Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

SPDR zlaté akcie ETF

Zlato je jednou z nejběžnějších a nejcennějších komodit na světě a ve společnosti se používá již tisíce let. Zlato bylo používáno jako měna ve starověkých civilizacích, chovalo se jako znamení prosperity a bohatství a hrálo důležitou roli v kultuře mnoha lidí. Investoři to dlouho považovali za stabilní a bezpečnou investici.

Existuje několik způsobů, jak investovat do zlata, například skutečný nákup fyzické komodity, nákup akcií společností v obchodě se zlatem, nákup futures na zlato nebo investice do fondů obchodovaných na burze (ETF). Některé z těchto možností přicházejí s dalšími náklady, jiné jsou komplikovanější. Investice do zlatých ETF je nákladově efektivní a snadný způsob získání expozice vůči zlatu a SPDR Gold Shares ETF (GLD) je jedním z mnoha ETF, které tuto expozici nabízejí.

SPDR Gold Shares ETF (GLD) sleduje cenu zlatých prutů na mimoburzovním trhu (OTC)..Důvěra, která je sponzorem fondu, drží fyzické zlaté pruty a také nějaké peníze. Zlato je komodita drahých kovů a mnoho investorů chce držet fyzické zlato jako zajištění proti celkovému poklesu ekonomických podmínek i proti inflaci, zatímco někteří jej mohou použít jako metodu diverzifikace portfolia.

Náklady na nákup, pojištění a skladování zlata mohou být professional jednotlivé investory značné. Fond poskytuje metodu nákupu a držení komodity s nižšími náklady. Akcie v ETF jsou velmi likvidní, snadno se kupují a prodávají po celý obchodní den za převládající tržní cenu. Struktura fondu umožňuje vytvářet a splácet koše podkladového aktiva podle požadavků trhu. Každá akcie představuje jednu desetinu unce ceny zlata. Investoři však nemohou převést své akcie na fyzické zlato.

Jak GLD sleduje zlato

GLD sleduje cenu zlata držením zlatých prutů ve svěřenském fondu vedeném ve formě London Gold Delivery barů o objemu 400 uncí vedených na přiděleném účtu. Fyzické zlato drží depozitář v trezoru v Londýně nebo v trezorech jiných dílčích depozitářů...

Fond má roční chybu sledování kolem ,89%..Chyba sledování je rozdíl mezi cenou ETF a podkladovou spotovou cenou zlata. Je to způsobeno hlavně výdaji účtovanými za správu fondu, transakčními náklady a tím, zda fond drží nějakou hotovost. Je těžké se vyhnout chybě při sledování, protože se jedná o běžný aspekt provozování fondu, který pravděpodobně vznikne každému fondu sledujícímu referenční hodnotu.

Akcie GLD nakupuje have faith in pro fond v koších 100 000 akcií..Důvěra neustále vydává tyto akcie v koších oprávněným účastníkům, obvykle velkým finančním institucím. Koše jsou nabízeny za čistou hodnotu aktiv (NAV) v den, kdy správce přijme objednávku na vytvoření koše. Tyto akcie se poté prodávají veřejnosti za převládající tržní cenu zlata a ETF. GLD obsahuje značné množství fyzického zlata. K 19. červnu 2020 měla v držení 37,2 milionu uncí zlata s tržní hodnotou kolem 64,6 miliard USD...

Správa fondu

Sponzorem ETF je Environment Gold Trust Solutions a marketingovým agentem je Point out Street International Marketplaces. Správcem je BNY Mellon Asset Servicing a správcem fyzického zlata je HSBC Financial institution..SPDR vydává řadu populárních ETF, od fondů, které sledují hlavní akciové indexy, až po ETF s pevným výnosem. SPDR je pravděpodobně nejviditelnější společností v prostoru ETF.

Charakteristika fondu

GLD byla první ETF, která sledovala cenu zlata, a začala obchodovat v roce 2004. Fond má poměr nákladů ,4%..I když to není nijak pobuřující žádným úsekem, existují i ​​jiné zlaté ETF s nižšími výdajovými poměry. Například iShares Gold Trust má poměr výdajů ,25%..U většiny investorů je rozdíl v poměru nákladů pravděpodobně minimální. Kolísání spotové ceny zlata bude mít mnohem větší dopad na výnosy.

K 19. červnu 2020 měla GLD čistá aktiva ve výši 62,4 miliard USD a roční výnos přibližně 14%..Investoři mohou nakupovat akcie ve fondu prostřednictvím jakéhokoli brokera. Obchodují na burze NYSE Arca.

Vhodnost a doporučení

Investoři mohli použít GLD ke spekulacím o ceně zlata. Je mnohem snazší nakupovat a prodávat akcie ETF než nakupovat a obchodovat s fyzickým zlatem. Akcie GLD jsou pro většinu investorů mnohem dostupnější než držení futures kontraktů se zlatem. Zlaté futures kontrakty zahrnují značné množství pákového efektu, který může zesílit zisky i ztráty.

Dalším účelem investování do GLD může být diverzifikace portfolia. Podle principů moderní teorie portfolia mohou investoři snížit míru rizika portfolia diverzifikací aktiv v portfoliu. Fond má nízkou beta verzi přibližně -,02 ve srovnání s tržním průměrem ,32..Je méně volatilní než celkový trh a nemusí nutně sledovat pohyby trhu, což je u zlata běžné. Fond tedy může být dobrým způsobem, jak diverzifikovat podíly s akciemi a jinými typy aktiv.

Investoři by přesto měli být při dlouhodobé investici do fondu opatrní. Interior Earnings Services (IRS) určila, že GLD je považována za sběratelskou. Veškeré zisky jsou zdaněny mnohem vyšší sazbou 28% oproti běžné dlouhodobé míře kapitálových zisků 15% nebo 20%..Tato daňová vráska zaskočila mnoho investorů. Existují dva způsoby, jak to obejít: opustit jakoukoli pozici za méně než rok nebo držet akcie v IRA nebo na jiném důchodovém účtu s odloženou daní.

Jak mohou investoři použít tento ETF

Mnoho investorů se obává možných poklesů na větším akciovém trhu. Mohou vidět zlato jako atraktivní fyzické aktivum. Fond je snadný způsob, jak vlastnit podíl na fyzickém aktivu bez rizik a nákladů spojených s vlastnictvím skutečných zlatých prutů. Fond může také sloužit jako snadný způsob diverzifikace portfolia o komoditu z drahých kovů. Historicky si zlato v dobách finanční nestability drželo svoji hodnotu dobře, protože nesouvisí s akciovými trhy.

Hlavní konkurenti a alternativy

Existuje několik dalších ETF, které také sledují cenu zlata. Dále existují ETF využívající zlato a ETF, které sledují těžaře zlata. Výše zmíněný iShares Gold Rely on sleduje kov s nižším poměrem nákladů. Existuje také Aberdeen Conventional Gold ETF, který má také nižší poměr výdajů ,17%, ale k červnu 2020 má čistá aktiva pouze zhruba 2,05 miliardy USD..GLD je zdaleka nejoblíbenější a nejlikvidnější ze zlatých ETF.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: