Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

REIT a nemovitostní fond: jaký je rozdíl?

REIT je společnost, svěřenský fond nebo sdružení, které investuje přímo do nemovitostí produkujících příjmy a obchoduje se s nimi jako s akciemi. Realitní fond je druh podílového fondu, který se primárně zaměřuje na investice do cenných papírů nabízených veřejnými realitními společnostmi. I když můžete k diverzifikaci svého investičního portfolia použít kteroukoli z nich, je třeba znát klíčové rozdíly.

Shrnutí

 • Realitní investiční fond (REIT) je společnost, která investuje do nemovitostí produkujících příjmy a je nakupována a prodávána jako akcie.
 • Realitní fond je druh podílového fondu, který investuje do cenných papírů nabízených veřejnými realitními společnostmi, včetně REIT.
 • REIT vyplácejí pravidelné dividendy, zatímco realitní fondy poskytují hodnotu prostřednictvím zhodnocení.

REIT

Způsob fungování REIT je podobný jako v podílovém fondu v tom, že investoři kombinují svůj kapitál, aby koupili podíl na komerčních nemovitostech a poté vydělali příjem ze svých akcií. REIT jsou povinni každoročně vyplácet minimálně 90% zdanitelného příjmu ve formě dividend akcionářů. To umožňuje jednotlivým investorům získávat příjmy z nemovitostí – aniž by museli kupovat, spravovat nebo financovat nemovitosti sami.

Existují tři hlavní typy REIT:

 • Akciové REIT vlastnit a provozovat nemovitosti vytvářející příjmy.
 • Hypotéka REITs půjčovat peníze majitelům a provozovatelům nemovitostí buď přímo prostřednictvím hypoték a půjček, nebo nepřímo získáním cenných papírů zajištěných hypotékou.
 • Hybridní REIT jsou kombinací kapitálových a hypotečních REIT.

Většina příjmů spojených s kapitálovými REIT pochází z pronájmu nemovitostí, zatímco příjmy spojené s hypotékami REIT se generují z úroků získaných z hypotečních úvěrů.

Portfolia REIT mohou zahrnovat bytové komplexy, datová centra, zdravotnická zařízení, hotely, infrastrukturu, kancelářské budovy, maloobchodní centra, samoobsluhy, timberland a akciey. Zde je rozpis nejvýkonnějších sektorů pro rok 2019, podle Countrywide Affiliation of True Estate Financial commitment Trusts:..

Sektor nemovitostí Celková návratnost v roce 2019
Průmyslový 48,7%
Datová centra 44,2%
Dřevo 42,%
Infrastruktura 42,%
Zdroj dat: Countrywide Affiliation of Actual Estate Investment Trusts (Nareit).

Realitní fond

Stejně jako běžné podílové fondy lze i realitní fondy spravovat aktivně nebo pasivně. Ty, které jsou pasivně spravovány, obvykle sledují výkon srovnávacího indexu. Například fond Vanguard Authentic Estate Index Fund (VGSIX), který investuje do REIT, které nakupují kancelářské budovy, hotely a další nemovitosti, sleduje index MSCI US Investable Market place Actual Estate 25/50...

Existují tři typy fondů nemovitostí:

 • Fondy obchodované na burze nemovitostí vlastnit akcie realitních společností a REIT. Stejně jako ostatní ETF i tyto obchodují jako akcie na hlavních burzách.
 • Realitní podílové fondy mohou být otevřené nebo uzavřené a mohou být aktivně nebo pasivně spravovány.
 • Soukromé investiční fondy do nemovitostí jsou profesionálně spravované fondy, které investují přímo do nemovitostí. Ty jsou k dispozici pouze akreditovaným investorům s vysokou čistou hodnotou a obvykle vyžadují velkou minimální investici.

Realitní fondy investují především do REIT a společností provozujících nemovitosti některé realitní fondy však investují přímo do nemovitostí. Realitní fondy získávají hodnotu většinou zhodnocením a obecně neposkytují investorům krátkodobý příjem stejným způsobem, jakým by mohly REITs. Realitní fondy přesto mohou nabídnout mnohem širší výběr aktiv (a diverzifikaci) než nákup jednotlivých REIT.

REIT vs. realitní fondy

Zde je pohled na klíčové rozdíly mezi REIT a realitními fondy:

 • REIT investuje přímo do nemovitostí a vlastní, provozuje nebo financuje nemovitosti, které produkují příjmy. Realitní fondy obvykle investují do REIT a akcií souvisejících s nemovitostmi.
 • REIT obchoduje na hlavních burzách stejným způsobem jako akcie a jejich ceny kolísají po celou dobu obchodování. Většina REIT je velmi likvidní a obchoduje se za značný objem. Realitní fondy neobchodují jako akcie a ceny akcií se aktualizují pouze jednou denně. Realitní fond si můžete koupit přímo od společnosti, která jej vytvořila, nebo prostřednictvím online zprostředkování.
 • 90% zdanitelného příjmu REIT se vyplácí jako dividendy akcionářům a tyto dividendy jsou místem, kde investoři vydělávají peníze. Realitní fondy poskytují hodnotu prostřednictvím zhodnocení, takže nemusí být dobrou volbou, pokud chcete pasivní příjem nebo krátkodobý zisk.

Závěr

REIT a realitní podílové fondy nabízejí investorům způsob přístupu k nemovitostem bez nutnosti vlastnit, provozovat nebo financovat nemovitosti. Obecně platí, že REIT mohou poskytovat stálý zdroj příjmů prostřednictvím dividend. Realitní fondy naopak vytvářejí velkou část své hodnoty prostřednictvím zhodnocení, což je činí atraktivními pro dlouhodobější investory.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: