Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Co je tzv. rychle se pohybující spotřební zboží (FMCG)?

Co jsou rychle se pohybující spotřební zboží (FMCG)?

Rychle se pohybující spotřební zboží jsou výrobky, které se rychle prodávají za relativně nízkou cenu. Toto zboží se také nazývá spotřební balené zboží.

FMCG mají krátkou trvanlivost z důvodu vysoké poptávky spotřebitelů (např. Nealkoholické nápoje a cukrovinky) nebo proto, že podléhají rychlé zkáze (např. Maso, mléčné výrobky a pečivo). Toto zboží se nakupuje často, rychle se spotřebuje, má nízkou cenu a prodává se ve velkém množství. Mají také vysoký obrat, když jsou na polici v obchodě.

Pomalu se pohybující spotřební zboží, které má delší trvanlivost a je nakupováno v průběhu času, zahrnuje položky jako nábytek a spotřebiče.

Pochopení rychle se měnícího spotřebního zboží (FMCG)

Spotřební zboží je zboží zakoupené ke spotřebě průměrným spotřebitelem. Jsou rozděleny do tří různých kategorií: trvanlivé, nepotřebné zboží a služby. Trvanlivé zboží má trvanlivost tři roky nebo více, zatímco zboží nepotřebné má trvanlivost kratší než jeden rok. Rychle se pohybující spotřební zboží je největším segmentem spotřebního zboží. Spadají do neodolatelné kategorie, protože jsou okamžitě spotřebovány a mají krátkou trvanlivost.

Téměř každý na světě používá každý den rychle se měnící spotřební zboží (FMCG). Jedná se o drobné spotřebitelské nákupy, které provádíme ve výrobním stánku, obchodu s potravinami, supermarketu a akcieu. Mezi příklady patří mléko, guma, ovoce a zelenina, toaletní papír, soda, pivo a léky na předpis, jako je aspirin.

FMCG tvoří více než polovinu veškerých spotřebitelských výdajů, ale mají tendenci být nákupy s nízkou účastí. Spotřebitelé pravděpodobně předvedou trvanlivé zboží, jako je nové auto nebo krásně navržený smartphone, než nový energetický nápoj, který si vyzvedli za 2,50 $ v samoobsluze.

Druhy rychle se pohybujícího spotřebního zboží

Jak již bylo zmíněno výše, rychle se pohybující spotřební zboží je nepotřebné zboží nebo zboží, které má krátkou životnost a je spotřebováno rychlým nebo rychlým tempem.

FMCG lze rozdělit do několika různých kategorií, včetně:..

 • Zpracované potraviny: Sýrové výrobky, obiloviny a těstoviny v krabici
 • Hotová jídla: Hotová jídla
 • Nápoje: Balená voda, energetické nápoje a džusy
 • Pečené dobroty: Soubory cookie, croissanty a rohlíky
 • Čerstvá, mražená jídla a suché zboží: Ovoce, zelenina, mražený hrášek a mrkev a rozinky a ořechy
 • Léky: Aspirin, léky proti bolesti a další léky, které lze zakoupit bez lékařského předpisu
 • Čistící prostředky: Jedlá soda, čistič trouby a čistič oken a skla
 • Kosmetika a toaletní potřeby: Výrobky pro péči o vlasy, korektory, zubní pasty a mýdlo
 • Kancelářské potřeby: Pera, tužky a značky

Rychle se rozvíjející odvětví spotřebního zboží

Protože rychle se měnící spotřební zboží má tak vysokou míru obratu, trh je nejen velmi velký, ale také velmi konkurenční. Některé z největších světových společností soutěží o podíl na trhu v tomto odvětví, včetně Tyson Food items, Coca-Cola, Unilever, Procter & Gamble, Nestlé, PepsiCo a Danone..Společnosti, jako jsou tyto, musí zaměřit své úsilí na advertising and marketing rychle se měnícího spotřebního zboží, aby přilákaly a přilákaly spotřebitele ke koupi jejich produktů.

Proto je balení velmi důležitým faktorem ve výrobním procesu. Logistické a distribuční systémy pro maximální efektivitu často vyžadují sekundární a terciární balení. Jednotkové balení nebo primární balení je zásadní pro ochranu produktu a trvanlivost a také poskytuje spotřebitelům informace a pobídky k prodeji.

FCMG se prodávají ve velkém množství, takže se považují za spolehlivý zdroj příjmů. Tento vysoký objem prodeje také kompenzuje nízké ziskové marže u jednotlivých prodejů.

Jako investice akcie FMCG obecně slibují nízký růst, ale jsou to bezpečné sázky s předvídatelnými maržemi, stabilními výnosy a pravidelnými dividendami.

Zvláštní úvahy

Rychle se pohybující spotřební zboží a elektronický obchod

Nakupující po celém světě stále častěji nakupují věci, které potřebují on line, protože nabízí určité vymoženosti – od doručování objednávek až ke dveřím až po široký výběr a nízké ceny – které kamenné obchody nemohou.

Nejpopulárnějšími kategoriemi elektronického obchodování není překvapením zboží, které nelze spotřebovat – zboží dlouhodobé spotřeby a produkty související se zábavou. On the net trh nákupu potravin a dalších spotřebních produktů roste, protože společnosti nově definují účinnost logistiky dodávek, což zkracuje dodací lhůty. Zatímco kategorie nekonzumovatelných produktů mohou i nadále vést spotřební produkty v naprostém objemu, zvýšení efektivity logistiky zvýšilo využívání kanálů elektronického obchodování pro získávání FMCG.

Shrnutí

 • Rychle se pohybující spotřební zboží je nedobytné zboží, které se rychle prodává za relativně nízkou cenu.
 • FMCG mají nízké ziskové marže, ale tvoří více než polovinu veškerých spotřebitelských výdajů.
 • Mezi příklady FMDB patří mléko, guma, ovoce a zelenina, toaletní papír, soda, pivo a volně prodejné léky, jako je aspirin.

Při nakupování nespotřebovatelného zboží, kde mají spotřebitelé obvykle něco na mysli, existuje většinou vzájemná korelace mezi online vyhledáváním a nakupováním. Spotřební produkty mají nižší záměr procházení / nákupu on-line než spotřební, ale chlubí se stejně silnými korelacemi procházení a nákupu, které mohou být faktorem jejich zvyšování on the internet prodeje.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: