Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

Pravidla přidělování akcií

Jedním z nejzákladnějších principů investování je postupné snižování rizika s přibývajícím věkem, protože důchodci nemají ten luxus čekat, až se trh po poklesu propadne. Dilema spočívá v tom, jak přesně byste měli být ve vztahu ke své životní etapě v bezpečí.

Běžně citované pravidlo po celá léta pomohlo zjednodušit alokaci aktiv. Stanovuje, že jednotlivci by měli mít procento akcií rovné 100 mínus jejich věk. U typického 60letého člověka by tedy 40% portfolia měly být akcie. Zbytek by tvořily vysoce kvalitní dluhopisy, vládní dluh a další relativně bezpečná aktiva.

Dva důvody ke změně pravidel

Docela jednoduché, že? Ne nutně. I když snadno zapamatovatelný pokyn může pomoci odstranit část složitosti z plánování odchodu do důchodu, může být čas tento konkrétní přehodnotit. Za posledních několik desetiletí se professional amerického investora hodně změnilo. Professional jednoho se průměrná délka života, stejně jako v mnoha vyspělých zemích, neustále zvyšuje. Ve srovnání s pouhými 25 lety dříve žili Američané v roce 2017 téměř o tři roky déle..Nejen, že musíme zvýšit naše hnízdní vejce, ale máme také více času na růst našich peněz a zotavení z poklesu.

Zároveň dluhopisy státní pokladny Usa platí zlomek toho, co kdysi. K březnu 2020 výnosy 10letého směnek T ročně nedosahují 1%. Na začátku 80. permit mohli investoři počítat s úrokovými sazbami vyššími než 10%...

Revidované pokyny

Pro mnoho investičních profesionálů takové fact znamenají, že starý axiom „100 minus váš věk“ staví investory do ohrožení nedostatkem prostředků během pozdějších let. Někteří upravili pravidlo na 110 minus váš věk – nebo dokonce 120 minus váš věk, professional ty, kteří mají vyšší toleranci k riziku.

Není divu, že mnoho fondových společností postupuje podle těchto revidovaných pokynů – nebo dokonce agresivnějších – při sestavování vlastních fondů cílového data. Například fondy s cílovým datem 2035 jsou zaměřeny na investory, kteří jsou v současné době kolem 50 (k roku 2020). Ale místo alokace 50% svých aktiv na akcie má fond Vanguard Focus on Retirement 2035 přiděleno zhruba 75%..Fond T. Rowe Cost Retirement 2035 vytváří ještě větší riziko s téměř 80% akcií...

Je důležité mít na paměti, že takové pokyny jsou pouze výchozím bodem pro rozhodování. Investiční strategii může ovlivňovat celá řada faktorů, včetně věku při odchodu do důchodu a aktiv potřebných k udržení životního stylu člověka. Vzhledem k tomu, že ženy žijí v průměru téměř o pět permit déle než muži, mají v důchodu vyšší náklady než muži a jsou motivováni k tomu, aby byli se svým hnízdem o něco agresivnější...

Sečteno a podtrženo

Založení alokace akcií na věku může být užitečným nástrojem pro plánování odchodu do důchodu tím, že povzbudí investory, aby v průběhu času pomalu snižovali riziko. Avšak v době, kdy dospělí žijí déle a dostávají méně odměn z „bezpečných“ investic, může být čas upravit směrnici „100 minus váš věk“ a riskovat více s penzijními fondy.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
Žádné příspěvky

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: