Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Jaké jsou průměrné roční výnosy z dlouhodobých investic do nemovitostí?

Jednou z prvních věcí, které uslyšíte při budování svého investičního portfolia, je to, že byste měli své bohatství rozdělit mezi různé typy investic. To znamená, že byste měli diverzifikovat své podíly. Své portfolio můžete budovat sami nebo s pomocí poradce, který vám může pomoci vybrat kombinaci akcií, dluhopisů a dalších cenných papírů. Můžete také zvážit investice do nemovitostí. Ale než se ponoříte, je několik věcí, které byste měli zvážit. Jaké druhy investic do nemovitostí byste si měli vybrat? A jaké jsou průměrné roční výnosy z dlouhodobého investování do nemovitostí? Čtěte dále a dozvíte se více o tomto sektoru a o tom, jak daleko se váš dolar dostane, když investujete.

Shrnutí

 • Investice do nemovitostí mohou mít různé podoby.
 • Sektor nemovitostí je rozdělen do dvou hlavních kategorií – rezidenční a komerční nemovitosti.
 • Jedním ze způsobů, jak diverzifikovat držbu nemovitostí, je investice do fondů pro správu nemovitostí.
 • K dispozici jsou také podílové fondy a fondy obchodované na burze, které sledují sektor nemovitostí.
 • Soukromé komerční nemovitosti se během 25letého období k 30. březnu 2019 vrátily téměř stejně jako S&P 500.

Investice do sektoru nemovitostí

Investice do nemovitostí může být velmi náročná zkušenost, ale může být také velmi obohacující. Vyžaduje určitou zkušenost, nemluvě o spoustě trpělivosti, času a peněz. Koneckonců, nemůžete jen investovat své peníze a očekávat, že okamžitě začnete profitovat.

Investice do realitního sektoru mohou mít mnoho různých forem, včetně:

 • Investice do nemovitostí včetně bytových, komerčních, maloobchodních, průmyslových a víceúčelových nemovitostí
 • Realitní investiční fondy (REIT)
 • Akcie společností souvisejících s nemovitostmi
 • Podílové fondy
 • Fondy obchodované na burze (ETF)
 • Osvědčení o zástavním právu k dani

Průměrné roční výnosy z dlouhodobého investování do nemovitostí se liší podle řady faktorů – podle oblasti koncentrace v tomto sektoru. Podle Národní rady správců investic do nemovitostí (NCREIF) dosáhl průměrný 25letý výnos soukromých komerčních nemovitostí držených professional investiční účely mírně nižšího indexu S&P 500, jak uvádí zpráva organizace z 9. května 2019, na 9,4%. Zpráva se promítla do čísel ke konci března 2019. Rezidenční a diverzifikované investice do nemovitostí jsou na tom o něco lépe, v průměru 10,5%. Mezitím se investiční fondy v oblasti nemovitostí (REITS) spojily s průměrným ročním výnosem 10,5%.

Index S&P 500

Průměrný roční výnos indexu S&P 500 za poslední dvě desetiletí je přibližně 9,8%. Jakýmkoli měřením si realitní sektor vedl stejně dobře jako celkový trh, a to dokonce s přihlédnutím k drastickému propadu cen bydlení během finanční krize v roce 2008.

Sektor nemovitostí je rozdělen do dvou hlavních kategorií – rezidenční a komerční nemovitosti. V rámci obou kategorií existují obrovské a rozmanité příležitosti professional investory, jako je surová půda, jednotlivé domy, bytové domy a velké komerční kancelářské budovy nebo nákupní komplexy. Investoři se mohou rozhodnout investovat přímo do rezidenčních nebo komerčních nemovitostí nebo investovat do akcií nebo dluhopisů realitních společností. K dispozici jsou také podílové fondy a fondy obchodované na burze (ETF), které sledují sektor nemovitostí.

Diverzifikace

Jedním ze způsobů, jak mohou investoři snadno získat diverzifikaci investic do nemovitostí, je investice do jednoho z nejvýkonnějších nástrojů pro investice do nemovitostí – REIT. REIT jsou cenné papíry, které obchodují na burze, stejně jako běžné akcie. REIT mohou být investovány do nemovitostí, společností zabývajících se správou nemovitostí nebo nemovitostí, hypoték nebo do jakékoli jejich kombinace. Jsou speciálně regulované a nabízejí daňové výhody a investiční výhody, jako jsou plány reinvestic dividend (DRIPs). REIT si vybudovaly reputaci tím, že nabízejí investorům likviditu, diverzifikaci a dobrou celkovou návratnost investic.

Nezlevňujte REIT jako investiční volbu – poskytují likviditu, diverzifikaci a dobrou návratnost.

Investoři mohou investovat přímo nákupem akcií REIT nebo k nim získat přístup prostřednictvím podílových fondů realitního sektoru nebo ETF, které mají významné portfoliové podíly REIT.

Advisor Insight

Mark Struthers, CFA, CFP®
Sona Financial, LLC, Minneapolis, MN

I když nemovitosti jistě mohou být součástí portfolia, nemusí poskytovat návratnost, kterou většina lidí očekává. Výzkum ve většině případů ukazuje, že budete mít štěstí, když budete držet krok s inflací, pokud jde o váš primární domov. Nabízím opatrnost. Byli jsme v prostředí s nízkou rychlostí po dlouhou dobu. Nemovitosti často vyplácejí vysokou dividendu. Pokud výnos pocházel z vyšších než běžných peněžních toků – pokud by sazby rostly – hodnota by mohla klesnout.

Investice do REITs je skvělý způsob, jak získat expozici vůči nemovitostem. Ale jen vězte, co kupujete. Soukromé umisťování REIT je spojeno s poplatky a střety zájmů. Pochopte, co kupujete také u veřejně obchodovaných REIT. Zvažte například, zda vlastní mnoho obchodních domů, které procházejí sekulární změnou, protože více lidí nakupuje on the web.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: