Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je světová rada zlata (WGC)?

Co je Světová zlatá rada?

Světová rada zlata nebo WGC je neziskové sdružení předních světových producentů zlata. Entire world Gold Council, organizace professional rozvoj trhu pro zlatý průmysl, má 25 členů a mnoho členů jsou společnosti těžící zlato. WGC byla založena za účelem podpory využívání a poptávky po zlatě prostřednictvím marketingu, výzkumu a lobbování. WGC se sídlem v Londýně pokrývá trhy, které tvoří přibližně tři čtvrtiny světové roční spotřeby zlata.

Porozumění Světové radě pro zlato (WGC)

WGC je zastáncem spotřeby zlata. WGC si klade za cíl maximalizovat potenciální růst odvětví sledováním a obranou stávající spotřeby zlata. Rovněž spolufinancuje výzkum v oblasti vývoje nových způsobů využití zlata nebo nových produktů obsahujících zlato. Například úspěšné projekty podporované zlatnickým průmyslem vedly k vývoji šperků obsahujících 99% zlata. Specifickým účelem organizace je stimulovat a udržovat poptávku po zlatě.

Příběh zlata

Zlato stopuje jeho počátky do starověkého Egypta, kde nejprve tavilo zlato kolem roku 3600 př. N. L. Dnes je zlato vyhledáváno professional investiční účely a je také používáno při výrobě mnoha elektronických a lékařských přístrojů. Velká část světového zlata se těžila v moderní poválečné době a těžba zlata probíhá na všech kontinentech kromě Antarktidy. V posledních desetiletích se z producentů zlata stalo více zemí. Výsledkem je, že těžba zlata se stala méně geograficky koncentrovanou a stabilnější. Dnes jsou nejvýznamnějšími zeměmi Čína, Austrálie, Rusko, United states of america, Kanada, Jižní Afrika a Peru.

WGC a investice do zlata

Zlato je atraktivní jako komodita a investice. Protože zlato má nepeněžní využití, jako jsou šperky, elektronika a stomatologie, zachovává si minimální úroveň skutečné poptávky. Je také nemožné dokonale padělat a mít pevnou zásobu na Zemi je jen tolik zlata a inflace je omezena na rychlost těžby.

WGC byl tvůrcem prvního fondu obchodovaného na burze zlata. Fond obchodovaný na burze nebo ETF je obchodovatelný cenný papír, který sleduje index, komoditu, dluhopisy nebo koš aktiv, jako je indexový fond. Na rozdíl od podílového fondu se ETF obchoduje jako běžné akcie na burze. Považovány za atraktivní alternativní investici pro jednotlivé investory, ETF mají obvykle vyšší denní likviditu a nižší poplatky než akcie podílových fondů. Ve skutečnosti dochází u ETF ke změnám cen během dne, kdy jsou nakupovány a prodávány. Odborníci na zlato spravují ETG GLD, což zvyšuje pravděpodobnost pozitivní investice.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
1 komentář
 • Anonym
  Odpovědět
  Přidáno 13:10, 14/01/2021

  Proč WGC nezveřejnila,mproč bylo vylučedno Rusko?

  0
  0

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: