Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je potřeba vědět o nevyžádaných dluhopisech?

U mnoha investorů evokuje pojem „junk bond“ myšlenky na investiční podvody a finančníky z 80. let, jako jsou Ivan Boesky a Michael Milken, známí jako „junk-bond king“. Nenechte se však tímto výrazem oklamat – pokud vlastníte dluhopisový fond, tyto bezcenné investice se již mohly dostat do vašeho portfolia. Zde je to, co potřebujete vědět o zbytečných dluhopisech.

Shrnutí

  • Nevyužité dluhopisy jsou dluhopisy s vysokou výplatou a nižším úvěrovým hodnocením než podnikové dluhopisy investičního stupně, státní dluhopisy a komunální dluhopisy.
  • Nevyžádané dluhopisy jsou obvykle hodnoceny jako „BB“ nebo nižší podle Normal & Poor’s a „Ba“ nebo níže podle Moody’s.
  • Navzdory svému jménu mohou být zbytečné dluhopisy cennými investicemi pro informované investory, ale jejich potenciálně vysoké výnosy přicházejí s potenciálem vysokého rizika.

Spekulační obligace

Z technického hlediska je nevyžádané pouto přesně stejné jako běžné pouto. Nevyžádané obligace jsou IOU od společnosti nebo organizace, která stanoví částku, kterou vám vyplatí (jistina), datum, kdy vám ji vyplatí (datum splatnosti), a úrok (kupón), který vám zaplatí z vypůjčených peněz.

Nevyžádané obligace se liší kvůli úvěrové kvalitě jejich emitentů. Všechny dluhopisy jsou charakterizovány podle této úvěrové kvality, a proto spadají do jedné ze dvou kategorií dluhopisů:

  • Investiční stupeň – Tyto dluhopisy vydávají věřitelé s nízkým až středním rizikem. Hodnocení dluhopisů na dluhu s investičním stupněm se obvykle pohybuje od AAA po BBB. Dluhopisy investičního stupně nemusí nabízet obrovské výnosy, ale riziko, že dlužník neplní úrokové platby, je mnohem menší.
  • Spekulační obligace – Jedná se o dluhopisy, které platí vysoký výnos držitelům dluhopisů, protože dlužníci nemají jinou možnost. Jejich úvěrové hodnocení je méně než nedotčené, takže je professional ně obtížné získat kapitál za nenákladnou cenu. Nevyžádané dluhopisy jsou obvykle hodnoceny jako „BB“ nebo nižší podle Regular & Poor’s a „Ba“ nebo níže podle Moody’s.

Představte si dluhopisový score jako vysvědčení professional úvěrový score společnosti. Blue-chip firmy, které poskytují bezpečnější investice, mají vysoké hodnocení, zatímco rizikové společnosti mají nízké hodnocení. Níže uvedený graf ukazuje různé stupnice hodnocení dluhopisů od dvou hlavních ratingových agentur, Moody’s a Conventional & Poor’s:

Ačkoli zbytečné dluhopisy platí vysoké výnosy, nesou také nadprůměrné riziko, že společnost dluhopis nesplní. Historicky byly průměrné výnosy z nevyžádaných dluhopisů o 4% až 6% vyšší než u srovnatelných amerických státních dluhopisů.

Nevyžádané dluhopisy lze rozdělit do dvou dalších kategorií:

  • Padlí andělé – Jedná se o dluhopis, který byl kdysi investičním stupněm, ale od té doby byl kvůli špatné úvěrové kvalitě emitující společnosti snížen na stav nevyžádaných dluhopisů.
  • Vycházející hvězdy – Opakem padlého anděla je dluhopis s ratingem, který byl zvýšen kvůli zlepšující se úvěrové kvalitě emitující společnosti. Vycházející hvězda může být stále zbytečným poutem, ale je na cestě ke kvalitě investic.

Kdo kupuje dluhopisy?

Než se vyčerpáte, musíte vědět několik věcí a říct svému makléři, aby koupil všechny zbytečné dluhopisy, které najde. Je zřejmé, že zbytečné dluhopisy jsou vysoce rizikové. U tohoto typu dluhopisu riskujete šanci, že peníze nikdy nedostanete zpět. Zadruhé, investice do junk dluhopisů vyžaduje vysoký stupeň analytických dovedností, zejména znalost specializovaného úvěru. Krátké a sladké, přímé investice do haraburdí jsou hlavně professional bohaté a motivované jednotlivce. Na tomto trhu převážně dominují institucionální investoři.

Tím nechci říci, že investování do junk dluhopisů je výhradně professional bohaté. Professional mnoho individuálních investorů má použití dluhopisového fondu s vysokým výnosem velký smysl. Tyto fondy vám nejen umožňují využívat profesionály, kteří tráví celý den zkoumáním nevyžádaných dluhopisů, ale tyto fondy také snižují vaše riziko diverzifikací vašich investic mezi různé typy aktiv. Jedna důležitá poznámka: než se rozhodnete koupit zbytečný fond, vězte, jak dlouho můžete své peníze přislíbit. Mnoho nezdravých dluhopisových fondů neumožňuje investorům vydělávat peníze jeden až dva roky.

Rovněž přichází okamžik, kdy odměna za nevyžádané dluhopisy neodůvodňuje rizika. Jakýkoli individuální investor to může určit na základě pohledu na rozpětí výnosu mezi junk obligacemi a americkými pokladnami. Jak jsme již zmínili, výnos z junk je historicky 4% až 6% nad Treasuries. Pokud si všimnete, že rozpětí výnosu se zmenšuje pod 4%, pak pravděpodobně není nejlepší čas na investice do junk obligací. Další věc, kterou je třeba hledat, je výchozí sazba na nevyžádané obligace. Snadný způsob, jak to sledovat, je zkontrolovat net Moody’s.

Posledním varováním je, že zbytečné dluhopisy se příliš neliší od akcií v tom, že sledují cykly boomu a krachu. Na počátku 90. enable mnoho dluhopisových fondů vydělalo více než 30% ročních výnosů, ale záplava selhání může způsobit, že tyto fondy produkují ohromující negativní výnosy.

Závěr

Navzdory svému jménu mohou být zbytečné dluhopisy cennými investicemi professional informované investory, ale jejich potenciálně vysoké výnosy přicházejí s potenciálem vysokého rizika.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 1 Průměrné hodnocení: 5]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: