Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jak použít investiční strategii průměrování nákladů pro lepší návratnost

Průměrování dolarových nákladů je jednoduchá technika, která vyžaduje investování stálého množství peněz do stejného fondu nebo akcií v pravidelných intervalech po dlouhou dobu.

Pokud máte důchodový plán 401 (k), tuto strategii již používáte.

Nedělejte si chybu, průměrování dolarových nákladů je strategie a je téměř jisté, že dosáhne výsledků, které jsou stejně dobré nebo lepší než snaha o nízké nákupy a vysoké prodeje. Jak vám řekne mnoho odborníků, nikdo nemůže načasovat trh.

Jak investovat pomocí průměrování dolarových nákladů

Strategie nemůže být jednodušší. Investujte stejnou částku peněz do stejné akcie nebo podílového fondu v pravidelných intervalech, řekněme měsíčně. Ignorujte výkyvy v ceně vaší investice. Ať už je to nahoře nebo dole, dáváte do toho stejnou částku peněz. To lze dokonce provést automaticky reinvestováním dividendové výplaty akcií zpět do samotné akcie.

Počet akcií zakoupených každý měsíc se bude lišit v závislosti na ceně akcií investice v době nákupu. Když hodnota akcií vzroste, vaše peníze nakoupí méně akcií za investovaný dolar. Když cena akcií klesne, vaše peníze vám přinesou více akcií.

V průběhu času se průměrná cena za akcii, kterou utratíte, pravděpodobně docela příznivě porovná s cenou, kterou byste zaplatili, kdybyste se pokusili ji načasovat.

Odměny za průměrování dolarových nákladů

Z dlouhodobého hlediska je to vysoce strategický způsob investování. Jak kupujete více akcií, když jsou nízké náklady, postupem času snižujete průměrnou cenu za akcii.

Průměrování dolarových nákladů je zvláště atraktivní professional nové investory, kteří právě začínají. Je to způsob, jak pomalu, ale jistě budovat bohatství, i když začínáte s malým vkladem.

Příklad průměrování dolarových nákladů

Předpokládejme například, že investor začne v lednu každý první měsíc vložit 1 000 USD do podílového fondu XYZ. Jako každá investice, i tento fond se odráží v ceně z měsíce na měsíc.

V lednu činil podílový fond XYZ na 20 $ za akcii. Do 1. února to bylo 16 $, do 1. března to bylo 12 $, do 1. dubna to bylo 17 $ a do 1. května to bylo 23 $.

Trader neustále vkládá 1 000 $ do fondu každý první měsíc, zatímco počet akcií, které tato částka za peníze kupuje, se liší. V lednu 1 000 $ koupilo 50 akcií. V únoru koupila 62,5 akcií, v březnu 83,3 akcií, v dubnu 58,2 akcií a v květnu 43,48 akcií.

Pouhých pět měsíců poté, co začal do fondu přispívat, vlastní trader 298,14 akcií podílového fondu. Investice ve výši 5 000 USD se změnila na 6 857,11 USD. Průměrná cena těchto akcií je 16,77 USD. Na základě aktuální ceny akcií se investice ve výši 5 000 USD změnila na 6 857,11 USD.

Pokud by investor během tohoto období utratil celých 5 000 $ najednou, celkový zisk by mohl být vyšší nebo nižší. Ale rozložením nákupů se riziko investice výrazně snížilo.

Průměrování dolarových nákladů je bezpečnější strategie k získání průměrné ceny za akcii, která je celkově příznivá.

Proč používat vzájemné fondy

Pokud jde o použití průměrovací strategie dolarových nákladů, nemusí existovat lepší investiční nástroj než podílový fond bez zátěže. Struktura těchto podílových fondů, které jsou nakupovány a prodávány bez poplatků za provizi, se zdá být téměř navržena s ohledem na průměrování dolarových nákladů.

Poměr nákladů, který investoři podílových fondů platí, je pevné procento z celkového příspěvku. Toto procento bere stejné relativní sousto z investice ve výši 25 USD nebo pravidelné splátky, jako by to bylo z investice ve výši 250 nebo 2 500 USD. Ve srovnání s obchodováním na burze, kde je za každou transakci účtována paušální provize, je hodnota poměru fixních procent výdajů překvapivě jasná.

Pokud jste například provedli splátku ve výši 25 USD v podílovém fondu, který účtuje poměr výdajů 20 bazických bodů, zaplatili byste poplatek ve výši ,05 USD, což je ,2%. Za jednorázovou investici do stejného fondu ve výši 250 $ byste zaplatili ,50 $ nebo ,2%.

Pokud jste investovali 25 $ prostřednictvím makléře, který účtuje provizi 10 $ za obchod, zaplatíte 10 $, což odpovídá poplatku 40%. 250 $ by zahrnovalo poplatek 10,00 $ nebo 4%.

On the web slevový makléř by určitě stál méně, protože obvykle účtuje paušální 4,95 $ za transakci.

Dostupnost podílových fondů bez zátěže, které ze své podstaty neúčtují poplatky za transakce, v kombinaci s jejich nízkými minimálními investičními požadavky, přesto nabízí přístup k investování téměř každému. Ve skutečnosti se mnoho vzájemných fondů vzdává požadovaných minim pro investory, kteří nastavují automatické plány příspěvků, plány, které uvádějí průměr dolarových nákladů do praxe.

Chcete-li skutečně snížit náklady, můžete zvážit indexové fondy nebo fondy obchodované na burze (ETF). Tyto fondy nejsou aktivně spravovány a jsou vytvářeny tak, aby paralelně fungovaly s konkrétním indexem. Vzhledem k tomu, že se nejedná o žádné poplatky za správu, jsou náklady zlomkem procenta.

Dlouhodobá strategie

Bez ohledu na částku musíte investovat, průměrování dolarových nákladů je dlouhodobá strategie.

Zatímco finanční trhy jsou v neustálém pohybu, většina akcií má po dlouhou dobu tendenci pohybovat se stejným obecným směrem, který je v ekonomice přehnaný většími proudy. Medvědí trh nebo býčí trh může trvat měsíce nebo dokonce roky. To snižuje hodnotu průměrování nákladů v dolarech jako krátkodobé strategie.

Kromě toho se podílové fondy a dokonce ani jednotlivé akcie zpravidla nemění drasticky z měsíce na měsíc. Abyste udrželi průměrnou hodnotu dolarových nákladů v reálném čase, musíte neustále procházet špatnou a dobrou dobou. V průběhu času budou vaše aktiva odrážet jak prémiové ceny býčího trhu, tak slevy medvědího trhu.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: