Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je TIBOR?

Co je TIBOR?

TIBOR je zkratka pro tokijskou mezibankovní nabídkovou sazbu, což je denní referenční sazba odvozená z úrokových sazeb, které si banky účtují za půjčování finančních prostředků jiným bankám na japonském mezibankovním trhu.

Shrnutí

  • TIBOR je zkratka pro tokijskou mezibankovní nabídkovou sazbu, což je denní referenční sazba odvozená z úrokových sazeb, které si banky účtují za půjčování finančních prostředků jiným bankám na japonském mezibankovním trhu.
  • Existují dva typy sazeb TIBOR – evropská sazba TIBOR a sazba japonského jenu TIBOR.
  • JBATA vypočítává JBA TIBOR jako převládající tržní sazbu pomocí kotací professional šest různých splatností (jeden týden, jeden měsíc, dva měsíce, tři měsíce, šest měsíců a 12 měsíců).

Porozumění TIBORU

TIBOR vydává Japonská asociace bankéřů (JBA) každý pracovní den v 11:00 japonského standardního času (JST) a nejpozději do 12:35 hodin. Existují dva typy sazeb TIBOR – evropská sazba TIBOR a japonský jen TIBOR hodnotit.

Evropská sazba TIBOR je založena na sazbách japonského offshore trhu. Japonský offshore trh byl vytvořen v roce 1986, aby pomohl internacionalizovat finanční trhy země. Jen obchodovaný na zahraničním trhu se nazývá Euroyen.

Kurz japonského jenu TIBOR je založen na sazbách trhu nezajištěných hovorů. Trh volání umožňuje finančním institucím půjčovat nebo si půjčovat od jiných lender a věřitelů, aby buď upravily neočekávaný krátkodobý přebytek, nebo aby vytvořily neočekávaný schodek.

Japonský jen TIBOR byl vypočítán a veřejně publikován Japonskou bankovní asociací od listopadu 1995, zatímco sazby Euroyen TIBOR byly publikovány od března 1998. Zveřejnění sazeb TIBOR pomáhá přispívat k rozvoji a vitalizaci krátkodobých japonských finančních trhů .

Sazby TIBOR používá professional analýzu Ministerstvo financí, nejmocnější vládní agentura v oblasti financí v Japonsku. Odpovědnosti ministerstva zahrnují všechny ty, které jednotlivě zastává Ministerstvo financí United states of america, Interior Revenue Assistance (IRS), Federální rezervní systém, ministerstvo obchodu a Komise professional cenné papíry (SEC).

Výpočet TIBOR

“Ippan Shadan Hojin” založil Správa JBA TIBOR (JBATA) 1. dubna 2014, která umožnila výpočet a zveřejnění JBA TIBOR ve stejný den. JBATA vypočítává JBA TIBOR jako převládající tržní sazbu pomocí kotací pro šest různých splatností v jednom týdnu, jednom měsíci, dvou měsících, třech měsících, šesti měsících a 12 měsících. Každá splatnost je dána referenční bankou každý pracovní den do 11:00. .

Aby bylo možné přijít s TIBOR, JBATA vyhodí dvě referenční sazby pro horní a dolní splatnost a vypočítá průměr zbývajících sazeb. Průměrné sazby splatnosti jsou zveřejňovány jako sazby TIBOR, každý se šesti sazbami professional japonský jen a euroyen. Sazby TIBOR jsou publikovány autorizovanými poskytovateli informací, včetně Thomson Reuters Marketplaces KK, Brief Corp., Jiji Press Ltd., Bloomberg Finance LP a Nomura Research Institute Ltd. Jakákoli sazba TIBOR, která je publikována mimo autorizované poskytovatele informací, je považována za pouze professional informační účely.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: