Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Je možné spravovat své vlastní investice?

Jednotliví investoři mají nyní nebývalý přístup k investičním informacím a trhům. Podrobné statistiky zabezpečení a zprávy v reálném čase lze snadno získat on the web, což srovnalo informační podmínky mezi Wall Street a Major Street. I když jsou jednotliví investoři neustále povzbuzováni, aby „to dělali sami“, mohou své investice spravovat stejně jako profesionálové a bez pomoci placených poradců? Ještě důležitější je, měli by jednotliví investoři jít sami? Jedná se o náročné otázky, jejichž zodpovězení vyžaduje upřímné sebehodnocení. Pojďme se podívat na to, jak vy jako trader můžete řešit toto téma a vytvořit si na věc názor.

Výkon jednotlivých investorů

Studie prokázaly, že výsledky jednotlivých investorů nejsou povzbudivé. DALBAR, přední společnost zabývající se marketingem finančních služeb, vydala studii, která ukázala, že v letech 1990 až 2010 nevydělaný index S&P 500 v průměru ročně 7,81%. Za stejné období průměrný akciový trader vydělal mizivých 3,49% ročně.

Shrnutí

  • Podrobné statistiky zabezpečení a zprávy v reálném čase lze snadno získat online, což srovnalo informační podmínky mezi Wall Road a Most important Street.
  • Pokud zjistíte, že máte v zásadě racionální predispozici, můžete do značné míry ovládat zbývající emocionální pozůstatky opíráním se o proces.
  • Nemusíte být finanční analytik, ale musíte být spokojeni s čísly.

Rozdíl v akumulaci bohatství mezi těmito dvěma čísly je ohromující. Za 20 permit by investice ve výši 100 000 USD vzrostla na téměř 450 000 USD, pokud by se zvýšila na 7,81%, zatímco investice ve výši 100 000 USD by vzrostla na pouhých 198 600 USD, pokud by se zvýšila na 3,49%! Je důležité si uvědomit, že výkonnostní rozdíl měl jen málo společného s výnosy průměrného akciového podílového fondu, který se choval ostře před samotným indexem, ale byl nejvíce ovlivněn tím, že investoři nebyli schopni zvládnout své vlastní emoce a přesunul do fondů poblíž tržních vrcholů, zatímco zachraňoval na minimech trhu.

Spock vs. kapitán Kirk

Jedno z neustálých témat původního televizního seriálu ze 60. let „Star Trek“ se zabývalo relativními silnými a slabými stránkami emocí as opposed to rozumu. Kapitán Kirk, kapitán hvězdné lodi Organization, často se rozhodoval na základě svých lidských instinktů, což jeho čistě logický vulkánský první důstojník Spock někdy považoval za iracionální. Tato „střevní“ rozhodnutí však přinesla pozitivní výsledky, které se na základě odůvodněné analýzy zdály nepravděpodobné. Někdy se emoce a instinkt ukázaly jako úspěšné, a to i tváří v tvář rozumu. Bohužel, i když ve vesmíru převládal instinkt, pokud jde o investice, Spock dlouhodobě porazil kapitána Kirka. Existují případy, kdy se následující tušení ukáže jako ziskové, ale ne příliš často. Z dlouhodobého hlediska bude rozum, logika a disciplína pokaždé porazit emoce.

Náš problém je, že stejně jako kapitán Kirk jsme lidé. Rozvedení se od emocí je proti naší přirozenosti. Přesto to musíme udělat, pokud to dokážeme. Strach vás přivede k prodeji právě tehdy, když je klesající cena investice blízko jejího dna. Přílišný optimismus způsobí, že budete nakupovat, až bude cena na vrcholu. Disciplinovat svou emocionální stránku není snadný úkol, dokonce ani pro vyškoleného a zkušeného profesionála. Než se o to pokusíte sami, musíte upřímně posoudit svůj emocionální make-up. Nemusíte být Spock, ale nemůžete být ani Chicken Little!

Pokud zjistíte, že máte v zásadě racionální predispozici, můžete do značné míry ovládat zbývající emocionální pozůstatky opíráním se o proces. Musíte vyvinout nějaký racionální a logický proces, abyste udrželi disciplínu tváří v tvář emocím. Bez tohoto procesu jste předurčeni k nedostatečnému výkonu. Tento proces musí mít kvantitativní povahu a stálý přístup.

Základní atributy úspěšného investora

Za předpokladu, že máte správnou emocionální konstituci, jaké další základní schopnosti a zdroje jsou potřebné k úspěšnému uskutečnění vašich vlastních investičních rozhodnutí? Určitá znalost matematiky je nezbytná. Nemusíte být finanční analytik, ale musíte být spokojeni s čísly. Slova ve výroční zprávě nebo v prospektu mohou vytvořit klamně pozitivní obraz, ale s čísly je těžší manipulovat. Musíte také být schopni provádět výpočty současné hodnoty a / nebo budoucí hodnoty. Toho snadno dosáhnete pomocí jakékoli finanční kalkulačky.

Potřebujete také způsob, jak přesně a spolehlivě sledovat skutečný výkon vašeho celkového investičního portfolia. Investoři často trpí selektivní pamětí. Úspěšné výběry jsou jasně zapamatovány, zatímco neúspěšné volby jsou pohodlně zapomenuty. Sebeklam není žádný spojenec. Musíte být schopni upřímně posoudit, jak se vaše úsilí v kutále shoduje s profesionály. Naštěstí makléřské společnosti zpřístupňují spolehlivé sledování výkonu portfolia individuálnímu investorovi.

V konečné analýze však budou vaše požadavky vycházet z toho, kolik z procesu se rozhodnete udělat sami. Nemusí to být rozhodnutí typu „vše nebo nikdo“. Možná zjistíte, že je rozumné zadávat některé části procesu jiným subjektům.

Znát svá omezení

Abyste byli úspěšní v obchodování, musíte čestně posoudit svá omezení. Začněte oblastí, ve které máte vysokou úroveň sebevědomí, a ostatní nechte na zbytek. Můžete mít jistotu, že můžete působit jako váš poradce, ale musíte pro investiční aktiva použít profesionální správce peněz pro podílové fondy nebo správce soukromých peněz. Můžete mít jistotu, že můžete strukturovat a spravovat diverzifikované portfolio jednotlivých akcií, ale nejste si jisti, že můžete udělat totéž s dluhopisy, což může být podstatně komplikovanější. I zde můžete provést výběr akcií, ale použít externí manažery ke zpracování investic s pevným výnosem. Jak čas plyne a vaše schopnosti rostou, budete mít možnost přivést některé nebo všechny své outsourcované oblasti zpět interně.

Výhra hry poražených

Výhra hry poražených (2002) Charles D. Ellis vycházel z článku, který napsal v roce 1975. Byl to článek, který John Bogle citoval jako jeden z hlavních vlivů v jeho rozhodnutí vytvořit indexové podílové fondy, když založil společnost Vanguard Team. V těchto částech Ellis uvádí, že většina profesionálních peněžních manažerů nedokáže překonat trh, protože jsou trhem důsledně. Bez ohledu na třídu aktiv dominují tržní scéně vysoce kvalifikovaní, vysoce vyškolení a vysoce inteligentní investiční profesionálové. Myslet si, že můžete vždy dělat lepší práci než tato sloučená mozková důvěra hraničí s posedlostí.

Možná však budete moci soutěžit s těmito profesionály pomocí jejich kolektivní moudrosti. Například před několika desítkami allow, kdy byl McDonald’s nejlepším hamburgerovým řetězcem a Burger King byl číslo dva, marketingová studie odhalila, že Burger King vyvinul vysoce nákladově efektivní způsob rozhodování o umístění nových restaurací. Zatímco McDonald’s utrácel miliony dolarů pečlivým určováním ideálních míst k výstavbě, jakmile bylo toto rozhodnutí učiněno a stavba začala, Burger King postaví novou restauraci přes ulici. Chytrým využitím výzkumu McDonald’s dosáhl Burger King prakticky identického výsledku umístění za zlomek ceny.

Na Wall Avenue je vynakládáno velké množství času, energie, mozkové síly a zdrojů na generování objemů informací a dat. Díky internetu je většina kritických složek tohoto výzkumu snadno přístupná zdarma. Použij je!

Můžeš to udělat

Profesionálové bojují každý den, aby mohli účinně soutěžit. Proč by to pro vás mělo být snadné? Vaše emoce se pokusí sabotovat vaše úsilí a úsilí bude vyžadovat čas a odhodlání. Možná se nebudete muset vzdát své každodenní práce, ale možná se bude muset stát vaším primárním koníčkem investování. Navzdory těmto výzvám máte určité výhody.

Vaše nejvýznamnější síla je, že vás nikdo nezná lépe, než vy sami. To vám dává jedinečnou pozici professional přesnější přizpůsobení vaší investiční strategie. Také nečelíte mnoha krátkodobým tlakům, kterým čelí profesionálové. Přes své předpokládané dlouhodobé zaměření se primárně posuzují podle nedávného výkonu a krátkodobý neúspěch může vést ke ztrátě zaměstnání. Jste schopni zaujmout dlouhodobější perspektivu. Na Wall Street je také mentalita stáda. Jít proti převládající panice je velmi obtížné, i když se tato panika vydává špatným směrem, jako v případě technologické bubliny na konci 90. let nebo v důsledku hypotečních hypoték v roce 2007. Nejste členem stáda, takže jste v lepší pozici jít proti proudu.

Sečteno a podtrženo

Stát se vaším investičním poradcem a správcem peněz není snadné, ale lze to udělat, a pokud vás investice skutečně baví, může to být potěšující.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: