Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Technologické akcie, které mají být zasaženy v jakékoli obchodní válce mezi USA a Čínou

Zatímco obavy z hrozící obchodní války mezi dvěma předními světovými ekonomikami, United states a Čínou, se dostávají na titulní stránky už nějakou dobu, američtí technologičtí giganti z velké části zůstali mimo boj. Mnoho vůdců technologického průmyslu vyjádřilo zklamání nad Trumpovou politikou v oblasti životního prostředí a přistěhovalectví, ale zdrželi se komentování celní politiky. Ve skutečnosti Silicon Valley podpořilo správu v otázkách krádeží duševního vlastnictví a místních obchodních překážek, jako jsou ty, které Čína vytvořila svým místním technologickým společnostem. Technologický sektor – o kterém je známo, že díky své velké části on the web pracuje bez hranic – však začal pociťovat nával obchodních konfliktů. (Viz také: Podklad professional investice do technologického průmyslu.)

Dopad cel na americký technologický sektor

Vzhledem k tomu, že Trumpova administrativa uvažuje o zavedení cel na dovoz síťového vybavení z Číny, budou zasaženi hlavní technologičtí giganti operující z United states of america s on-line nabídkami, jako jsou řešení cloud computingu. Mezi takové společnosti patří společnosti Alphabet Inc. Google (GOOGL), Facebook Inc. (FB) a Amazon.com Inc. (AMZN). Tyto obří organizace buď provozují své podnikání on the net, nabízejí online řešení, nebo obojí.

Kromě toho existuje mnoho společností zabývajících se technologickým hardwarem, jako je například výrobce čipů Intel Inc. (INTC), na které se vzhledem k jejich současnému způsobu provozu může vztahovat tarifní působnost. Například mnoho takových hardwarových společností zasílá své vyráběné produkty do Číny professional nezbytnou konfiguraci, testování a balení. Přestože se jedná o výrobky vyrobené v United states of america, mohou čelit celním sazbám, pokud budou z Číny odeslány zpět do United states of america.

Podle dříve oznámených návrhů Trumpovy administrativy jsou modemy a směrovače zahrnuty do seznamu čínského zboží, které může po 30. srpnu čelit 10% obchodní pokutě. Tento hardware je nezbytný professional trvalý provoz technologického průmyslu, protože potřebují k podpoře svých mamutích sítí zpracovávajících data professional jejich produkty a služby. Dean Garfield, prezident a generální ředitel The Info Technology Business Council, která zastupuje technologické monstra jako Google a Microsoft, ve svém prohlášení uvedl: „Obchod má zásadní význam pro ekonomický růst a podporuje miliony pracovních míst od Silicon Valley po savany srdce. Přesto administrativa nadále zavádí další tarify bez jasného cíle nebo konce v nedohlednu, ohrožuje americká pracovní místa, dusí ekonomické investice a zvyšuje ceny zboží každodenní potřeby. “ Vyzval prezidenta Trumpa, „aby oddálil tuto zbytečnou eskalaci, než bude poškozeno více spotřebitelů a pracovníků.“

Zvlnění Vliv obchodních tarifů

Dopady obchodní války se neomezují pouze na zvýšené náklady amerických společností. Osudový vývoj má potenciál rozladit zavedené podniky, dodavatelskou síť a celé dodavatelské řetězce. Pokud mnoho podniků v Číně – malých i velkých – nedokáže dlouhodobě odolávat dopadům obchodní války, může být mnoho z nich nuceno zavřít a ponechat menší počet dodavatelů. To by mohlo vést k vyšším cenám, zpožděním dodávek a problémům s kontrolou kvality a mohlo by to mít dopad na celý ekosystém, který v současné době funguje hladce. Zatímco větší americké technologické organizace mají hluboké kapsy, aby absorbovaly přírůstkové náklady, ostatním menším hráčům může připadat náročné nést hlavní nápor.

Americko-čínský technologický obchod podle čísel

Čísla vyprávějí příběh o potenciálním dopadu. Společnost CNN Cash cituje údaje společnosti Panjiva, společnosti zabývající se globálním obchodním průzkumem, kterou vlastní společnost S&P World wide Market Intelligence, které ukazují, že asijská elektrárna představovala téměř 50% z 23 miliard USD síťového vybavení IT, které Amerika dovezla během 12měsíčního období do dubna 2018.

Američtí výrobci polovodičů také čelí 25% clu na své výrobky v oblasti polovodičů v hodnotě 3 miliard dolarů. Převážná část z nich je vyráběna americkými společnostmi, ale prochází čínským pracovním tokem a dodavatelskými řetězci, což je v kompetenci cel. V červnu byly tyto tarify považovány za „kontraproduktivní“ Semiconductor Market Affiliation, která zastupuje velké firmy jako Intel, Texas Instruments Inc. (TXN) a Qualcomm Inc. (QCOM). CNN Dollars dále dodává, že na pozadí vývoje ratingová agentura Fitch zařadila TI a Intel na seznam těch, „kteří jsou vůči tarifům náchylní, protože pohybují částmi produktů po celém světě“. Zahájení práce místně v United states bude vyžadovat čas, úsilí, náklady a nezbytná školení professional místní zaměstnance. (Viz také: Jak mohou být akcie akcií zabity obchodní válkou?)

Sečteno a podtrženo

Možná bude nutné, aby dovážející americké společnosti hledaly alternativní, nečínské dodavatele, nebo zaplatily zvýšené náklady na nezbytný dovoz od možná ubývajícího počtu dodavatelů. Na čínské straně, i když několik dodavatelů může prozkoumat možnosti přesídlení do Malajsie nebo Vietnamu, proces bude obtížný nebo nákladný a bude k dispozici pouze větším hráčům. V příštích mnoha měsících může v technologickém průmyslu vládnout nejistota, která zatěžuje zisky. (Viz také: V obchodní válce může udeřit 6 velkých technologických akcií.)

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: