Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak trénovat svou mysl na volatilních trzích?

To není žádný akciový trh pro plachého nebo svědivého investora se spouštěcími prsty. Volatilita je nový normál a měli bychom se s ní naučit žít. V roce 2018 jsme již zažili 14 dní s výprodeji 1% nebo více. Porovnejte to s ospalými dny roku 2017, kdy jsme měli jen čtyři dny, kdy trhy klesly o 1% nebo více. Cítíme, že bychom měli klesnout o více než 4% v S&P 500, vzhledem k bolestivým výprodejům, které nás udeřily jako údery těla ve staré videohře „Punch Out“ z 80. let, ale měli jsme několik zotavení shromáždění, abychom zabránili sklouznutí do medvědího doupěte. Avšak volatilita je složité zvíře a chová se odlišně, když jsou trhy pod tlakem. To se teď děje.

Jako Ben Carlson, co-hostitel Zvířecí duchové podcast a blogger, který stojí za bohatstvím zdravého rozumu, píše: „Volatilita na akciovém trhu může být kontraproduktivní. Býčí trhy nejsou obvykle naplněny obrovskými dny. Místo toho mají rostoucí trhy tendenci zažít pomalý a metodický růst vyšší. nejlepší dny vzestupu jsou obvykle vidět ve stejných tržních prostředích jako ty nejhorší dny dolů, ke kterým dochází během volatilních trhů se sníženým trendem. “ V roce 2017 se trhy stále držely na vyšší úrovni, bez ohledu na politický chaos, pěnivé ocenění a ageistické komentáře o tom, jak velmi starý se tento býčí trh zdál. V roce 2018 se zdá, že hledáme důvody k prodeji, které se jen zhoršují, když vidíme velké institucionální investory vykládat akcie warpovou rychlostí. Trhy se prodávají tak rychle, že kabelové služby a nástroje professional sledování trhu v reálném čase sotva udrží krok.

Tyto výprodeje se mísí s našimi hlavami a rozjasňují naše primitivní obavy. Jak poznamenává Carlson … „Tato averze ke ztrátám je velkým důvodem, proč investoři mají tendenci přijímat emocionálně náročnější rozhodnutí, když akcie klesají, což způsobuje panický prodej i panický nákup během poklesu trhu.“ Cituje výzkum nositele Nobelovy ceny Richarda Thalera s Cass Susstein o investiční krátkozrakosti. Výprodeje a poklesy osvětlují náš mozek plazů, což nás nutí kontrolovat naše portfolia znovu a znovu. Čím více ztrát vidíme, tím více zažíváme averzi ke ztrátám, která se promění v začarovaný kruh a vyzve mnoho z nás k prodeji. Ztráty nemůžeme přežít, i když jsme věděli, že jsou součástí hry, takže se snažíme prodávat v naději, že jsme načasovali trh správně. Měli bychom vědět, že načasování trhu je téměř nemožné. Můžete mít štěstí jednou, ale častěji vám bude chybět dno a nemáte tušení, kdy se vrátit.

Před několika týdny po první opravě v roce 2018 jsme si všimli, že vykoupení 401 000 bylo třikrát vyšší než obvykle. To je přesně to, co byste v takových dobách neměli dělat. Pokud máte pocit, že je vaše portfolio příliš riskantní nebo těžkopádné, je v pořádku provést tu nebo tam úpravu, aby vaše obavy zmírnily. Obchodování na a z volatilního trhu je ale receptem na katastrofu, zejména v takových dobách. Ignorujte část svého mozku, která chce uprchnout a prodat se do plamenů. Místo toho pravidelně vyvažujte a ujistěte se, že vám vyhovuje vaše řízení rizik a dimenzování pozice. Jinými slovy, nebuďte plaz!

Caleb Silver – šéfredaktor

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: