Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Výhody a rizika sektorových ETF

Jednou z hlavních výhod prostoru burzovních fondů (ETF) v této fázi je, že investoři mají neuvěřitelnou míru flexibility. Hledáte fond zaměřený na středně velké výrobce produktů zdravotní péče? Je pravděpodobné, že najdete alespoň jeden ETF uspokojený podle vašeho vkusu.

Vzhledem k tomu, že se prostor ETF rozrostl v odvětví 3 bilionů dolarů pouze v United states, explodoval také počet nabízených fondů. To znamená, že existuje mnoho fondů, které nabízejí rostoucí specifičnost a zaměření. Tzv. Tematické ETF mají za cíl izolovat cílovou mezeru na trhu a mohou mít úzký nebo relativně široký rozsah. Jak ale investor rozhodne, zda prozkoumat tematický prostor ETF? Níže prozkoumáme některé výhody a rizika tematických ETF, které by měl každý trader zvážit před vyčleněním aktiv pro investice. (Související čtení naleznete na: Vzestup sociálně odpovědného ETF.)

Volatilita

Jednou z hlavních obav, pokud jde o tematické ETF, je volatilita. V nedávné zprávě professional ETF.com používá Roger Nusbaum ze společnosti Your Resource Money and Trying to get Alpha jako příklad iSFes US Professional medical Units ETF (IHI). Vzhledem k tomu, že IHI se zaměřuje na úzký phase odvětví zdravotní péče – společnosti vyrábějící zdravotnické prostředky – Nusbaum očekává, že IHI bude volatilnější než širší spektrum sektorových akcií. Naznačuje, že „když se na trzích bude dařit … IHI bude [likely] překonat výkonnost fondu širšího sektoru, „Na druhé straně může IHI podat horší výkon, když je trh znepokojen.

Tím se dostává ke kořeni jednoho z problémů tematických ETF. Pokud akcie zdravotní péče představují něco mezi 12% až 13% indexu S&P 500 a pokud lze očekávat, že IHI bude mít vyšší volatilitu než odvětví obecně, Nusbaum navrhuje, aby nebyl příliš vystaven tematickému ETF.

V práci je zde předpoklad, že čím užší se zaměříme na konkrétní podmnožinu sektorových akcií, tím bude fond pravděpodobně volatilnější. Jak zdůrazňuje Nusbaum, „široký sektor bude převážně méně volatilní než nějaký druh užší průmyslové skupiny nebo tematického fondu.“ Jeden může vidět tematický fond jako prostřední bod mezi širším košem sektorových akcií a individuálním jménem, ​​které bude pravděpodobně nejvíce volatilní ze všech. (Viz také: Akcie zdravotnických prostředků na cestách.)

Extrémní flexibilita

I když je volatilita problémem, je to něco, co lze zmírnit pečlivou alokací. Na druhou stranu, tematické ETF mohou také nabídnout neuvěřitelné výhody. Jak Nusbaum připouští, růst tematického prostoru ETF je tak výjimečný, že v podstatě žádné téma není „příliš daleko“. To dává investorům úžasnou flexibilitu pokud vás zajímá konkrétní podmnožina trhu s videohrami, existuje professional vás spousta možností ETF. Samozřejmě existuje otázka, zda je pro investora nejlepší považovat tematické ETF za prostředek k vyjádření osobního přesvědčení nebo za způsob využití své vlastní odbornosti. To by mohlo vést ke komplikovaným rozhovorům s poradcem, který by mohl tlačit investory směrem ke globálnějšímu přístupu, pokud jde o výběr témat. (Viz také: Další robotický ETF je zde.)

Nusbaum vybízí investory, aby zvážili váhu sektoru v S&P 500 jako vodítko pro tematické investování ETF. Navrhuje jen zřídka, pokud vůbec, překročí váhu sektoru v indexu v alokaci ETF.

Investice do tematických ETF přináší vyšší rizika a potenciálně lukrativnější odměny než širší prostor ETF. Investoři by si měli být vědomi úskalí účasti na těchto specializovaných ETF, ale zároveň, pokud budou provedeny pečlivě, mohou tematické investice do ETF poskytnout vynikající návratnost. (Další čtení najdete na: Měli by si investoři dávat pozor na moderní ETF?)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: