Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaký je vliv ropy na ropnou ekonomiku?

Zásoby ropy poskytují přehled o rovnováze nabídky a poptávky na ropném trhu a samozřejmě ovlivňují ceny ropy. Vztah mezi nabídkou a poptávkou je jedním ze základních pojmů ekonomiky a není jasnější než srovnání toho, jak odliv a tok zásob ropy ovlivňují komoditní trh.

Shrnutí

  • Stejně jako většina komodit platí, že čím více nabídky existuje, tím nižší je její cena na trhu při stejné úrovni poptávky.
  • Přebytečné zásoby ropy jsou udržovány v zásobách, z nichž některé si vlády nechávají jako rezervu.
  • Když tyto částky vzrostou, ceny mají tendenci klesat a naopak.

Zásoby ropy a ceny

Ceny ropy jsou dynamické. I když může chvíli trvat, než se ceny některých produktů vyrovnají, protože trh reaguje na změny v nabídce a poptávce, v případě ropy může být cenová úprava okamžitá. Když zásoby ropy vzrostou, mohou obchodníci zpochybnit poptávku po ropě za současnou cenu a okamžitě prodat své pozice, což způsobí cenový pokles.

Když zásoby ropy klesnou, obchodníci to mohou brát jako signál, že poptávka roste, a mohou nakupovat zpět na ropný trh a zvyšovat ceny.

Inventáře EIA

Americká správa energetických informací (EIA) poskytuje týdenní informace o domácích zásobách. Týdenní zpráva o zásobách ukazuje, jak se v předchozím týdnu změnily zásoby ropy v United states, jiné než zásoby ve strategické ropné rezervě..Toto je hlavní datový údaj, který řídí trh. Před zprávou o zásobách analytici vydávají projekce úprav zásob. Pokud se hodnoty EIA budou lišit od odhadů analytiků, mohou ceny ropy dramaticky reagovat. Týdenní zpráva EIA o zásobách také aktualizuje celkové úrovně zásob, které lze porovnat s průměrnými odečty zásob z předchozích let.

Další zásadní složkou údajů o zásobách EIA je počet ropných zásob v dodávkovém uzlu Cushing v Oklahomě..Ropa je dodávána z produkčních oblastí po celých Spojených státech, skladována v Cushingu a poté přepravována na konečné rafinérské trhy..Úrovně zásob v Cushingu odrážejí tempo, kterým se dodávky ropy v United states of america přesouvají z vnitrozemských produkčních oblastí k ukončení rafinérských trhů. Nahromadění zásob naznačuje, že se dodává více oleje, než kolik lze přepravit pryč k rafinaci. Ceny ropy West Texas Intermediate (WTI), hlavní severoamerická referenční hodnota, jsou stanoveny v Cushingu.

Dopad nabídky na ekonomiku

Je nepravděpodobné, že by ropný trh někdy byl v rovnováze. Ropa je obchodovaná komodita, nejen zboží zakoupené professional konečné použití. Místo dosažení rovnováhy se nabídka ropy a poptávka rychle mění souběžně s cenami. Zvýšení nabídky naznačuje, že prodejci jsou ochotni vyprodukovat více ropy za současnou cenu, než požadují kupující. Teoreticky by na podporu poptávky měli dodavatelé snížit cenu a zjistit, zda více kupujících přichází na trh za nižší cenový bod. Když nabídka klesá, znamená to, že v tomto cenovém bodě existuje velký zájem kupujících. V této situaci může existovat prostor pro zvýšení cen prodejců.

Sečteno a podtrženo

Zásoby ropy poskytují zásadní pozorování jednoho ze základů celkového trhu: úrovně nabídky. Jednoduše řečeno, úroveň nabídky ovlivňuje ceny. Ceny ropy mohou reagovat okamžitě po týdenní zprávě o zásobách EIA, pokud se výrazně liší od očekávání analytiků. Celkové úrovně zásob jsou také zásadní, protože týdenní úpravy zásob se provádějí v kontextu celkové úrovně zásob. Pokud jsou zásoby nízké a dochází k obrovskému týdennímu čerpání zásob, mohou ceny prudce růst. Pokud celkové zásoby naznačují dobře zásobený trh a týdenní zásoby se budou i nadále zvyšovat, ceny ropy by mohly zažít pokles tlaku.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: