Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Strategie pro medvědí trh (tzv. bear market)

Medvědí trh označuje rozšířený pokles cen aktiv o nejméně 20% z nedávných maxim. Je zřejmé, že tyto časy nejsou ničím, na co by se dalo těšit, ale bránit se může být nebezpečné. Zde vás provedeme osmi důležitými investičními strategiemi a smýšleními, které vám pomohou zůstat v klidu a hrát mrtvé, když trh cenných papírů přejede po vašich výnosech.

Shrnutí

  • Nikdo nechce být chycen na medvědí trh, ale pokud se ocitnete uprostřed klesajících cen akcií, můžete použít některé strategie.
  • Můžete zaujmout praktickou a obrannou pozici a hromadit více akcií regimentovaným způsobem, jak ceny klesají, aby si vyzvedly akcie v prodeji.
  • Můžete také přejít do ofenzívy a zaujmout krátkou pozici na trhu, která bude profitovat z poklesu cen.

Mějte své obavy pod kontrolou

Na Wall Road je staré rčení: „Dow leze po zdi strachu.“ Jinými slovy, v průběhu času Dow nadále rostl navzdory ekonomickým potížím, terorismu a nesčetným dalším katastrofám. Investoři by se měli snažit vždy oddělit své emoce od procesu investičního rozhodování. To, co se jednoho dne jeví jako obrovská globální katastrofa, si můžeme pamatovat jako nic víc než jen letmý pohyb na obrazovce radaru několik allow po silnici. Pamatujte, že strach je emoce, která může zakrýt racionální úsudek o situaci. Zachovat klid a pokračovat!

Hromadí se s průměrováním dolarových nákladů

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba mít na paměti během ekonomického zpomalení, je, že je normální, že akciový trh má negativní roky – je to součást obchodního cyklu. Pokud jste dlouhodobým investorem (což znamená časový horizont 10 a více permit), jednou z možností je využít průměrování dolarových nákladů (DCA). Nákupem akcií bez ohledu na cenu skončíte s nákupem akcií za nízkou cenu, když je trh dole. Z dlouhodobého hlediska budou vaše náklady „průměrně klesat“, což vám poskytne lepší celkovou vstupní cenu vašich akcií.

Hrát mrtvého

Během medvědího trhu vládnou medvědi a býci nemají šanci. Existuje staré rčení, že nejlepší na medvědím trhu je hrát mrtvého – je to stejný protokol, jako kdybyste v lese potkali opravdového grizzlyho. Bránit by bylo velmi nebezpečné. Pokud zůstanete v klidu a nebudete dělat žádné náhlé pohyby, ušetříte se z toho, že se stanete obědem medvěda. Hrát z finančního hlediska na mrtvého znamená dát větší část svého portfolia do cenných papírů peněžního trhu, jako jsou depozitní certifikáty (CD), americké pokladniční poukázky a další nástroje s vysokou likviditou a krátkými splatnostmi.

Diverzifikovat

Mít procento vašeho portfolia rozložené mezi akcie, dluhopisy, hotovost a alternativní aktiva je jádrem diverzifikace. To, jak rozdělíte své portfolio, závisí na vaší toleranci vůči riziku, časovém horizontu, cílech atd. Situace každého investora je jiná. Správná strategie přidělování aktiv vám umožní vyhnout se potenciálně negativním účinkům vyplývajícím z umístění všech vašich vajec do jednoho košíku.

Investujte pouze to, co si můžete dovolit ztratit

Investice jsou důležité, ale stejně tak je důležité jíst a udržovat si střechu nad hlavou. Není moudré brát krátkodobé prostředky (tj. Peníze na hypotéku nebo potraviny) a investovat je do akcií. Obecně by se investoři neměli zapojovat do akcií, pokud nemají investiční horizont alespoň pět let, nejlépe delší, a nikdy by neměli investovat peníze, o které si nemohou dovolit přijít. Pamatujte, že medvědí trhy a dokonce i drobné opravy mohou být extrémně destruktivní.

Hledejte dobré hodnoty

Medvědí trhy mohou investorům poskytnout velké příležitosti. Trik je vědět, co hledáte. Poraženi, otlučeni, podhodnoceni: to jsou všechny popisy akcií během medvědího trhu. Hodnotoví investoři, jako je Warren Buffett, často považují medvědí trhy za nákupní příležitosti, protože ocenění dobrých společností se zhoršuje spolu s chudými společnostmi a jsou velmi atraktivní. Buffett si často buduje svoji pozici v některých svých oblíbených akcích během méně než veselých časů na trhu, protože ví, že tržní podstatou je trestat i dobré společnosti více, než si zaslouží.

Vyhodnoťte defenzivní odvětví

Defenzivní nebo necyklické akcie jsou cenné papíry, které si ve špatných dobách obecně vedou lépe než celkový trh. Tyto typy akcií poskytují konzistentní dividendu a stabilní zisk bez ohledu na stav celkového trhu. Společnosti, které vyrábějí předměty dlouhodobé spotřeby v domácnosti – například zubní pasty, šampony a krémy na holení – jsou příklady obranných průmyslových odvětví, protože lidé tyto předměty budou i nadále používat v těžkých dobách.

Běžte krátce

Existují způsoby, jak profitovat z poklesu cen. Krátký prodej je jedním ze způsobů, jak toho dosáhnout, půjčením akcií ve společnosti nebo ETF a jejich prodejem v naději, že je koupíte zpět za nižší cenu. Krátký prodej vyžaduje maržové účty a mohl by způsobit škodlivé ztráty, pokud trhy porostou a budou vyvolány krátké pozice, čímž budou ceny stlačeny ještě výše. Put opce jsou další volbou, která získává hodnotu s poklesem cen a která zaručuje určitou minimální cenu, za kterou je možné cenný papír prodat, a efektivně tak vytváří základ pro vaše ztráty, pokud jej používáte k zajištění. Chcete-li nakupovat nákupy, budete potřebovat možnost obchodovat s opcemi ve svém makléřském účtu.

Fondy obchodované na inverzní burze (ETF) také dávají investorům šanci profitovat z poklesu hlavních indexů nebo referenčních hodnot, jako je Nasdaq 100. Když hlavní indexy klesnou, tyto fondy se zvýší, což vám umožní profitovat, zatímco zbytek trh trpí. Na rozdíl od krátkého prodeje nebo prodejů je lze snadno zakoupit ve vašem účtu zprostředkování.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: