Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Průvodce pro začátečníky ke koupi akcií na Facebooku

Stačí říct, že Fb (FB) za poslední rok zaznamenal své vzestupy i pády, stejně jako jeho cena akcií.

Od své první veřejné nabídky v květnu 2012 zůstala vysoce postavenou společností, která důsledně zachycuje představivost veřejnosti..Fb, který je klíčovým členem populární skupiny FAANG skupin superhvězd technologického průmyslu, která zahrnuje také Amazon (AMZN), Apple (AAPL), Netflix (NFLX) a Alphabet (GOOG), si po letech po letech užíval výjimečně silný a relativně hladký vzestup. IPO.

Fb je velmi špatný rok

Gigant v oblasti sociálních médií samozřejmě nebyl osvobozen od problémů a v roce 2018 se dostali k hlavě. Problémy se závažnými obavami se již roky vytvářejí kvůli tomu, jak Fb zpracovává soukromí uživatelů a falešné zprávy, což je implicitní function společnosti při povolování stránek. používání zločinci a teroristy a narušení obrovských rozměrů údajů o uživatelích.

Fb zažil nejtvrdší reakci na neúmyslnou pomoc dnes již neexistující britské politické poradenské společnosti Cambridge Analytica při získávání dat a využívání milionů uživatelských profilů, které byly během sezóny prezidentských voleb v United states of america a v britském referendu o brexitu zneužity k cílení politických reklam. kampaň...

Částečně v důsledku tohoto skandálu s osobními údaji vydal Facebook ve své zprávě o výnosech z července 2018 nižší pokyny pro výnosy z reklamy, což přispělo k propadu akcií společnosti o více než 20% v jednom bodě..To znamenalo vůbec největší pokles akcií. Ve skutečnosti to byla největší ztráta tržní hodnoty v historii amerického akciového trhu se ztrátou více než 100 miliard dolarů.....

Jak analyzovat Fb

Navzdory těmto mnoha potížím se lze silně domnívat, že dlouhodobý výhled společnosti zůstává pozitivní. Takový případ závisí na tom, jak jsou společnost a její akcie analyzovány.

S touto příručkou by začínající investoři měli získat lepší představu o tom, jak se orientovat v potenciálních úskalích a co hledat při zvažování investování do Facebooku (FB) a podobných akcií. Pustit se na burzu může být děsivé, ale každý zkušený investor byl kdysi začátečník.

Před nákupem jakékoli akcie by investoři měli provést náležitou péči, aby zajistili, že společnost a akcie budou mít dobrý výkon. Thanks diligence může zahrnovat různé formy analýzy, nejzákladnější je fundamentální analýza a technická analýza.

  • V základní analýze investor hodnotí skutečnou hodnotu akcií s ohledem na celkovou ekonomiku a podmínky odvětví, stejně jako na finance a řízení společnosti.
  • Technická analýza využívá statistiky, které zahrnují minulé ceny a objem akcií. Spíše než se dívat na vnitřní hodnotu společnosti, technická analýza se zaměřuje na identifikaci vzorců a trendů v současných a budoucích cenových pohybech akcií.

Investoři by měli v zásadě zkoumat finanční prostředky společnosti. Ty lze najít v jeho nejnovějších podáních SEC. Net společnosti by měl mít stránku vztahů s investory. Finanční stránky, jako je naše vlastní Investopedia, nabízejí také mimořádně užitečné informace specifické professional společnost.

Dělat náležitou péči

Trader by měl analyzovat růst výnosů z reklam, včetně růstu mobilních telefonů, trendů v používání, rizik professional provoz a výhledu a poradenství, aby mohl kupovat akcie na Facebooku.

Podívejte se také na fashionable ziskových marží, celkových výnosů a měsíčních aktivních uživatelů (MAU). Jdou tato čísla nahoru, dolů nebo do strany?

Po provedení náležité péče a pocitu pohodlí při rozhodování o koupi akcií by měl trader určit, zda je aktuální cena vhodným vstupním bodem.

Fundamentální analytici vypočítají metriky ocenění, aby zjistili, zda je akcie podhodnocena (když je vstupní cena nejatraktivnější) nebo nadhodnocena (investoři mohou chtít počkat, až cena klesne, než koupí akcie). Poměr cena / zisk (P / E Ratio) je nejběžnější metrikou oceňování, ale existuje mnoho dalších.

Zdroj: Investopedia.com

Poměr P / E professional Fb je k 19. květnu 2020 29,59..To izolovaně investorovi příliš neříká. Pokud se to však srovnává s historickým nebo průmyslovým P / E, může určit, jak je akcie oceňována ve vztahu k jejím trendům.

Dalším způsobem, jak zjistit, zda je cena akcií v dobrém vstupním bodě, je podívat se na její historické trendy v akciovém grafu. Technická analýza zkoumá různé aspekty ceny a objemu, aby se zjistilo, zda je populace na požadované úrovni pro vstup.

Craze cen akcií Facebooku (FB) od IPO 2012. Zdroj: TradingView..

Pokud se rozhodnete, že je to nákup

Jakmile investor určí, že akcie mají při současné ceně dobrou hodnotu, dalším krokem je výpočet počtu akcií ke koupi. Většina on line makléřských společností má k procesu nákupu akcií připojenou kalkulačku akcií. Jinak je výpočet:

Celková částka požadovaná k investici / cena za akcii = počet akcií k nákupu

Aktuální cena za akcii, která je professional Fb k 19. květnu 2020 215,20 USD..(Aktuální cenu najdete na jakémkoli finančním webu, jako je Investopedia.com.)

Pokud je professional Fb celková částka nákupu 10 000 $ za cenu za akcii 215,20 $, může trader koupit:

10 000 $ / 215,20 $ = 46 akcií

Sečteno a podtrženo

Rozhodnutí investovat do Facebooku nebo do jakékoli akcie vyžaduje průzkum a analýzu. Před nákupem akcií by investoři měli zvážit potenciální odměny i rizika. Investování a obchodování se obvykle provádí pomocí zprostředkovatelského účtu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web