Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je Singapurská burza (SGX)?

Co je Singapurská burza (SGX)?

(SGX) je akcie, služby s pevným výnosem, deriváty, komodity a směnárny v cizích měnách. Burza vznikla v roce 1999 kombinací tří samostatných subjektů – Inventory Trade of Singapore, Singapore Intercontinental Financial Exchange a Securities Clearing and Computer Providers Pte. V roce 2000 singapurská burza kótovala své akcie professional veřejné investory a v roce 2008 dokončila akvizici singapurské komoditní burzy.

Porozumění singapurské burze (SGX)

Singapurská burza (SGX) poskytuje služby obchodování, clearingu, vypořádání, úschovy a tržních dat professional tisíce cenných papírů. Podle své výroční zprávy za rok 2017 provozuje největší burzu cenných papírů v jihovýchodní Asii celková tržní kapitalizace kótovaných akcií přesáhla ke konci června 2017 1 bilion $, s téměř 40% emitentů se sídlem mimo Singapur. Část burzy podporuje nové navýšení kapitálu prostřednictvím Catalist, platformy pro rozvíjející se společnosti, které hledají kapitálové financování za účelem financování jejich rychlého růstu. Singapurská burza se také považuje za nejlikvidnější světový offshore trh professional deriváty akciových indexů pokrývající hlavní asijské ekonomiky. Burza rozšiřuje svůj globální dosah prostřednictvím akciového podílu na bombajské burze a partnerství se společností Nasdaq OMX a v minulosti vedla o fúzích vážné diskuse s australskou burzou cenných papírů a londýnskou burzou. S rostoucí globalizací elektronických burz se proaktivní správa burzy neustále snaží rozšířit své podnikání prostřednictvím partnerství nebo vzájemného vlastnictví.

Hlavní výpisy na burze

Realitní, bankovní, přepravní a ropné a plynárenské společnosti dominují v seznamu základních desek (kromě katalistů) na burze, pokud jde o čísla, i když existuje značné zastoupení v oblasti spotřebního zboží a zdravotnictví. Ke konci roku 2017 bylo celkem přibližně 750 kótovaných společností. Prudential, členové skupiny Jardine Team, Development Financial institution of Singapore, Singtel, International Logistics, OCBC Financial institution a HongKong Land patří mezi nejlepší společnosti z hlediska tržní kapitalizace.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: