Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Top 10 knih o průmyslu hedgeových fondů

Zájem o zajišťovací fondy a strategie obchodování s zajišťovacími fondy v posledních letech výrazně vzrostl, protože investování ve stylu zajišťovacích fondů se stalo pro průměrné investory snadněji přístupné, a to především díky expanzi fondů obchodovaných na burze (ETF).

Professional investory, kteří se chtějí dozvědět více o zajišťovacích fondech a jejich fungování, nebo aspirující správci zajišťovacích fondů s touhou rozšířit své znalosti, je zde deset nejlepších knih o odvětví zajišťovacích fondů.

Shrnutí

  • Zajišťovací fond je široká kategorie alternativních investičních fondů, které investují agresivněji nebo do různých typů aktiv než tradiční podílové fondy.
  • Zajišťovací fondy mají tendenci přicházet s tajemnou aurou, protože byly často dostupné pouze pro akreditované investory a vyžadují velké minimální investice.
  • Trochu této mystiky si můžete odnést a podívat se pod kapotu čtením jedné z těchto vynikajících knih na téma zajišťovacích fondů.

1. „Více peněz než Bůh: Hedgeové fondy a tvorba nové elity“, Sebastian Mallaby

Sebastian Mallaby „More Revenue Than God“ nabízí definitivní historii odvětví hedgeových fondů od jeho počátků v 60. letech až po finanční krizi v roce 2008. Když píše o koncepcích vývoje a struktury zajišťovacích fondů, Mallaby představuje argument, že zajišťovací fondy, i když se často posmívají, jsou prospěšné pro celkovou ekonomiku tím, že poskytují přímou reakci na tržní síly a využívají strategie jako např. arbitrážní obchodování, které účinně napravuje nesprávné ceny nebo jiné anomálie na trhu.

Kniha Mallaby, sestavená částečně pomocí několika stovek hodin rozhovorů s manažery hedgeových fondů, nabízí vzácné pohledy na vývoj odvětví hedgeových fondů, vývoj strategií obchodování hedgeových fondů a psychologii a myšlení lidí, kteří spravují miliardy dolarů investičního kapitálu denně. Tato kniha, vydaná v roce 2010, získala v roce 2011 cenu Geralda Loeba za vynikající obchodní a finanční žurnalistiku.

2. „Kniha hedgeových fondů: Příručka pro školení professional profesionály a vedoucí pracovníky zvyšující kapitál“, Richard Wilson

Kniha Richarda Wilsona, zaměřená na jednotlivce, kteří plánují zahájit kariéru v odvětví hedgeových fondů, používá formát případové studie k vedení čtenářů analýzami různých hedgeových fondů v různých fázích vývoje a jejich životními cykly a poskytuje užitečné informace professional oba potenciální investory zajišťovacích fondů a professional investiční bankéře nebo jiné finanční profesionály.

Wilson poskytuje informace o každodenních operacích zajišťovacích fondů a činnostech správců zajišťovacích fondů, pokud jde o obchodování s hedgeovým fondem a jeho marketing. Wilson, konzultant hedgeových fondů, napsal knihu v zásadě v učebnicovém formátu a ve skutečnosti se stala standardním čtením v odvětví hedgeových fondů pro finanční profesionály, kteří hledají označení Accredited Hedge Fund Pro (CHP).

3. „Hedge Hogging“, Barton Biggs

Mnoho z nejpopulárnějších – a nejinformativnějších – knih o odvětví hedgeových fondů jsou knihy, které poskytují důkladný vhled do života a myslí úspěšných manažerů hedgeových fondů. Jednou z takových knih je autobiografická kniha „Hedge Hogging“ Bartona Biggsa, ve které vypráví příběh o svém založení a správě zajišťovacího fondu Traxis Partners za několik miliard dolarů, který následuje po dlouhé a významné kariéře investiční analytiky společnosti Morgan Stanley (NYSE: SLEČNA). Kromě svého zábavného životního příběhu nabízí Biggs bystrý a někdy vtipný pohled na investiční strategie, klasické chyby, kterých se investoři často dopouštějí, a svět financí obchodníků s hedgeovými fondy.

4. „Market-Neutral Investing: Lengthy / Quick Hedge Fund Strategies“, Joseph Nicholas

Kniha Josepha Nicholase se věnuje jedné z nejpopulárnějších obchodních strategií zajišťovacích fondů – dlouhé / krátké nebo tržně neutrální obchodování. Tržně neutrální obchodní strategie jsou oblíbeným prostředkem řízení rizik v nestabilních tržních podmínkách, jako jsou ty, které charakterizovaly úvodní týdny roku 2016. Investory stále více přitahují dlouhodobé / krátké akciové strategie, z nichž mnohé významně překonaly celkový průměr na trhu mezi 2005 a 2015.

Nicholas používá databázi, která obsahuje více než tisíc zajišťovacích fondů, k rozvržení osmi různých dlouhých / krátkých strategií, které by investoři měli zvážit. Poskytuje jak historická knowledge o výkonu každé strategie, tak řadu příkladů, které mají investorům co nejvíce usnadnit pochopení toho, jak jednotlivé obchodní strategie fungují.

5. „Nejlepší investoři hedgeových fondů: příběhy, strategie a rady“, autor: Cathleen Rittereiser a Lawrence Kochard

Autoři Cathleen Rittereiser a Lawrence Kochard sestavili zábavnou a vzdělávací knihu plnou informací sestavených ze stovek rozhovorů s investory a manažery hedgeových fondů spolu s podrobnými informacemi o společných obchodních strategiích hedgeových fondů. V knize řada vysoce úspěšných investorů a manažerů hedgeových fondů, včetně investičních analytiků a ředitelů velkých institucionálních investorů, a jednotlivců s vysokou čistou hodnotou (HNWI) sdílejí zajímavé příběhy ze svých vlastních zkušeností s investováním spolu se specifickými investičními strategiemi a užitečné rady pro ostatní investory. Kniha dokáže být velmi poutavá a zábavná a zároveň poskytuje informace, které mohou být velmi užitečné jak pro jednotlivé investory, tak pro profesionální manažery peněz.

6. „All About Hedge Money: the Effortless Way to Get Started“, Robert A. Jaeger

Vše o zajišťovacích fondech odhaluje několik mýtů hedgeových fondů a vysvětluje, jak může každý trader využít vysoce potenciálních výnosů hedgeových fondů a zároveň obsahuje ochranná opatření omezující jejich volatilitu a riziko. Tento jasný průvodce zdravým rozumem investorům říká: Co jsou zajišťovací fondy – a co nejsou Čtyři klíčové strategie zajišťovacích fondů Jak začlenit zajišťovací fondy do stávajícího portfolia Druhy rizik investování do zajišťovacích fondů.

7. „Hedge Funds for Dummies“, Ann C. Logue

Tato kniha ze série „For Dummies“ demystifikuje zajišťovací fondy snadno srozumitelným způsobem pomocí laické terminologie a užitečné infografiky a grafů. Je to základní kniha o komplikovaném světě zajišťovacích fondů. Pokud vás zajímá téma a novinka ve hře, zvažte jeho získání.

8. „Malá kniha hedžových fondů“, Anthony Scaramucci

Anthony Scaramucci je známý manažer hedgeových fondů a byl na krátkou dobu ředitelem komunikace Bílého domu za prezidenta Donalda Trumpa. Tato kniha poskytuje z první ruky popis procesu zřizování a provozování zajišťovacího fondu způsobem, který je snadno čitelný a uchopitelný. Poskytuje dobré příběhy o růstu odvětví a potenciálu vynikajících výnosů hedgeových fondů upravených o riziko ve srovnání s obecnými trhy a ve srovnání s podílovými fondy a ETF. Při vytváření případu také provádí rozhovory s dalšími významnými manažery hedgeových fondů.

9. „Zajišťovací fondy: Definitivní strategie a techniky“, IMCA

Toto je pokročilejší a matematicky náročná kniha o zajišťovacích fondech a obchodních strategiích zaměřených na zkušené finanční profesionály. Kniha pokrývá měření rizik, zajištění, alternativní třídy aktiv a další, čerpá z řady autorů z akademické sféry i praxe zajišťovacích fondů. Pokud se začínáte otřásat matematickými rovnicemi, tato kniha pravděpodobně není pro vás. Pokud to ale myslíte s hlubokým ponorem pod kapotou strategií hedgeových fondů vážně, kupte si tuto knihu.

10. „Hedge Fund Market place Wizards,“ Jack D. Schwager

Jack Schwager se vrací s novou knihou zaměřenou na zajišťovací fondy Čarodějové na trhu série, zde rozhovory s úspěšnými manažery hedgeových fondů za účelem získání poznatků a odborných názorů na odvětví hedgeových fondů. Napsáno konverzačním tónem jistě upoutá pozornost nových i ostřílených čtenářů Wall Road.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: