Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je “Santa Claus Rally”?

Co je to Rallye Santa Clause?

Santa Claus rally popisuje trvalé zvyšování akciového trhu, ke kterému dochází v posledním prosincovém týdnu během prvních dvou obchodních dnů v lednu. Existuje mnoho vysvětlení příčin rallye Santa Clause, včetně daňových hledisek, obecného pocitu optimismu a štěstí na Wall Road a investování prázdninových bonusů. Další teorie spočívá v tom, že někteří velmi velcí institucionální investoři, z nichž řada je sofistikovanější a pesimističtější, mají v tuto chvíli tendenci odcházet na dovolenou a trh ponechávají retailovým investorům, kteří bývají býčí.

Shrnutí

  • Rallye Santa Claus odkazuje na tendenci akciových trhů se během posledních prosincových týdnů do nového roku shromažďovat.
  • Pro jeho existenci existuje několik teorií, včetně zvýšeného nakupování na dovolenou, optimismu poháněného prázdninovým duchem nebo institucionálních investorů, kteří si vyřizují své knihy před odjezdem na dovolenou.
  • Bez ohledu na důvod, více než dvě třetiny decemberů sahajících do 60. allow vedly k pozitivním ziskům professional akcionáře.
  • Stejně jako u mnoha anomálií na trhu může být pouze náhodná a není zaručeno, že bude pokračovat i v budoucnu.

Porozumění Rallye Santa Clause

Podle „The Inventory Trader’s Almanac“, dlouholetého poskytovatele analýzy cyklických i sezónních tržních tendencí, je rallye Santa Claus sezónním jevem. Podle Almanachu „… od roku 1969 přinesla rallye Santa Claus pozitivní výnosy ve 34 z posledních 45 prázdninových období – posledních pět obchodních dnů roku a první dva obchodní dny po Novém roce. Průměrná kumulativní návratnost v těchto dnech je 1,4% a návratnost je průměrná v každém ze sedmi dnů rally. “

Mnoho lidí považuje rallye Santa Clause za výsledek nakupování akcií v očekávání růstu cen akcií v průběhu měsíce ledna, jinak známého jako lednový efekt. Existuje také výzkum, který poukazuje na to, že hodnota akcií v prosinci překonala růst akcií. Mnoho aktérů v aktivně spravovaných podílových fondech má tendenci investovat do hodnotných akcií.

Finanční komentátoři se obvykle domnívají o pravděpodobnosti shromáždění Santa Clause. Někteří uvádějí ekonomické a technické analýzy a jiní nabízejí čisté domněnky.

Výhody a nevýhody rallye Ježíška

Autorizovaní technici trhu věnují pozornost cyklickým trendům a občas najdou způsoby, jak využít historických vzorů, jako je rallye Santa Clause. Mají tendenci to dělat opakovaně v průběhu času a omezováním množství rizika a odměn, které na sebe berou, prostřednictvím dimenzování pozic, zastavováním příkazů a snižováním ztrát, pokud mají pozice tendenci jít proti nim. Tito spekulanti také používají technické vzorce v konkrétních indexech a pečlivě určují své plánované vstupní a výstupní body.

Nic z toho není užitečné professional většinu investorů, kteří nemají obchodní zkušenosti s řízením rizik v tak krátkých časových rámcích. Například pro investory typu „buy-and-hold“ a professional ty, kteří si spořili na odchod do důchodu podle plánů 401 (k), rallye Santa Clause dělají málo pro to, aby jim z dlouhodobého hlediska pomohly nebo ublížily. Jedná se o zajímavý novinový titulek, který se odehrává na periferii, ale není důvodem, aby se stal býčí nebo medvědí.

Závěr

Podle společnosti Barrons se obchodování v období po Vánocích nedoporučuje. Existuje jen málo vzhůru a od roku 2017 poklesl trh ve dvou ze tří předchozích allow. Kromě toho, pokud se nebude konat rally, může to být v budoucnu známkou medvědího trhu. V posledních týdnech 1999 a 2007 ceny akcií rychle rostly, ale teprve poté následovaly medvědí trhy. Lepší strategií je udržovat dlouhodobou investiční strategii a nenechat se zlákat příslibem shromáždění Santa Clause nebo lednovými efekty.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 1 Průměrné hodnocení: 5]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: