Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Top 5 knih, které si musí každý mladý investor přečíst

Je nutné, aby mladí dospělí a profesionálové začali investovat včas. Jedním z hlavních důvodů je získání síly složeného úroku. Držením dlouhodobých investic je možné umožnit jeho aktivům generovat více výnosů. Investice jen o několik permit dříve by se mohla promítnout do desítek tisíc, ne-li stovek tisíc dalších finančních prostředků professional vaše hnízdo pro odchod do důchodu.

I když je důležité investovat včas, je také důležité investovat rozumně. Těchto pět klasických investičních knih může mladým investorům poskytnout nepostradatelné obchodní a finanční informace.

Shrnutí

  • Noví investoři se mohou hodně naučit čtením knih na téma finance a investování.
  • Mnoho z těchto knih je nadčasových a jsou napsány některými z nejuznávanějších odborníků na trh na světě.
  • Zde stručně shrneme pouhých pět takových knih, které by si měl přečíst každý mladý investor.

“Bohatý táta chudý táta” (1997) Roberta Kiyosakiho

Tato klasika je nutností pro mladé investory. Kiyosaki je toho názoru, že chudá a střední třída pracuje pro peníze, ale bohatí se učí. Zdůrazňuje význam finanční gramotnosti a představuje finanční nezávislost jako konečný cíl vyhnout se rase krys ve společnosti America.

Autor zdůrazňuje, že účetnictví je sice důležité se naučit, ale může být také zavádějící. Banky označují dům jako aktivum pro jednotlivce, ale kvůli požadovaným platbám za jeho udržení to může být pasivum z hlediska peněžního toku. Skutečná aktiva přidávají peněžní tok do vaší peněženky...

Kiyosaki prosazuje investice, které vytvářejí pravidelné peněžní toky professional investora a zároveň poskytují vzestup z hlediska hodnoty kapitálu. Investice do nemovitostí a akcie, které poskytují dividendy, jsou vnímány příznivě. Autor radí, že americký vzdělávací systém je navržen tak, aby udržel lidi tvrdě pracující po zbytek jejich života, a že školní systém špatně pracuje s tím, že učí lidi vytvářet dostatek bohatství, aby už nemuseli pracovat..Kiyosaki také zdůrazňuje význam daňového plánování.

„Eseje Warren Buffett: Poučení professional korporátní Ameriku“ (1997) Warren Buffett

Warren Buffett, který je obecně považován za nejúspěšnějšího investora moderní historie, ve svých esejích poskytuje své názory na řadu témat souvisejících s korporátní Amerikou a akcionáři..Mladí investoři mohou nahlédnout do rozhraní mezi vedením společnosti a jejími akcionáři, jakož i do myšlenkových procesů zapojených do zvyšování podnikové hodnoty společnosti.

Buffettovy eseje zahrnují diskuse o správě a řízení společností, financích, investování, alternativách k kmenovým akciím, fúzích a akvizicích, účetnictví a oceňování, účetních politikách a daňových záležitostech. Buffett nastiňuje své základní obchodní principy a jako správce společnosti Berkshire Hathaway Inc. (BRK-A) informuje akcionáře společnosti o sladění jejich společných zájmů. Má filozofii přinášet talentované manažery do portfoliových společností a nechat je na pokoji. Obhajuje nákup akcií podniků v době, kdy se tyto akcie obchodují se slevou z jejich vlastní hodnoty, ale staví se proti sledování investičních trendů.

„Bití na ulici“ (1993) Petera Lynche

Peter Lynch je jedním z nejúspěšnějších investorů na akciových trzích a správců hedgeových fondů minulého století. Začal jako stážista ve společnosti Fidelity Investments v polovině 60. enable. Téměř o 11 enable později dostal za úkol spravovat Magellanův fond, který měl v té době aktiva téměř 18 milionů dolarů. Do roku 1990 se fond rozrostl na neuvěřitelných 14 miliard dolarů aktiv..Během této doby se fond chlubil průměrným výnosem více než 29,2% ročně.

„Beating The Street“ umožňuje čtenáři nahlédnout do Lynchových myšlenkových a myšlenkových procesů, pokud jde o rozhodování, zda koupit nebo prodat akcie. Lynch věří, že by individuální investor mohl lépe využívat tržní příležitosti než Wall Road, a vybízí investory, aby investovali do toho, co vědí...

„Inteligentní investor“ (1949) Benjamin Graham

Tato kniha byla napsána v roce 1949 a byl oceněn Warrenem Buffettem jako nejlepší investiční kniha, která kdy byla napsána..Benjamin Graham je považován za „otce hodnotového investování“. Toto paradigma prosazuje nákup akcií, které se jeví jako podhodnocené vzhledem k jejich inherentní hodnotě, která je určena základní analýzou.

Graham se ponoří do historie akciového trhu a informuje čtenáře o provedení základní analýzy akcií. Diskutuje o různých způsobech správy vašeho portfolia, včetně pozitivního i defenzivního přístupu. Poté porovná akcie několika společností, aby ilustroval své system.

„Mysli a zbohatni“ (1937) Napoleona Hilla

„Think and Mature Rich“ vzniklo během Velké hospodářské krize a od té doby se po celém světě prodalo více než 100 milionů výtisků..Hill během svého života provedl rozsáhlý výzkum založený na jeho asociacích s bohatými jednotlivci. Na návrh Andrewa Carnegieho publikoval Hill 13 principů úspěchu a osobních úspěchů ze svých pozorování a výzkumu..Patří mezi ně touha, víra, odborné znalosti, organizované plánování, vytrvalost a „šestý smysl“. Hill také věřil v brainstorming s podobně smýšlejícími lidmi, jejichž úsilí může vytvořit synergickou energii...

Tato kniha přináší cenné vhledy do psychologie úspěchu a hojnosti a měla by být považována za prioritní čtení s ohledem na důraz současného období na zábavu v šoku a negativní zprávy.

Nejlepší investoři nevznikli ze dne na den, ale místo toho zdokonalovali své dovednosti v průběhu permit myšlení, výzkumu a praxe. Až budete s těmito knihami hotovi, můžete si do seznamu čtení přidat několik dalších.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: