Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jakým odvětvím prospívá rostoucí úroková sazba?

Úrokové sazby rostou a klesají, jak se ekonomika pohybuje v obdobích růstu a stagnace. Federální rezervní systém je důležitým hnacím motorem sazeb, protože úředníci Fedu často snižují sazby, když se zpomalí ekonomický růst, a poté zvyšují sazby, aby ochladili ekonomiku, když se inflace stane obavou.

Zvyšování sazeb vyžaduje pečlivou pozornost při tvorbě investičního portfolia. Jedním přístupem může být například posílení pozic v krátkodobých a střednědobých dluhopisech (které jsou méně citlivé na stoupající sazby) nebo implementace „dluhopisového žebříčku“ k maximalizaci návratnosti hotovosti a dluhu.

Prostředí, kde úrokové sazby rostou uprostřed známek zlepšující se ekonomiky – jako tomu bylo v posledních čtyřech měsících roku 2019, tak může být obecně – může také nabídnout příležitosti pro investory v rámci akciového prostoru. Dobrým výchozím bodem je zkoumání sektorů na akciovém trhu, které mají tendenci těžit z vyšších sazeb.

Nejprve finance

Finanční sektor historicky patří k nejcitlivějším vůči změnám úrokových sazeb. Se ziskovými maržemi, které se ve skutečnosti zvyšují s rostoucími sazbami, mají z vyšších úrokových sazeb obecně prospěch subjekty jako banky, pojišťovací společnosti, makléřské společnosti a peněžní manažeři.

Shrnutí

  • Některá odvětví na akciovém trhu jsou citlivější na změny úrokových sazeb ve srovnání s ostatními.
  • Finanční služby těží z vyšších sazeb prostřednictvím zvýšených ziskových marží.
  • Makléřské společnosti často zaznamenají vzestup v obchodní činnosti, když se ekonomika zlepší, a vyšší úrokové výnosy, když se sazby zvýší.
  • Průmyslové podniky, jména spotřebitelů a maloobchodníci mohou také překonat výkon, když se zlepší ekonomika a úrokové sazby se zvýší.

Rostoucí sazby mají tendenci poukazovat na posilování ekonomiky. A toto zdraví obvykle znamená, že dlužníci mají snazší čas splácet půjčky a banky mají méně nevýkonných aktiv. To také znamená, že banky mohou vydělat více z rozpětí mezi tím, co platí (spořitelům za spořicí účty a depozitní certifikáty) a tím, co mohou vydělat (z vysoce hodnoceného dluhu, jako jsou státní pokladny).

Mezi banky, které mohou při zvyšování sazeb těžit, patří Financial institution of The united states Corp. (BAC), která je v United states významně zastoupena JPMorgan Chase & Co. (JPM) s rozsáhlými operacemi v United states a na celém světě Goldman Sachs Team Inc. (GS) s rozsáhlými službami investičního bankovnictví a správy majetku a Citigroup Inc. (C), která podniká ve více než 160 zemích. ..

Odvětví, která těží ze stoupajících úrokových sazeb

Pokud jde o makléře, společnosti jako E * TRADE Economic Corp. (ETFC), Charles Schwab Corp. (SCHW) a TD Ameritrade Keeping Corp. (AMTD) mají všechny podobné přísliby v dobách zvyšování sazeb. Zdravá ekonomika vidí více investičních aktivit a makléřské společnosti také těží ze zvýšeného úrokového výnosu, když se sazby zvýší.

S růstem sazeb mohou prosperovat pojistné akcie. Ve skutečnosti je vztah mezi úrokovými sazbami a pojišťovacími společnostmi lineární, což znamená, čím vyšší sazba, tím větší růst. Tito stejní poskytovatelé pojištění, jako jsou The Allstate Corp. (ALL), AmTrust Economical Services, Inc. (AFSI) a The Vacationers Businesses, Inc. (TRV), se v klimatických podmínkách s nízkou sazbou nedaří, protože jejich podkladový dluhopis investice přinášejí slabé výnosy.

Pojistitelé, kteří mají stálé peněžní toky, jsou nuceni držet spoustu bezpečného dluhu na podporu pojistných smluv, které píšou. Kromě toho se dividenda ekonomického zdraví vztahuje i na pojišťovny. Zlepšení spotřebitelského sentimentu znamená větší nákup automobilů a zlepšení prodeje domů, což znamená více psaní politiky.

Nad rámec financí

Finanční prostředky nejsou jedinými hvězdami v prostředí rostoucích sazeb. Diskrétní akcie spotřebitelů také mohou zaznamenat bouli, protože zlepšování zaměstnanosti ve spojení se zdravějším trhem s bydlením zvyšuje pravděpodobnost, že spotřebitelé budou nakupovat mimo oblast spotřebního zboží (potraviny, nápoje a hygienické zboží).

Z dividendy ekonomického zdraví mají prospěch také výrobci a prodejci kuchyňských spotřebičů, automobilů, oděvů, hotelů, restaurací a filmů. Mezi společnosti, které je třeba sledovat při zvyšování úrokových sazeb, patří výrobce zařízení Whirlpool Corp., maloobchodníci Kohl’s Corp., Costco Wholesale Corp. a Home Depot, Inc.

A konečně, průmyslový sektor také těží z dividendy ekonomického zdraví naznačené rostoucími sazbami. Společnosti jako Ingersoll-Rand PLC a výrobci systémů vytápění, ventilace a klimatizace (HVAC) mají tendenci překonávat výkony, stejně jako společnosti jako PACCAR, výrobce těžkých nákladních vozidel a dílů nákladních vozidel. Tyto společnosti jsou mezi prvními, které těží z jakéhokoli nárůstu počátků bydlení.

Závěr

Upravili jste své portfolio s pevným výnosem, aby odpovídalo rostoucím sazbám. Nyní je čas upravit své kapitálové investice tak, aby upřednostňovaly společnosti, které těží z dividendy ekonomického zdraví indikované rostoucími sazbami. Výborným výchozím bodem je opět finanční sektor. Odtamtud, jakmile se zvýší důvěra spotřebitelů a bydlení bude následovat, zvažte výrobce trvanlivého zboží, maloobchodníky, akcie související s cestováním a průmyslový sektor.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: