Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Ve které zemi je největší producent ropy?

Království Saúdská Arábie je často uváděno jako největší producent ropy na světě. Země denně produkuje 13,24% ropy spotřebované v celém světě. Saúdská Arábie má po Venezuele druhé největší zásoby přirozeně se vyskytující ropy na světě. Odhaduje se, že ropné zdroje Saúdské Arábie dosahují 260 miliard barelů ropy.

Biopaliva, kapalné palivo a břidlicový plyn

Pokud však vezmete v úvahu výrobu biopaliv a kapalných paliv vyrobených z přírodních plynů a také produkci ropy, pak jsou Spojené státy největším producentem na světě. United states byly v čele těžby přírodního břidlicového plynu, zejména v lokalitách v Severní Dakotě a Texasu, což pomohlo zvýšit produkci národních zdrojů energie v zemi.

Ropa je nejistý trh a vždy existuje možnost, že by jiný národ mohl předjet Saúdskou Arábii i United states of america jako největšího mezinárodního producenta ropy. V Iráku existuje velké množství nevyužitých zdrojů, ale objevování a zdokonalování je v současné době bráněno kvůli teroristické činnosti a občanským nepokojům. Kromě toho existuje obrovské množství ropy v afrických zemích, jako je Libye a Nigérie, které jsou rovněž nedostatečně rozvinuté kvůli politickým otřesům a dalším problémům.

Nevyužité zdroje jsou také na severní Sibiři, na ruském území. Rusko je v současné době třetím největším producentem ropy na světě, a proto je zcela možné, že by tato země mohla v budoucnu představovat výzvu jako špičkový producent ropy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: