Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaké jsou největší slabosti společnosti Apple?

Apple Inc. (AAPL) je jednou z největších technologických společností na světě, měřeno tržním stropem, a nadále dominuje v kategoriích, které vynalezl nebo popularizoval, jako je smartphone a pill. I když se zdá, že Apple je na vrcholu své hry, objevilo se několik slabých stránek, které by společnost měla řešit, pokud si v tomto neustále konkurenčním technologickém prostředí zůstane na špici.

Uzavřený ekosystém

Mnoho z věrných zákazníků společnosti Apple považuje přísně kontrolovaný application a služby společnosti za hlavní sílu společnosti, protože umožňuje společnosti Apple ovládat všechny aspekty zařízení, která vyrábí. Celkově to však znamená další zátěž professional vývojový cyklus společnosti Apple, protože computer software, zabezpečení a mnoho dalších podrobností se stává interní odpovědností.

Kromě toho společnost Apple provozuje licenční smlouvy na prodej obsahu, včetně iBooks, iTunes, Apple New music a Application Retail outlet. Z pohledu managementu to blázní vodu na to, na co by se Apple měl zaměřit.

Největší generace příjmů pochází z hardwaru, ale uzavřená povaha ekosystému společnosti Apple nutí společnost být ve všech ostatních podnicích. Porovnejte to se společností Samsung. Díky zapojení do systému Android a zbytku ekosystému Google Inc. (GOOG) se společnost Samsung může soustředit na iteraci hardwaru a inovaci designu svých zařízení, místo aby musela hlídat aplikace třetích stran nebo zavádět aktualizace operačního systému.

Tempo inovací

Vysoké očekávání produktů professional každou novou verzi nebo model, který Apple vytvořil, se nakonec může ukázat jako největší slabost společnosti. Společnost Apple vyvinula úžasnou značku spojenou s produkty, které fungují perfektně a jsou navrženy tak, aby se cítily současně vyspělé a přirozené. Tato vysoká očekávání znamenají, že Apple nemůže hodit experimentální produkty nebo služby na trh, aniž by to poškodilo jeho značku.

Tato neschopnost experimentovat ztěžuje společnosti Apple inovace tak rychle, jako to dělá Google v oblasti služeb nebo stejně rychle jako Samsung v hardwarovém prostoru. Apple se tedy musí spoléhat na to, že jeho vedení a zaměstnanci budou tak daleko před křivkou, že pomalejší plán uvolňování stále vede k tomu, že Apple vede na trhu.

Apple si zatím dokázal udržet náskok ve většině svých hlavních produktových řad, ale velikost jeho náskoku se zmenšuje. Současně se chytili další výrobci technologií a sami pravidelně zavádějí také upgrady a nové modely. Například řada mobilních telefonů Samsung Galaxy S se nyní každý rok dočká nového vydání.

Vedení lidí

Poslední slabost není professional Apple jedinečná, ale ukázala se jako velká. Otázkou je, zda generální ředitel Tim Cook může poskytnout vedení, které Apple potřebuje, aby zůstalo na špičce hry o zařízení. Sledování Steva Jobse je těžký čin, zvláště když jeho druhý běh v Apple přivedl společnost na vrchol technologického sektoru. Work stál za hlavními produkty, které i nadále zvyšují tržby společnosti Apple, zatímco hlavní vydání Apple Employment, Apple Look at, dosud nezapůsobilo. To neznamená, že iterace jako Apple iphone X nebo Iphone 11 Pro nevyžadují vedení, ale může si vyžadovat jiný druh vedení, aby si společnost Apple udržela pověst vizionářských produktů.

Tim Cook dokázal úspěšně řídit společnost během svého působení ve funkci generálního ředitele, ale je rozdíl mezi vedením společnosti, která se již etablovala jako dominantní lídr na trhu, na rozdíl od vedení společnosti, která je i nadále jednou z nejvýznamnějších inovativní firmy na světě. Steve Work byl vizionář a právě jeho vize dovedla Apple tam, kde je dnes. Lidé jako Employment jsou vzácní, takže očekávání, že Cook dinner bude jako Work, nikdy nedojde. Čas však ukáže, zda dokáže zajistit, aby Apple zůstal jednou z nejmodernějších a nejinovativnějších společností na planetě.

Sečteno a podtrženo

Existují stovky technologických společností, které by rády měly slabosti společnosti Apple, pokud by měly také své silné stránky. Patří mezi ně masivní válečný hrudník, silná značka a velká část infrastruktury, která je stále neporušená z řady hitových produktů.

To znamená, že Apple se musí vrátit k tempu inovací, které měl za Steva Jobse, jinak nebude společnost schopna splnit vysoká očekávání očekávaná od jejích hlavních zákazníků. Pokud dojde k narušení značky, konkurenti společnosti Apple budou i nadále odstraňovat rozdíly mezi jejími produkty a produkty Apple a odstraňovat prémii, kterou si Apple účtuje za své produkty a nabídky služeb. Steve Positions je pryč a Apple si musí dál hledat cestu bez něj, s čím se společnost historicky potýkala.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: