Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Výhody a nevýhody pronájmu investiční nemovitosti

Vlastnit pronajatou nemovitost může být finančně výhodné. Pokud zkoumáte tento typ nemovitostí jako investici, uvědomte si rizika a odpovědnosti.

Vlastnosti pronájmu: Přehled

Myšlenka na koupi domu nebo bytu za účelem zisku za účelem zisku může znít lákavě. Ale nákup nemovitosti k pronájmu za účelem dlouhodobého zhodnocení kapitálu může mít své vzestupy i pády. Například trh s bydlením může kolísat v závislosti na lokalitě, nabídce a poptávce a ekonomice.

Finančně řečeno, aby byla nemovitost z pronájmu skutečně zisková, návratnost, kterou sklidíte, by měla být větší, než jakou byste mohli vydělat konzervativními investicemi, jako jsou dluhopisy a akcie s modrým čipem vyplácející dividendy, kvůli skutečným rizikům. A po lidské stránce ne každý má schopnost spravovat majetek a nájemce.

Shrnutí

  • Pronájem nemovitostí může být finančně přínosný a může mít řadu daňových výhod, včetně možnosti odečíst pojištění, úroků z hypotéky a nákladů na údržbu.
  • Nevýhody pronájmu nemovitostí zahrnují nedostatek likvidity, náklady na údržbu a potenciál professional obtížné nájemce a pokles přitažlivosti sousedství.
  • Je klíčové, aby investoři v jakémkoli typu nemovitosti zůstali na vrcholu úrokových sazeb a konzultovali daňového profesionála, zejména s nedávnými změnami daňového zákoníku.

Professionals k pronájmu nemovitostí

Vlastnictví pronajaté nemovitosti má několik výhod. Obsahují:

Daňové výhody

Služba Internal Earnings Company vám umožňuje odečíst mnoho výdajů spojených s pronájmem nemovitostí v kategoriích:

To znamená, že na svém majetku můžete odečíst své pojištění, úroky z hypotéky, náklady na údržbu a fyzické opotřebení.

Odpisy mohou způsobit nominální ztrátu, kterou můžete zase odečíst od ostatních příjmů. Jinými slovy, můžete dosáhnout čistého kladného peněžního toku z příjmu z pronájmu po odečtení nákladů a stále mít čistou ztrátu pro daňové účely. Uvědomte si však, že odpisy také snižují nákladovou základnu nemovitosti professional výpočet kapitálových zisků při prodeji nemovitosti.

Zákon o daňových škrtech a pracovních místech z roku 2017 navíc nabízí pronajímatelům řadu daňových výhod. Pokud vlastníte průchozí subjekt (také známý jako průchozí podnik) a provozujete jej jako společnost s jediným vlastnictvím, společnost s ručením omezeným, partnerství nebo společnost S, můžete nyní odečíst částku rovnající se 20% vašeho čistého nájemného příjem – pokud je váš celkový zdanitelný roční příjem ze všech zdrojů po odečtení nižší než 157 500 $ pro nezadané nebo 315 000 $ professional manželské páry, které podávají společně.

Být pronajímatelem není šálek čaje každého. Než se zapojíte, ujistěte se, že jste ochotni řešit vše od pozdního nebo neplaceného nájemného po nájemce, kteří poškozují váš majetek.

Sezónní nájemné

Pokud si nemovitost pronajmete sezónně, můžete ji používat sami na 14 dní v roce – nebo 10% z počtu dní, které pronajmete ostatním za spravedlivou tržní cenu – a stále si můžete odečíst své náklady.

1031 Výměna

Na burze 1031 můžete prodat nemovitost k pronájmu a investovat do jiného „podobného druhu“, aniž byste platili daně z kapitálových výnosů.

Pronájem dalšího prostoru

S místností nebo prostorem vašeho domu – například s garáží, sklepem nebo bytovou jednotkou – můžete zacházet jako s nájemem, odpisem procenta z úroku z hypotéky a dalšími výdaji oproti jeho příjmu, i když byste měli vědět potenciální úskalí pronájmu dalšího prostoru, včetně místních územních pravidel.

Výhody a nevýhody vlastnictví pronajatého majetku

Nevýhody vlastností pronájmu

Vlastnictví pronajaté nemovitosti má také své nevýhody. Obsahují:

Nedostatek likvidity

Nemovitosti nejsou likvidní aktiva. Dokončení prodeje může snadno trvat i několik měsíců, a to i na nejžhavějším trhu. A pokud je vaše načasování řízeno mimořádnou událostí nebo jinou neočekávanou událostí, vaše potřeba rychlého prodeje nemusí sbírat nejlepší cenu.

Rostoucí daně a pojistné

Úroky a jistina vaší hypotéky mohou být pevné, ale neexistuje žádná záruka, že daně nebudou růst rychleji, než můžete zvýšit nájemné. Rovněž se může zvýšit pojistné, jak tomu bylo v důsledku přírodních katastrof.

Obtížní nájemníci

Navzdory vaší náležité péči při prověřování potenciálních nájemců byste mohli skončit s nájemníky, kteří nejsou ideální. Mohli by být například nouzové nebo náročné, platit pozdě, zapomenout vypnout vodu atd. Nebo by mohly být destruktivní, v takovém případě může být odpisová rezerva v daňovém zákoně velmi neadekvátní. K standardnímu formuláři nájmu však můžete vždy přidat jezdce, který vysvětluje pravidla týkající se obsazenosti, domácích mazlíčků, kouření, pojištění nájemců a podobně. Zde může být také užitečná záloha.

Pokles sousedství

V ideálním scénáři bude vaše investice do nemovitostí vzkvétat mezi jinými dobře udržovanými obydlími a místní vybavení se zlepší. Ve výsledku se váš peněžní tok bude neustále zvyšovat a vaše náklady zůstanou stabilní. Sousedství se však mohou změnit a vaše investice by se mohla časem znehodnocovat. Měli byste věnovat pozornost místní politice, kam investujete, stejně jako tomu, kde žijete. S trochou náležité péče můžete tuto expozici minimalizovat.

Nepříznivé změny daňového řádu

Daňový zákon není imunní vůči změnám. Mohlo by se to změnit způsoby, které by buď snížily nebo zrušily některé nebo všechny daňové výhody professional vlastníky domů a průchozí podniky.

Pronajímatel Position

Být pronajímatelem není professional každého. Můžete se stydět zvyšovat nájemné nebo se chránit před tím, jak ostatní zacházejí s vaším majetkem, což může vést ke konfliktům. Můžete se dokonce spřátelit se svými nájemníky, nebo již mohou být rodinou nebo přáteli. Pokud například nemůžete být pevní ve zvyšování nájemného nebo v péči o majetek, můžete vybírat nájemné, které je hluboko pod tržní cenou, nebo v případě nemovitosti, která je podhodnocena.

Údržba

Při údržbě nemovitosti dochází k drobným i větším opravám. Někteří majitelé nemovitostí mohou ušetřit peníze tím, že si práci budou dělat sami. Většině však chybí čas, nástroje nebo dovednosti professional domácí opravy. Očekávejte, že budete platit pravidelné poplatky dodavatelům.

Zvláštní úvahy

Ať už kupujete primární dům nebo nemovitost k pronájmu, je důležité zvážit, co se děje s úrokovými sazbami hypotéky. Nízký hypoteční dluh s pevnou úrokovou sazbou je obecně dobrým zabezpečením proti inflaci. Pokud jste pronajímatelem, je pravidelné zvyšování nájemného jedním ze způsobů kompenzace inflačního růstu nákladů na údržbu nemovitosti.

Úrokové sazby se v červnu 2020 pohybují poblíž historického minima 3,13%, přičemž dopady pandemie COVID-19 si vybírají svou daň. Očekává se, že sazby budou v létě nadále klesat. To je srovnatelné s hypotečními sazbami v rozmezí 4% až 4,5% mezi lety 2017 a 2019. Hypoteční sazby se za posledních 50 allow pohybovaly v průměru kolem 8%. I když tyto sazby představují příležitost, je také důležité si uvědomit, že sazby hypoték jsou obvykle vyšší u investic do nemovitostí než u tradičních domů.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: