Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je tzv. “sinkable bond”?

Co je Sinkable Bond?

Potopitelný dluhopis je druh dluhu, který je krytý fondem vyčleněným emitentem. Emitent snižuje náklady na vypůjčení v průběhu času tím, že pravidelně nakupuje a vyřazuje část dluhopisů na otevřeném trhu, přičemž za transakce platí fond. Dluhopisy mají obvykle rezervu, která jim umožňuje zpětný odkup za převládající tržní sazbu.

Potopitelné dluhopisy jsou pro investora do dluhopisů velmi bezpečnou investicí, protože jsou kryté hotovostí. Jejich návratnost je však nejistá, protože závisí na směru cen dluhopisů na trhu.

Pochopení Sinkable Bond

Z pohledu korporací a obcí, které je vydávají, výhodou smrtelných dluhopisů je, že peníze mohou být zcela nebo zčásti splaceny, pokud úrokové sazby klesnou pod nominální sazbu dluhopisu. Poté mohou zůstatek peněz, které si potřebují k vypůjčení, refinancovat za nižší sazbu.

Shrnutí

  • Potopitelné dluhopisy jsou kryté fondem, který se používá k pravidelnému odkupu části emise dluhopisů.
  • Z pohledu emitenta mohou být prodejné dluhopisy levnějším způsobem, jak si půjčit peníze.
  • Z pohledu investora jsou potápěčské dluhopisy investicí s nízkým rizikem, ale jejich výnos může být zklamáním.

Emitenti navíc splácejí své půjčky a úroky ze splátek a postupně snižují splatnou částku na konci funkčního období.

Výpočet výnosu k průměrné životnosti

Vzhledem k tomu, že smrtelné dluhopisy mají obvykle kratší trvání než jejich facts splatnosti, mohou investoři při určování, zda si koupit smrtelný dluhopis, vypočítat průměrný výtěžek dluhopisu. Výnos průměrné životnosti bere v úvahu, jak dlouho může mít dluhopis před odchodem do důchodu a kolik příjmů může investor dosáhnout.

Potopitelné dluhopisy mají obvykle rezervu, která jim umožňuje zpětný odkup za nominální hodnotu as well as převládající tržní úroková sazba.

Průměrný výtěžek je také důležitý, když se dluhopisy s potápějícími se fondy obchodují pod par, protože zpětný odkup dluhopisů poskytuje trochu cenové balance.

Příklad potopeného dluhopisu

Společnost Say Mars Inc. se rozhodla vydat dluhopisy v hodnotě 20 milionů USD se splatností 20 let. Společnost vytváří potápěčský fond ve výši 20 milionů USD a plán hovorů na příštích 20 permit. V den výročí každého emitovaného dluhopisu společnost vybírá 1 milion dolarů z potápějícího se fondu a požaduje 5% svých dluhopisů.

Protože potápěčský fond dodává procesu splácení stabilitu, ratingové agentury hodnotí dluhopisy jako AAA a snižují úrokovou sazbu ze 6,3% na 6%. Společnost v prvním roce ušetří na platbách úroků 120 000 USD a poté další peníze.

Zvýšená ochrana před splácením nabízená potápějícími se fondy je atraktivní pro investory hledající bezpečnou investici. Investoři však mohou mít obavy z dluhopisů, které jsou splaceny před splatností, protože ztratí úrokové výnosy.

Společnosti jsou povinny zveřejnit své závazky spojené s dluhopisy prostřednictvím svých podnikových finančních výkazů a prospektu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: