Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Z čeho dostávají realitní agenti výplaty?

Pokud jste na trhu, kde můžete koupit nebo prodat dům, pravděpodobně budete spolupracovat s realitním agentem, který vám s postupem pomůže. Většina vydělává peníze prostřednictvím provizí na základě procenta z prodejní ceny domu.

Kolik peněz agenti každý rok vydělají, závisí na řadě faktorů, včetně počtu transakcí, které provedou, provize vyplacené makléřské společnosti a rozdělení agenta se sponzorujícím makléřem. Zde se podíváme na to, jak jsou realitní agenti placeni.

Shrnutí

 • Většina realitních agentů vydělává peníze prostřednictvím provizí.
 • Jedna provize je často rozdělena několika způsoby mezi agenta a makléře výpisu a agenta a makléře kupujícího.
 • Agenti, kteří rozdělují provize, závisí na dohodě, kterou mají se svým sponzorujícím makléřem.

Jak fungují provize z nemovitostí

Většina realitních agentů vydělává peníze prostřednictvím provizí – plateb prováděných přímo realitním makléřům za služby poskytované při prodeji nebo koupi nemovitosti. Provize je obvykle procento z prodejní ceny nemovitosti, i když se může jednat o paušální poplatek. Abyste pochopili, jak jsou realitní agenti placeni, pomůže vám to vědět o vztahu mezi agentem a makléřem...

Agenti jsou licencovaní prodejci, kteří pracují pod záštitou určeného makléře. Agenti nemohou pracovat samostatně a je jim zakázáno platit provizi přímo spotřebiteli. Zprostředkovatelé jsou naproti tomu schopni pracovat samostatně a / nebo najímat realitní kanceláře (prodejce). Všechny provize z nemovitostí musí být vyplaceny přímo makléři, poté zprostředkovatel rozdělí provizi s dalšími agenty zapojenými do transakce...

Kompenzace makléře je uvedena ve smlouvě o zařazení na seznam, ve smlouvě mezi prodejcem a zprostředkovatelem uvedení na seznamu s podrobnými informacemi o podmínkách zařazení na seznam. Sazba provize makléře je v každém případě sjednatelná⁠ – ve skutečnosti jde o porušení federálních antimonopolních zákonů pro členy této profese, kteří se pokoušejí, i když nenápadně, stanovit jednotné sazby provizí...

Provize jsou vyňaty z výnosů z prodeje a provizi platí obvykle prodejce, pokud kupující a prodejce nevyjednají rozdělení. Většina prodejců započítává provizi do vyvolávací ceny, takže lze tvrdit, že kupující platí alespoň část provize v obou případech (kvůli vyšší vyvolávací ceně).

Agenti i makléři mají licenci státu, ve kterém pracují.

Jak jsou realitní agenti placeni

Jak jsou sdíleny provize

Provize z nemovitostí jsou často rozděleny mezi mnoho lidí. V typické transakci s nemovitostmi může být provize rozdělena čtyřmi způsoby, mezi ně patří:..

 • Zápisový agent – agent, který převzal výpis od prodejce
 • Seznam makléř – makléř, pro kterého agent zápisu pracuje
 • Kupující agent – agent, který zastupuje kupujícího
 • Makléř agenta kupujícího – makléř, pro kterého agent kupujícího pracuje

Příklad provizí

Pro ilustraci předpokládejme, že agent provede zápis do domu o hodnotě 200 000 $ při sazbě provize 6%. Dům se prodává za požadovanou cenu a zprostředkovatel výpisu a zprostředkovatel kupujícího agenta získávají každý polovinu provize, nebo každý 6000 $ (prodejní cena 200 000 $ x 0,06 provize ÷ 2). Makléři poté rozdělili provize s agenty.

Běžné rozdělení provize dává 60% agentovi a 40% makléři, ale rozdělení může být 50/50, 60/40, 70/30 nebo jakýkoli poměr, na kterém se agent a makléř dohodli. Je obvyklé, že zkušenější a špičkově činní agenti dostávají větší procento provize. ..

V rozdělení 60/40 by každý agent v našem příkladu získal 3 600 $ (6 000 $ x 0,6) a každý broker by si ponechal 2 400 $ (6 000 $ 0,4). Konečné rozdělení provize by bylo:

 • Zápis agenta – 3 600 $
 • Výpis makléře – 2 400 $
 • Kupující agent – 3 600 $
 • Makléř kupujícího – 2 400 $

Někdy jsou provize rozděleny mezi méně stran. Pokud makléř uvede seznam nemovitostí a poté najde kupujícího, ponechá si celých 6% provizi (nebo jinou dohodnutou sazbu). Nebo pokud nemovitost prodává také agent seznamu (jednající jako agent seznamu i agent kupujícího), rozdělil by provizi pouze se svým sponzorujícím makléřem. Pokud by provize činila 12 000 $ jako v předchozím příkladu, makléř by si ponechal 4 800 $ a agent by obdržel 7 200 $ za předpokladu stejného rozdělení 60/40.

Samozřejmě, stejně jako v jiných profesích, jsou výdělky často narušovány daněmi a obchodními výdaji. Federální, státní daně a daně ze samostatné výdělečné činnosti, spolu s náklady na podnikání (pojištění, příspěvky a poplatky, poplatky MLS, reklama atd.), Mohou nakonec z podstatných provizí vynést značné částky...

48 930 $

Střední roční příjem realitních agentů v květnu 2019, uvádí americký úřad pro statistiku práce...

Zvláštní úvahy

Obecně platí, že provize jsou vypláceny pouze v případě, že se transakce vyrovná. Existují však případy, kdy je prodejce technicky odpovědný za provizi makléře, i když transakce není uzavřena. Pokud má zprostředkovatel nabídku od připraveného, ​​ochotného a schopného kupujícího, může mít zprostředkovatel nárok na provizi, pokud prodávající:..

 • Změnil názor a odmítá prodat
 • Má manžela, který odmítl podepsat listinu (pokud tento manžel podepsal smlouvu o zařazení na seznam)
 • Má název, který obsahuje neopravené vady
 • Dopustí se podvodu v souvislosti s transakcí
 • Kupujícímu nelze doručit majetek v přiměřené době
 • Trvá na podmínkách, které nebyly ve smlouvě o zařazení na seznam
 • Se vzájemně dohodli s kupujícím na zrušení jejich transakce

Dohody o zařazení do seznamu se v různých jurisdikcích liší a každá je sjednávána individuálně, takže prodejci musí podmínkám porozumět. Smlouva může zahrnovat nouzové situace vyžadující, aby prodejci zaplatili provizi, i když dům neprodává.

Další modely placení

V některých případech jsou realitní agenti zaměstnáni u svého makléře a vyplácejí plat. Redfin.com je například online web pro vyhledávání nemovitostí, který zaměstnává zaměstnance realitních agentů s kompletními službami, kterým je vyplácen plat plus bonus v závislosti na hodnocení spokojenosti zákazníků shromážděném společností. Je však mnohem častější, že agentům se vyplácí procento provize...

Závěr

Většina realitních agentů vydělává peníze prostřednictvím provizí vyplácených přímo makléřům při vypořádání transakcí. Jedna provize je často rozdělena několika způsoby mezi agenta a makléře výpisu a agenta a makléře kupujícího. Rozdělení provizí, které konkrétní agent obdrží, závisí na dohodě, kterou má agent se svým sponzorujícím makléřem.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: