté certifikáty, které byly nominální hodnotou identické s jejich dolarovými denominacemi, a to od roku 1879 do roku 1934, kdy země opustila zlatý regular.
  • Americké zlaté certifikáty mají nyní pouze sběratelskou hodnotu.
  • Zlaté certifikáty stále vydávají některé banky a jiné společnosti jako doklad o vlastnictví uvedeného množství zlatých prutů.

Zlaté cihly se těžko přenášejí nebo vyměňují za zboží nebo služby. Díky zlatým certifikátům bylo praktické vlastnit a používat zlato. Dnes se zlaté certifikáty nadále vydávají investorům jako potvrzení, která prokazují vlastnictví uvedeného množství zlata.

Zlaté certifikáty

Americké zlaté certifikáty připomínají papírové bankovky vyrobené ve stejném období s některými rozlišovacími znaky. Designy se v průběhu permit měnily, ale většina měla záda jasně oranžové barvy a na přední straně zlatou pečeť Usa.

Například zlatý certifikát v hodnotě 1 000 $ vytištěný v roce 1907 má označení ve všech čtyřech rozích na obličeji, ale pod portrétem Alexandra Hamiltona je napsáno „IN GOLD COIN“. Má také zlatou pečeť a zlaté sériové číslo na přední straně a výraznou oranžovou zadní stranu.

Vzhledem k tomu, že hodnota samotného dolaru byla vázána na hodnotu zlata, mezi rokem 1879 a okamžikem jejich postupného vyřazování byly certifikáty v zásadě paralelní měnou a jako takové byly technicky směnitelné, i když nebyly často používány při rutinních transakcích.

Zlatý certifikát dokazuje vlastnictví určitého množství zlata, stejně jako akciový certifikát dokazuje vlastnictví podílu ve společnosti.

Zlaté certifikáty byly v United states obecně v oběhu, dokud prezident Franklin D. Roosevelt v roce 1933 neodstranil dolar ze zlatého standardu.

Zlaté certifikáty dnes

Některé banky a investiční společnosti v United states of america a zahraničí stále vydávají zlaté certifikáty. Tito obecně specifikují částku v uncích. Jejich dolarová hodnota kolísá s trhem. To z nich dělá spíše investici do drahých kovů než investici do měny.

Stojí za zmínku, že tento moderní obchod se zlatými certifikáty může být riskantní. Pokud společnost, která certifikát vydává, spadne, je certifikát stejně bezcenný jako akciový certifikát pro zkrachovalou společnost.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: