Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Sektor technologií, médií a telekomunikací (TMT)

Co je sektor technologií, médií a telekomunikací (TMT)?

Sektor technologií, médií a telekomunikací (TMT) je průmyslovým seskupením, které zahrnuje většinu společností zaměřených na nové technologie. Mezi TMT a myšlenkou nové ekonomiky z 90. enable dochází k podstatnému překrývání. Sektor TMT se někdy označuje také jako technologie, média a komunikace (TMC).

Technologický sektor již nedokáže udržet všechny firmy, které jsou závislé na inovacích, protože part technologie v ekonomice se rozšířila. Například Facebook (FB) a Netflix (NFLX) jsou oba ve fondu komunikačních služeb Find Sector SPDR Fund (XLC) spíše než v Technological know-how Pick Sector SPDR Fund (XLK). V sektoru TMT stále více dominují velké technologické společnosti.

Shrnutí

  • Sektor technologií, médií a telekomunikací (TMT) je průmyslovým seskupením, které zahrnuje většinu společností zaměřených na nové technologie.
  • Sektor TMT zahrnuje širokou škálu společností, které jsou závislé na výzkumu a vývoji (R&D).
  • Díky včasnému vstupu na akcie v odvětví TMT doufají růstoví investoři v dosažení vyšších výnosů.
  • Protože tento průmyslový section pokrývá širokou škálu, je často užitečné rozdělit TMT na subsektory, jako je components, polovodiče, application, média a telekomunikace.

Porozumění sektoru TMT

Sektor TMT zahrnuje širokou škálu společností, které jsou závislé na výzkumu a vývoji (R&D). Zaměřují se na patenty a další duševní vlastnictví a upřednostňují rychlý růst společnosti. Výsledkem je, že investoři v sektoru TMT často tolerují relativně vysoké poměry ceny k výnosům (P / E) ve prospěch hodnoty podniku k hodnotě prodeje (EV / prodeje).

Sektor TMT je obzvláště užitečný professional růst investorů, kteří hledají potenciální tenbaggery, kteří dramaticky překonají trh. V odvětví TMT se neustále vyvíjejí nové technologie a některé firmy se nakonec stanou v těchto nových oblastech známými. Díky včasnému vstupu na akcie v odvětví TMT doufají růstoví investoři v dosažení vyšších výnosů.

Mnoho akcií TMT má vysoký potenciál překonat trh, ale také čelí větším rizikům zpomalení.

Zvláštní úvahy

Protože tento průmyslový section pokrývá širokou škálu, je často užitečné rozdělit TMT na subsektory, jako je hardware, polovodiče, software program, média a telekomunikace. Sektor TMT obsahuje nové a hi-tech firmy, takže zažívá velké množství fúzí, akvizic a počátečních veřejných nabídek (IPO). Každý subsektor má také různé růstové metriky a vyhlídky. Například telekomunikační sektor je poháněn posunem směrem k bezdrátovým sítím.

Mezi hardwarové společnosti patří výrobci počítačů – IBM, Dell a HP -, ale také výrobci serverových systémů, mobilních zařízení, tabletů a úložných zařízení, jako jsou pevné disky a paměť. V rámci hardwaru výrobci polovodičů vyvíjejí a vyrábějí integrované obvody a mikročipy používané ve všech druzích aplikací. Některé reprezentativní firmy jsou Intel, AMD, Texas Instruments a Nvidia.

Softwarové společnosti vyrábějí počítačové nebo mobilní aplikace professional jednotlivce i podniky. Microsoft, Adobe a SAP se řadí mezi přední softwarové firmy.

Mediální a telekomunikační společnosti dále hrají zásadní roli v sektoru TMT. Mediální firmy vyvíjejí, vyrábějí a distribuují multimediální obsah v televizi, v tisku a on the net. Televizní sítě, poskytovatelé kabelové televize, produkční studia a společnosti sociálních médií jsou v tomto subsektoru. A konečně se telekomunikační část zaměřuje na podniky související s komunikací, jako jsou poskytovatelé telefonních, televizních a internetových služeb. V tomto odvětví dominuje několik významných telekomunikačních společností, například AT&T a Verizon.

Příklady

Účastníci trhu mohou kategorizovat společnosti TMT v různých subsektorech, takže existuje mnoho příkladů společností v několika subsektorech TMT. Facebook lze považovat za internetovou společnost nebo mediální společnost. Apple může být zařazen do kategorie online, components, software program nebo média podle toho, kdo společnost hodnotí.

Dalšími příklady křížových subsektorů jsou Hulu, Amazon a Netflix. Někdy se společnosti v jednom subsektoru TMT sloučí nebo získají další, aby konsolidovaly, diverzifikovaly a rozšířily nabídku produktů. To bylo vidět na fúzi společností AOL a Time Warner v roce 2000. Rok 2015 přinesl další příklady, přičemž AT&T a Dish Community spojily své síly a ve stejném roce došlo k fúzi Dell-EMC.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: