Kalendář


Připravujeme pro vás kalendář s "earnings calls", IPOs, SPAC mergery a dalším.

Hlavní události dne s vlivem na trhy

K čemu je poměr zlata/stříbra?

Co je poměr zlato / stříbro

Poměr zlato / stříbro představuje počet uncí stříbra potřebný k nákupu jedné unce zlata. Investoři používají kolísavý poměr k určení relativní hodnoty stříbra ve srovnání se zlatem. Toto srovnání umožňuje obchodníkovi určit optimální čas na nákup jednoho kovu nad druhým. Pomáhá také investorům diverzifikovat jejich držení drahých kovů.

ROZDĚLOVÁNÍ Poměr zlata / stříbra

Dnes se poměr zlata / stříbra neustále pohybuje, jak se mění ceny. Když však byly měnami holdingy založené na zlatě a stříbře, byl poměr pevný. Vlády, které uznávají zlaté a stříbrné mince jako zákonné platidlo, dodržují bimetalový common jako svůj peněžní systém. Centrální banky měly na starosti nastavení nebo fixaci, poměr zlata / stříbra, který zajišťuje stabilitu měnových trhů. Například během římské říše byl poměr zlato / stříbro stanoven na 12/1 nebo 12 kusů stříbra na jeden zlatý kus. V 19. století byl poměr obecně 15/1.

Jako příklad si představte, že zlato se obchoduje za 300 USD za unci a stříbro za 20 USD za unci. Poměr zlata / stříbra by byl 15/1, protože nákup jedné unce zlata by vyžadoval 15 uncí stříbra. Pokud příští týden cena zlata klesne na 250 $ za unci a cena stříbra vzroste na 25 $ za unci, poměr klesne na 10/1.

Éra fixního poměru však skončila ve dvacátém století, kdy se národy vzdálily od bimetalového standardu a nakonec úplně od zlatého standardu. Díky zlatému standardu se země dohodly na převodu papírových peněz na pevné množství zlata.

Británie přestala používat zlatý common v roce 1931 a United states jej následovaly v roce 1933, přičemž zbytky systému definitivně opustily v roce 1971. Zlatý normal byl zcela nahrazen fiat penězi v roce 1973. Peníze společnosti Fiat popisují měnu používanou kvůli vládnímu nařízení , nebo fiat, že měna je přijatelná jako platební prostředek.

Obchodování s poměrem zlato / stříbro může být divoká jízda

V moderní době se může poměr zlata a stříbra divoce houpat. Za posledních 100 allow se posunul ještě více, z minima 17,73 v dubnu 1919 na most 80,61 v lednu 1980. Obchodníci sledují volatilní poměr každou minutu. Poměr se může změnit, i když cena zlata i stříbra roste nebo klesá, pokud se pohybují různými rychlostmi.

Poměrové výkyvy ilustrují hodnotu zlata, stříbra a dalších drahých kovů, jako je platina a palladium, tyto kovy závisejí na jejich relativním nedostatku jako komodit. Trhy s kovem jsou spekulativní, na rozdíl od akcií nebo dluhopisů nemají základ na základních výkonnostních opatřeních.

Na rozdíl od jiných spekulativních komoditních trhů, jako je trh s ropou, však zlato a stříbro nelze spotřebovat. I když se používají v takových věcech, jako jsou šperky, jejich hodnotu lze získat zpět. Částečně, protože neodcházejí, byly drahé kovy tradičně považovány za útočiště pro investory, když jiné trhy zažívají vysokou míru volatility.

Investoři tvrdých aktiv mohou využít výkyvy poměru obchodováním s poměrem. Až poměr stoupne, vymění zlato za stříbro, což znamená, že stříbro je levnější než zlato. Když poměr klesne a zlato zlevní, investoři zamění stříbro za zlato.

Kliněte pro ohodnocení článku!
[Celkem: 0 Průměrné hodnocení: 0]
1 komentář
 • Anonym
  Odpovědět
  Přidáno 21:18, 29/09/2020

  Pěkně shrnuté.

  0
  0

Komentář
Jméno
E-mail
Web

error: