Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Pokud trhy dlouhodobě pořád rostou, proč diverzifikovat?

Americké akcie byly na deset let dlouhé trhliny. Podle nedávných komentářů Omara Aguilara, hlavního investičního ředitele professional akcie společnosti Charles Schwab Investment decision Management, by býčí trh „mohl trvat dalších 18 až 24 měsíců“. V tomto prostředí býčího trhu jakékoli úsilí finančních poradců hovořit se svými klienty o diverzifikaci často padá na uši. Současný pattern proti diverzifikaci dává „smysl“ kvůli současným tržním podmínkám. Historická knowledge však ukazují, že professional dlouhodobý zisk je nyní zásadní okamžik diverzifikace.

Ne všechny akcie zažívají maxima

Ano, americké akcie zaznamenaly skvělý běh. Pokud se ale podíváte trochu blíže, příběh není stejný v každém rohu akciového trhu. Například energetické akcie dostaly výprask. Cokoli v souvislosti s ropou a plynem od hlavních hráčů, jako jsou Exxon (XOM) a Sunoco (Sunlight), poskytovatelům potrubí, jako jsou Kinder Morgan (KMI) a Williams Providers (WMB) a servisní firmy jako Halliburton (HAL) a Baker Hughes (BHGS), jsou daleko od svých maxim.

Totéž lze říci o maloobchodních akcích, jako jsou Restricted Brands (LB), Sears (SHLD) a dokonce i Macys (M). Ve skutečnosti většina S&P 500 spadá do stejného tábora, přičemž celkové výsledky jsou podpořeny jen několika vysoce technologickými jmény. Přesto ani mezi technologickými akciemi nemusí být vše nutně růžové. Stačí se podívat na Fb (FB) a Netflix (NFLX), kdysi vysoce létající členové takzvaných akcií FAANG, kteří se změnili, když zveřejnili zklamaná čísla.

Ve skutečnosti, zhruba ve stejnou dobu, kdy Aguilar vyjádřil svůj názor, že býčí trh bude pokračovat, řekl Michael Wilson, hlavní americký akciový stratég společnosti Morgan Stanley, že akciový trh je již na trhu s medvědy, s výjimkou technologických akcií. Wilson očekává, že technologické akcie zaznamenají 10% pokles cen následovaný pokračujícím tržním pokrokem.

Růstové akcie vs . hodnotové akcie

Jednotlivé akcie nejsou jedinou oblastí trhu, která stojí za bližší pohled. Charlie McElligott, vedoucí strategie křížových aktiv ve společnosti Nomura, poznamenal, že „třídenní posun v oblasti„ hodnoty / růstu “v Usa byl největší od října 2008.“ Jeho komentáře sledovaly výrazný pokles hodnoty technologických akcií na začátku srpna 2018. V čele s technologickými akciemi tzv. Růstové akcie v posledních letech překonaly hodnotové akcie.

Analytici a investoři, kteří věří ve střední obrat, očekávali změnu ve vedení a očekávali, že hodnotové akcie překonají růstové akcie. Jejich víru podporuje studie Lender of The us / Merrill Lynch, která zkoumala růstové a hodnotové akcie za 90 allow a určila, že růstové akcie se v průměru vracely 12,6% ročně, zatímco hodnotové akcie se vrátily 17% ročně. Pokud je historií jakýkoli soudce, hodnota vypadá z dlouhodobého hlediska dobře. Růstu se samozřejmě v nedávné krátké době dařilo.

Buffetova diverzifikace Změna srdce

Warren Buffet, muž obecně uznávaný jako možná největší trader všech dob, má také pozoruhodně zajímavý příběh. Společnost Oracle of Omaha, jak je známý trader s velkou hodnotou Warren Buffet, odseděla bublinu dotcom v 90. letech. Vysvětlil, že neinvestuje do společností, kterým nerozumí. Jeho kritici uvedli, že nebyl v kontaktu s dobou a že jeho styl investování do hodnoty byl pozůstatkem minulosti.

Když trh na začátku roku 2000 spadl, Buffet byl najednou zpět. Poté, co se Oracle stal známým tím, že se vyhnul technologickým akcieám, změnil své způsoby. Dnes společnost Buffet, Berkshire Hathaway, drží akcie společnosti Apple v hodnotě 50 miliard dolarů – největší holding Berkshire. Diverzifikace do technologie se Buffetu vyplatila.

Podmínky na trhu jsou tentokrát „výjimečné“

Současný craze proti diverzifikaci má v historii investování mnoho paralel. Téměř kdykoli burza udělá něco neobvyklého, uslyšíte mantru „tentokrát se věci liší.“ Rekordní býčí trh podporuje očekávání, že dobré časy nikdy neskončí. Klesající ceny ropy vytvářejí dojem, že se ceny nikdy nevrátí nahoru. Úspěch Amazonu (AMZN) stanovil očekávání, že tradiční maloobchod je mrtvý a že obchodní centra nemohou přežít. Dlouhé období překonání výkonnosti růstovými akciemi naznačuje, že hodnotové akcie už nikdy nepovedou na trh. Historie nám však znovu a znovu ukazuje, že vedoucí postavení na trhu se časem mění, vítězové a poražení přicházejí a odcházejí a snaha dělat správná rozhodnutí o nákupu a prodeji ve správný čas je obecně bláznivá záležitost … což nás přivádí zpět k diverzifikace.

Výhody diverzifikace

V roce 1830 Massachusettský soudce Samuel Putnam nařídil správcům investic, aby „sledovali, jak muži obezřetnosti, diskrétnosti a inteligence spravují své vlastní záležitosti, nikoli s ohledem na spekulace, ale s ohledem na trvalé dispozice s jejich finančními prostředky s ohledem na pravděpodobný příjem“ jako pravděpodobná bezpečnost kapitálu, který má být investován. “ Tento mandát je široce uznáván jako jedna z prvních směrnic, které uznávají, že investoři by při rozhodování o investicích měli brát v úvahu riziko i návratnost. Stejná logika platí professional jednotlivce.

Přijímání nepřiměřeného množství rizika ve snaze o zisky tedy není obezřetné. Věřit, že „tentokrát je to jiné“ (navzdory desetiletím historie, které naznačují opak), není rozumné. Defenzivní investování je obezřetné. Diverzifikace je obezřetná. Jedná se o jednoduchý úkon, kterým je zajistit, aby všechna vaše vejce nebyla v jednom košíku.

Z investičního hlediska znamená diverzifikace zajištění toho, aby všechna rizika v portfoliu nebyla soustředěna do jediné třídy aktiv (jako jsou rychle se rozvíjející americké akcie). To je důvod, proč profesionální investiční poradci doporučují alokovat aktiva do různých tříd aktiv, často včetně domácích i zahraničních akcií, velkých a malých společností, podnikových dluhopisů a státních dluhopisů.

Ano, diverzifikace znamená, že investoři nebudou využívat maximální možný zisk, který přináší nejvýkonnější aktivum. To také znamená, že neutrpí maximální možnou ztrátu, kterou přináší nejhorší aktivum.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: