Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Proč by se dividendové ETF mohly vyplatit

Přestože je trh v poslední době značně volatilní, mnoho analytiků předpovídá, že současný hospodářský cyklus bude v United states of america pokračovat nejméně další rok a možná i déle. Jak tato dynamika pokračuje, je pravděpodobné, že dojde k vyšším cenám akcií v důsledku značného růstu tržeb a výnosů společností. Zhodnocování cen akcií však bude pravděpodobně probíhat pomalou rychlostí, stejně jako může být pomalá celková míra růstu. Z tohoto důvodu bude podle analýzy na ETF.com cenová návratnost do budoucna pravděpodobně malá. Výsledkem je, že investoři hledající celkové výnosy pravděpodobně přesunou své zaměření směrem k příjmu z dividend, i když existují rizika. Naštěstí existuje mnoho způsobů, jak investoři zacílit dividendové výnosy ve svých investičních postupech, včetně řady fondů obchodovaných na burze (ETF) zaměřených na tento cíl.

Desítky ETF s vysokou dividendou

Celkově je v současné době investorům k dispozici zhruba 40 ETF s vysokým dividendovým výnosem. Dohromady tyto fondy zahrnují více než 90 miliard USD kombinovaných aktiv. Investoři, kteří hledají dividendový příjem v prostoru ETF, tedy nemají žádný nedostatek možností.

Mezi nejoblíbenější a největší z této skupiny fondů patří ALPS Sector Dividend Pet dogs ETF (SDOG), SPDR S&P Dividend ETF (SDY), iShares Decide on Dividend ETF (DVY) a Vanguard Higher Dividend Generate ETF (VYM). Níže prozkoumáme každý z těchto fondů podrobněji.

ALPS sektorové dividendové psy ETF

SDOG přijímá relativistický přístup v tom smyslu, že sleduje rovnoměrně vážený index prvních pěti nejlépe výnosných akcií ze S&P 500 pro každý sektor. V centru strategie, kterou SDOG přijal, je předpoklad, že vysoce výnosné akcie mají tendenci zažívat rychlejší míry zhodnocení než jejich protějšky s nižšími výnosy. Investoři, kteří sdílejí tuto víru, se mohou chtít zaměřit na nejlépe výnosné akcie S&P 500 nákupem do SDOG.

SPDR S&P Dividenda ETF

SDY se soustředí na společnosti schopné zajistit udržitelný příjem prostřednictvím dividend. Tato ETF investuje do společností, které za posledních 20 allow posílily své dividendy. Ačkoli se jedná o přísné kritérium, na kterém je založeno portfolio ETF, SDY se dívá na společnosti z prostoru S&P 1500 a poskytuje mu další možnosti oproti SDOG a dalším ETF s vysokým dividendovým výnosem zaměřeným na menší skupiny akcií. SDY je k dispozici pro poměr výdajů ,35%.

iShares Vyberte dividendu ETF

Zatímco SDY má extrémnější přístup k cílení na společnosti s růstem dividend, DVY je poněkud méně přísný. DVY hledá ty společnosti, které jsou schopny vyplácet zvyšující se dividendy v průběhu pěti permit. Při hledání také zohledňuje historii plateb a poměr výplat. Cenné papíry v portfoliu jsou váženy dividendami. Možná kvůli další kontrole, kterou SDY podrobuje potenciální členy portfolia, má tento fond vyšší poměr výdajů o ,39%.

Vanguard High Dividend Generate ETF

Ze čtyř ETF podrobně prozkoumaných zde je VYM největší. Ve skutečnosti je s aktivy ve výši 21 miliard USD největším ETF s vysokým dividendovým výnosem ve srovnání se všemi jeho partnery. VYM také zahrnuje jeden z nejširších přístupů k dividendám v této skupině, přičemž se dívá na předpovědi společností ohledně dividend na příštích 12 měsíců. Do portfolia jsou vybrány všechny společnosti v horní polovině hodnocených. Akcie jsou poté váženy tržní kapitalizací, která se po tomto bodě nezapočítává do dividend. Výměnou za široce zobecněný přístup k budování portfolia mohou investoři, kteří se zajímají o VYM, využívat nízký poměr výdajů pouhých ,08%.

I když neexistuje záruka, že trh bude pokračovat ve své současné cestě, investoři obávající se pomalého růstu a nízkých cenových výnosů by mohli chtít obrátit svou pozornost na ETF zaměřené na dividendy, jako jsou ty uvedené výše.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: