Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaké jsou rizika a výhody investování do startupů?

Jaká jsou rizika a přínosy investování do startupů?

Investice do začínajících společností je velmi riskantní záležitost, ale může být velmi obohacující, pokud a kdy se investice vyplatí. Většina nových společností nebo produktů to jednoduše nezvládne, takže riziko ztráty celé investice je skutečnou možností. Ti, kteří to dělají, však mohou přinést velmi vysokou návratnost investic. (Viz také: Co přesně je spuštění?)

Investice do startupů nejsou pro slabé povahy. Peníze zakladatelů, přátel a rodiny (FF&F) mohou být snadno ztraceny, ale jen málo se ukáže. Investice do undertaking money fondy diverzifikují část rizika, ale také nutí investory čelit tvrdé realitě, že 90% financovaných společností se nedostane k počáteční veřejné nabídce (IPO). Professional ty, kteří se dostanou na burzu, mohou být výnosy v řádu tisíců procent, což z raných investorů činí opravdu velmi bohatého.

Pochopení rizik a výnosů z investic do startupů

Fáze spouštění

Začínající společnosti jsou ty, které jsou právě ve fázi nápadu. Ještě nemají funkční produkt, zákaznickou základnu ani zdroj příjmů. Tyto nové společnosti se mohou financovat z úspor zakladatelů, získávání bankovních půjček nebo vydávání akcií.

Shrnutí

  • Začínající společnosti jsou ve fázi nápadu a dosud nemají funkční produkt, zákaznickou základnu ani zdroj příjmů.
  • Přibližně 90% financovaných začínajících společností se nedostane k počáteční veřejné nabídce (IPO).
  • Investice do začínajících společností je velmi riskantní záležitost, ale může být velmi obohacující, pokud se investice vyplatí.

Většina lidí si při přemýšlení o tom, co to znamená investovat do startupů, vybaví předáním počáteční investice výměnou za kapitálový vklad. (Viz také: 10 nejžhavějších startupů v roce 2015.)

Odhaduje se, že na celém světě se každý rok vytvoří více než milion nových společností. První peníze získané těmito společnostmi jsou obvykle peníze zakladatelů, přátel a rodiny (FF&F), známé jako počáteční peníze nebo počáteční kapitál.

Tyto částky jsou obecně malé a umožňují podnikateli prokázat, že jeho nápad má dobrou šanci uspět. Během počáteční fáze mohou být najati první zaměstnanci a vyvinuty prototypy, které poslouží nápad společnosti potenciálním zákazníkům nebo pozdějším investorům. Investované peníze se používají na činnosti, jako je provádění průzkumu trhu.

Jakmile se nová společnost přestěhuje do provozu a začne sbírat počáteční výnosy, postoupila od počátečního po bona fide spuštění. V tomto okamžiku mohou zakladatelé společnosti přednést svůj nápad andělským investorům. Andělský trader je obvykle soukromá osoba s určitým nahromaděným bohatstvím, která se specializuje na investice do společností v rané fázi.

Angel investoři jsou obvykle prvním zdrojem financování mimo peníze FF&F. Angel investice jsou obvykle malé, ale andělští investoři také mají co získat, protože v tomto okamžiku jsou budoucí vyhlídky společnosti nejrizikovější. Angel peníze se používají na podporu počátečního marketingového úsilí a přesun prototypů do výroby.

V tomto okamžiku, pokud společnost začíná růst a projevuje slib, může hledat undertaking money (VC) financování. Zakladatelé vypracují solidní podnikatelský plán, který určuje obchodní strategii a projekce do budoucna. Ačkoli společnost dosud nevydělává žádné čisté zisky, získává na síle a reinvestuje veškeré příjmy zpět do společnosti professional růst.

Rizikový kapitál může odkazovat na individuální, soukromé partnerství nebo sdružený investiční fond, který se snaží investovat a aktivně se podílet na slibných nových společnostech, které prošly fází osiva a andělů. Rizikový kapitál často převezme roli poradce a najde si místo v představenstvu společnosti.

Rizikový kapitál lze hledat v dalších kolech, protože společnost nadále spaluje hotovost, aby dosáhla exponenciálního růstu očekávaného investory VC. (Více viz: Fáze Venture Capital Investování.)

Investice do startupů

Pokud jste náhodou zakladatelem, členem rodiny nebo blízkým přítelem zakladatele, je pravděpodobné, že se do něj nedostanete hned na začátku vzrušujícího nového startupu. A pokud náhodou nebudete bohatým a akreditovaným investorem, pravděpodobně se nebudete moci účastnit jako andělský investor.

Soukromé osoby se dnes mohou do určité míry účastnit venture money fáze investováním do private fairness fondy, které se specializují na undertaking capital financování umožňující nepřímé investice do startupů.

Fondy soukromého kapitálu investují do velkého počtu slibných startupů, aby diverzifikovaly své riziko vystavení jakékoli společnosti. Podle nedávného výzkumu je míra selhání portfolia rizikových fondů v daném roce 40% až 50% a 90% všech společností, do kterých se investuje, nedosáhne hranice 10 enable.

Představa, že pouze každý desátý undertaking money investice uspějí, je očekávání průmyslu. 10% společností, které to dělají velké, může investorům vrátit tisíce tisíc. (Viz také: Kontrola truth: Proč selhávají spouštění.)

Typické rizikové obchody jsou strukturovány po dobu 10 enable až do ukončení. Ideální strategií odchodu je, aby společnost vstoupila na burzu prostřednictvím počáteční veřejné nabídky (IPO), která může generovat nadměrné výnosy očekávané od převzetí takového rizika. Mezi další strategie ukončení, které jsou méně žádoucí, patří získání jiné společnosti nebo zůstat jako soukromý a ziskový podnik. (Více viz: Základy IPO.)

Ukázkovým příkladem je Google (GOOG), který byl spuštěn jako startup v roce 1997 s 1 milionem USD v počáteční investici od FF&F. V roce 1999 společnost rychle rostla a přilákala 25 milionů dolarů undertaking funds financování, přičemž dvě společnosti VC získávají přibližně 10% každé společnosti. V srpnu 2004 získal IPO společnosti Google více než 1,2 miliardy dolarů pro společnost a téměř půl miliardy dolarů pro tyto původní investory, což je návratnost téměř 1700%.

Riziko i odměna

Tyto velké potenciály návratnosti jsou výsledkem neuvěřitelného rizika spojeného s novými společnostmi. Nejen, že 90% investic VC selže, ale existuje celá řada jedinečných rizikových faktorů, které je třeba při zvažování nové investice do startupu řešit. (Viz také: Kolik startupů selhalo a proč?)

Prvním krokem při provádění thanks diligence professional startup je kritické zhodnocení obchodního plánu a modelu generování zisků a růstu v budoucnosti. Ekonomika myšlenky se musí promítnout do reálných výnosů. Mnoho nových nápadů je tak špičkových, že riskují, že se nedostanou na trh. Důležitými úvahami jsou také silní konkurenti nebo hlavní překážky vstupu. Professional zbrusu nové nápady je také důležité vzít v úvahu právní, regulační a shodu s předpisy.

Mnoho investorů typu angel a VC naznačuje, že osobnost a úsilí zakladatelů společnosti jsou stejně nebo dokonce důležitější než samotný podnikatelský nápad. Zakladatelé musí mít dovednosti, znalosti a vášeň, aby je mohli provádět v období rostoucích bolestí a sklíčenosti. Rovněž musí být otevřeni radám a konstruktivní zpětné vazbě zevnitř i zvenčí firmy. Musí být dostatečně agilní a obratní, aby otočili směr společnosti vzhledem k neočekávaným ekonomickým událostem nebo technologickým změnám.

Další otázky, které si musíte položit, jsou: pokud bude společnost úspěšná, bude zde načasování rizika? Budou finanční trhy přátelské k IPO za pět nebo deset enable? Bude se společnost dostatečně rozrůstat, aby úspěšně získala IPO a poskytla solidní návratnost investic?

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: