Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Kdo je realitní agent?

Co je to realitní agent?

Realitní agenti jsou licencovaní profesionálové, kteří zajišťují transakce s nemovitostmi, sdružují kupující a prodávající a jednají jako jejich zástupci při jednáních. Realitní agenti jsou obvykle zcela kompenzováni provizí – procentem z kupní ceny nemovitosti, takže jejich příjem závisí na jejich schopnosti uzavřít dohodu.

V téměř každém státě musí realitní agent pracovat nebo být přidružen k realitnímu makléři (jednotlivci nebo makléřské firmě), který má vyšší zkušenosti a licenci.

6 kroků, jak se stát realitním agentem

Shrnutí

  • Realitní agent je profesionál s licencí, který zastupuje kupující nebo prodávající v transakcích s nemovitostmi.
  • Realitní agent obvykle pracuje na provizi a je mu vypláceno procento z prodejní ceny nemovitosti.
  • Ve většině států musí realitní agent pracovat prostřednictvím realitního makléře, firmy nebo kolegy s více zkušenostmi a specializovanou licencí.

Jak funguje realitní agent

Realitní agenti se obvykle specializují na komerční nebo rezidenční nemovitosti. Ať tak či onak, vykonávají různé povinnosti v závislosti na tom, zda pracují professional kupujícího nebo prodávajícího. Agenti, kteří pracují pro prodávajícího, známí také jako agenti seznamů, radí klientům, jak ocenit nemovitost a připravit ji na prodej, včetně poskytování tipů na vylepšení na poslední chvíli, která mohou zvýšit cenu nebo podpořit rychlé nabídky. Agenti prodávajícího prodávají nemovitost prostřednictvím seznamových služeb, sítí a reklam.

Agenti, kteří pracují professional kupujícího, hledají dostupné vlastnosti, které odpovídají cenovému rozpětí kupujícího a seznamu přání. Tito agenti se často dívají na minulé údaje o prodeji srovnatelných nemovitostí, aby pomohli potenciálním kupujícím přijít se spravedlivou nabídkou.

Agenti fungují jako hlavní zástupci hlavních stran, kteří přenášejí nabídky a protinabídky a další otázky tam a zpět. Jakmile je nabídka přijata, agenti na obou stranách často pokračují v práci, pomáhají svým klientům při papírování, zprostředkovávají komunikaci, radí při inspekcích a stěhování a obecně zajišťují dohodu až do uzavření.

Je důležité, aby spotřebitelé pochopili, zda realitní agent zastupuje kupujícího, prodávajícího nebo obě strany loajalita agenta samozřejmě může výrazně ovlivnit několik podrobností transakce, včetně konečné ceny. Státní zákony upravují, zda agent může zastupovat obě strany při transakci s nemovitostmi, která se technicky označuje jako duální agentura. Agenti musí zveřejnit své zastoupení, aby kupující a prodávající věděli o jakémkoli střetu zájmů.

Duální agentura, ve které jedna osoba zastupuje kupujícího i prodávajícího při transakci s nemovitostmi, je nezákonná v osmi státech: Aljaška, Colorado, Florida, Kansas, Maryland, Oklahoma, Texas a Vermont.

Odškodnění realitních agentů

Agentovi se tradičně vyplácí provize, která je procentem z prodejní ceny nemovitosti. Čím více dům prodává, tím více peněz agent vydělá. S on the internet výpisy, které spotřebitelům umožňují nakupovat sami, bez pomoci agenta, se však tradiční platební struktura mění.

Někteří makléři účtují nižší provizi za dražší domy a někteří zpracovávají celou transakci za paušální poplatek, který je mnohem nižší než běžná provize. Jiné společnosti nabízejí cenovou strukturu poplatků za služby, která prodejcům umožňuje platit pouze za určité části procesu prodeje, například za přidání služby do služby vícenásobného výpisu (MLS).

Laici často používají pojmy „realitní agent“, „realitní makléř“ a „realitní kancelář“ zaměnitelně. Přestože mezi těmito třemi rozhodně existuje překrývání, existují i ​​klíčové rozdíly.

Agent vs. Broker

Přesné definice a rozdíly mezi realitním agentem a realitním makléřem se v jednotlivých státech liší. Obecně však může být realitním agentem nazýván každý, kdo získá základní licenci k nemovitosti (která zahrnuje absolvování určitého počtu akreditovaných kurzů a složení zkoušky). Realitní agent je v podstatě prodejce, který je způsobilý pomáhat spotřebitelům s nákupem nebo prodejem nemovitosti.

Realitní makléř je krok v profesionálním potravinovém řetězci. Zprostředkovatelé mají další školení a vzdělání, které je kvalifikovalo k složení vyšší licenční zkoušky většina států také vyžaduje, aby měli určité množství nedávných zkušeností jako aktivní realitní agent. Zprostředkovatelé se zabývají technickými aspekty transakce s nemovitostmi: Klient podepisuje smlouvu s makléřskou společností, nikoli s individuálním agentem. V mnoha státech jejich dodatečná certifikace opravňuje makléře řešit další právní a finanční aspekty obchodu: nakládání se skutečným vkladem peněz a zřízení účtu úschovy.

Zprostředkovatelé obvykle vlastní firmu nebo povolení. Mohou to být sólo praktici, ale pokud chtějí najmout agenty nebo jiné makléře, aby pod nimi pracovali, musí získat další licenci vyšší úrovně. Jak již bylo zmíněno dříve, realitní agent obvykle nemůže pracovat sám, ale musí pracovat prostřednictvím realitního makléře výjimkou jsou státy jako Colorado a Nové Mexiko, které to nařizují každý realitní profesionál má licenci jako makléř. Obvykle však agenti pracují pro makléře a oni s nimi rozdělují provize.

Realitní agent vs realitní kancelář

Takže každý realitní makléř je realitním agentem (nebo byl), ale ne každý realitní agent je makléř. Jak se realitní kanceláře hodí do rovnice?

Realitní kancelář je členem Národní asociace obchodních sdružení REALTORS® (NAR). Jak agenti, tak makléři mohou být realitní kanceláře, spolu s správci nemovitostí, odhadci a dalšími profesionály v oboru nemovitostí. Od realitních kanceláří se očekává, že budou odborníky ve svém oboru, a musí dodržovat etický kodex NAR, který vyžaduje, aby agenti dodržovali konkrétní povinnosti vůči klientům a zákazníkům, veřejnosti a dalším realitním agentům. Kromě NAR musí realitní kanceláře patřit do státního nebo místního realitního sdružení nebo rady.

Všichni realitní makléři jsou realitní agenti nebo makléři (nebo něco podobného), ale ne všichni agenti nebo makléři jsou realitní kanceláře, jinými slovy. K červnu 2020 organizace uvedla, že má 1,4 milionu členů. Zhruba 2/3 členů drželo licence realitního agenta.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: