Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Výhody plánů reinvestic dividend

Dividendový reinvestiční plán (DRIP) je nástroj, který umožňuje akcionářům reinvestovat dividendy za účelem nákupu úplných nebo částečných akcií. Některé z nejznámějších veřejně obchodovaných společností nabízejí programy DRIP a umožňují investorům nasměrovat za jejich investice pouhých 10 $.

Společnosti používají DRIPS k prodeji malého množství akcií, protože jim to v konečném důsledku poskytuje nízkonákladový přístup k většímu kapitálu. Když investoři kupují akcie na burze, nakupují je v podstatě od jiných investorů, a proto společnost nevidí z prodeje žádný užitek. Ale s DRIPs jsou akcie nakupovány přímo od společnosti, která těží z výnosů reinvestovaných pod vlastní střechou.

Pokud společnost sama provozuje DRIP, stanoví konkrétní časy v průběhu roku – obvykle na čtvrtletní bázi, aby provedla transakce DRIP. Akcie prodávané prostřednictvím DRIP jsou vyňaty z rezervy akcií společnosti a nelze je prodat na trhu. Když jsou tedy investoři připraveni uvolnit své akcie DRIP, musí je prodat zpět vydávající společnosti. Tyto transakce nemají vliv na cenu akcií akcií na trhu.

Alternativně, pokud DRIP provozuje makléřská společnost, tento subjekt jednoduše nakoupí akcie ze sekundárního trhu a přidá je na makléřský účet investora. Tyto akcie jsou nakonec prodány zpět na sekundárním trhu za tržní ceny. V důsledku toho mají transakce DRIP zprostředkované makléřstvím stejný účinek na ceny akcií jako běžná transakce nákupu nebo prodeje na otevřeném trhu.

Shrnutí

  • Dividendový reinvestiční plán (DRIP) je nástroj, který umožňuje akcionářům reinvestovat dividendy za účelem nákupu úplných nebo částečných akcií.
  • Společnost provozované DRIPy jsou bez provize, protože k usnadnění prodeje není potřeba žádný zprostředkovatel.
  • Společnosti, které považují za příliš nákladné přímo spouštět programy DRIP, se často obracejí na třetí strany nebo na agenty přenosu, kteří jménem společnosti zprostředkovávají všechny podrobnosti DRIP.

Jak DRIPs prospívá investorům

  1. Společnost provozovaná DRIP je bez provize, protože k usnadnění prodeje není potřeba žádný zprostředkovatel. To apeluje na malé investory, kteří si nemohou dovolit vysoké provize.
  2. Některé DRIP nabízejí volitelný bezplatný nákup dalších akcií v hotovosti přímo od společnosti, obvykle se slevou 1% – 10%. A bez poplatků za provizi je nákladová základna těchto akcií podstatně nižší, než kdyby byla zakoupena mimo DRIP.
  3. DRIP jsou ze své podstaty flexibilní a umožňují investorům investovat najednou pouhých 10 USD nebo 500 000 USD.
  4. DRIP využívají techniku ​​zvanou průměrování dolarových nákladů – zprůměrování ceny, za kterou investoři kupují akcie, které se pohybují nahoru nebo dolů po delší časové období. S tímto systémem investoři nekupují akcie ani na jejich vrcholu, ani na jejich minimu.

Druhy DRIPů

DRIPS lze uspořádat následujícími různými způsoby:

  1. Společnosti, které provozují své vlastní DRIPy, se obvykle při zpracování všech aspektů plánu spoléhají na jejich oddělení vztahů s investory, což někdy umožňuje jednotlivcům přímo koupit podíl společnosti, aby založili účet DRIP, spíše než projít makléřem.
  2. Společnosti, které považují za příliš nákladné přímo spouštět programy DRIP, se často obracejí na třetí strany nebo převodní agenty, kteří jménem společnosti zprostředkovávají všechny podrobnosti DRIP.
  3. Zprostředkovatelé často vedou programy DRIP, když identifikují společnosti, které tuto možnost nemají. Taková zprostředkování však umožňují pouze reinvestování dividend a nenabízejí možnost nákupu v hotovosti a tuto službu poskytují pouze zákazníkům, kteří již používají svůj účet k provádění provizí.

Začínáme s DRIPy

Založení účtu DRIP vyžaduje investory, kteří musí nejprve prozkoumat, které společnosti jim nabízejí, jak to ne všichni dělají. World wide web je skvělým zdrojem professional toto hledání. Jakmile bude jasné, které společnosti nabízejí programy DRIP, je nutné určit, zda plán provádí společnost nebo agent přenosu.

Nakonec musí investoři nejprve koupit akcie společnosti, aby si mohli založit účet DRIP. Aby se DRIP provozující společnosti kvalifikovaly professional tento application, často vyžadují, aby akcionáři zaregistrovali své jméno na akciových certifikátech. To obvykle není případ makléřských společností, které registrují účty podle názvu ulice, na rozdíl od jména akcionáře.

Jak daně ovlivňují investice DRIP

I když investoři nedostávají hotovostní dividendu od společnosti DRIPs, podléhají přesto daním, vzhledem k tomu, že existovala skutečná hotovostní dividenda, i když reinvestovaná. V důsledku toho se považuje za příjem, a proto je zdanitelný. A stejně jako u jiných akcií se kapitálové zisky z akcií držených v DRIP nevypočítávají a nezdaňují, dokud nejsou akcie nakonec prodány, obvykle několik allow po silnici.

Sečteno a podtrženo

DRIP vykazují četné rysy, z nichž mají prospěch jak investoři, tak společnosti. Seznámení s DRIP a účast na DRIP plánech může přidat hodnotu každému investičnímu portfoliu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: